Хипхоп културата надвор од нашите граници

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
1. kav girl
2. pola od komercijalata deneska e za droga drugata pola e za zeni, a ovaa pesna gi kombinira i dvete pa toa e praf rap...
3. ne znaef, ali i ja se logiram samo da vidam so ima novo za download
4. mislam ukopca ironija sea ...ali aj da ne pocinjam pak :P

p.s. 15 si? lol

Добро бе одвај се докаравме пак ќе почињаме?
Како што виде една таква песна ми е.. Ја не ни знам друга на Лудакрис ко што се вика :pos2: :pos2: :pos2:
А иначе вака да ти кажам.. СЕКАДЕ има исклучоци.. Баш секаде..
Blueberry Yum Yum конкретно ми е подобра од дел од они што се НЕкомерцијала да речеме.. Андерграунд.. Ние на макрап зборевме ОПШТО за комерцијалата.. Баш секаде има исклучоци.. Иначе да 15 сум.. Ако? :pos2: :pos2:
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Kiko abe jas imam nervi, mozam da se zamaram uzivaj si ti..
Wannabemceez koj toj be na avatarot?
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Zare Boro e na avatarot.. Ali so negoviot mob e slikan i zatoa e matna slikata.. Aman muz mi go zaboraj? :pos2:
P.S. Wannabemceez i Necro slusas neli? :D
[sea ke me mava od Bt so nesto :pos2:]
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
1. BeBe11 koj/a si ti?
2. Ja sum antikomercijala no sfe sto e za droga se postue..
Pojse go postuem spotot nego pesnata :pos2:
3. Me ima na rap forumot ama so user - Suicidal ;->
4. Aj pretstavi se, za da ja sfatam potocno ironijata na postot..
Све што е за дрога се поштува? У кој свет живееш ти бе?
Хах ... заборајф ским си такав си... :tapp:

Ај поздрав!
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
proxx а ти да кажеш кој си пред да тераш вакви муабети?
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Добро бе одвај се докаравме пак ќе почињаме?
Како што виде една таква песна ми е.. Ја не ни знам друга на Лудакрис ко што се вика :pos2: :pos2: :pos2:
А иначе вака да ти кажам.. СЕКАДЕ има исклучоци.. Баш секаде..
Blueberry Yum Yum конкретно ми е подобра од дел од они што се НЕкомерцијала да речеме.. Андерграунд.. Ние на макрап зборевме ОПШТО за комерцијалата.. Баш секаде има исклучоци.. Иначе да 15 сум.. Ако? :pos2: :pos2:
ako ako dejgidi ludi mladi godini. uzivaj kuliraj, live die smoke fly
ne se karam neam energija da se karam vice na vaa tema, a i obozavam da brecam ko so vide :P
i lugje ne se karajte tipot si ima mislenje i ja se soglasuvam so nego a i istoto mislam wannabeemceez go kaza, deka kaj nas se e nafurano za koj e po jak. toa sakase tipot da kaze, toa mu e turn off koa se kontre so drugi raperi i za toa si slusa za dusha, a ne za reputacija, ko so se nekoi od forumdziite. a za ago dali e u pravo ili ne e ne sakam ni da sudam, ocigledno vie povekje znaete za makrapot od mene, ja sotuku pocnaf da slusam makrap ne ni znaef deka postoi. za ago ako ne e u pravo, za drugoto e
 
Член од
6 декември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
2
Pak li !!! hehhe ne ste normalni zosto sekogash koga ke vlezam ke procitam vakvi muabeti.Zosto se zanimavate so ogovaranja a bashka so licnosni odnosi i licnosni pcosti. Ejjj Tockast jas licno ke se potrudam da te odvedam kaj AGO samo ke kazes kade moze da se najdeme i ke odime na eden intelegenten muabet do kaj nego, ili ne se zamaraj da kazuvash ke se vidime znam nekoj sto e od forumov admin. Ili ke prodolzish kriesh pozadi nikoi i zborsih gluposti za sekogo. Pak ke kazam ne se zamarajte so toa sto ne e vashe da zborite za luge sto ne gi poznavata za bilo koj zboram. Mozete da kazete sto vi se sviga ali ne i zosto e taka a da vregate luge za bilo koj se odnesuva idete kazete mu go vo lice, ali dali toa drzi ili dali imate gz(posto vistinata e bolna) toa vie ke si otkriete.Vi pozeluvam ubavi denovi.
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Озбилно бе луге,дајте кажете нешто по интересно за оваа тема.
Дајте да пишуваме за Рап а не за Рап Проблеми!!!
Кажете за некоја добра журка кај што сте биле последно или ако некој снима нека каже што снимил последно.Еве јас последно бев на промоција на албумот на Freedom Fighters.Траките не се рецитираа во живо на промоцијата (мал беше локалот немаше бина) ама сепак интересно си поминав.
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
EgoTrip, mozi i jas da dojdam ko ke go nosis? Ne za drugo, tipceto rece deka go mrazel, pa da gledam kaj sto mu ja menuva facata :D:D:D. Ne mi e jasno kako moze da mrazi nekoj koj sto ne go ni poznava. Ako ne saka da ide so tebe, jas ke go odnesam. Ne e losa ideja so intelegentniot muabet, ama so ovj stav sto go ima... Cisto se somnevam deka ke trae dolgo...
Eve, tockest kazi sto imas ti napraveno povekje, pa da imas obraz da zbornis.. A ne vaka...
Boban, zalam sto ne uspeav na promocijata da dojdam, ama go propustiv vozot. Aj kazi povekje detali okolu slucuvanjata tamu.
Posledna salam zurka na koja bev bese vo Sector vo Skopje, Klan Istok i Pupe (P.K.M.) nastapuvaa, BoogieMan pustase muzika. Pred dve nedeli bese, ludo si pominav, sea narednava nedela pak ke odam. Sekoja nedela ima vo Sector. Sekoj petok vo Sofija... E koj e ko nas??? Heheh
Ajde pozdraF
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Sho se zamarate be so koj sho rekol i za koj rekol....Sekoj ima pravo na svoe mislenje pa bez razlika koj i da e.Premnogu galama krevate za toa okolu Ago,choekot sigurno ika od vas be.... c c c c....ova e za rap i hip hop a ne za koj sho rekol i itn.Gluposti chisti stana temava.Alal da vi e sho da vi recham.Pozz
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Boban, zalam sto ne uspeav na promocijata da dojdam, ama go propustiv vozot. Aj kazi povekje detali okolu slucuvanjata tamu.
Интересно беше брат,само мал беше локалот и не се дишеше внатре.Едвај 50 луге собра внатре,тој кафичот беше малку поголем од купатило :vozbud:
Не знам по која случајност се најде еден микрофон(во претходниот пост заборајв да напишам)таму и ја изрецитираа со Коки-Play-erite od parkot-и онака седевме цело време кулиравме.
Интересно беше али не си пропуштил ништо EXTRA...:vozbud::vozbud:

поздрав :salut:
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Ajde sledeci put zdravje, ke dojdam.
Inaku, nazad na temava..
Gledam se pretvori vo Makedonski rap, pa od utre ke ja vratam na prav pat, ke prodolzam od kaj sto pocnav.
I poleka so prepucavanja... Ne e ova mesto da jadite gomna. Ako vi se jadi, zgotvete si..
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
tockest glumi neso chill out madafaka...jade gomna za ago a time out negovata grupa so se,se po tapa i od toni zen....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom