Хипхоп културата надвор од нашите граници

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Zare.. Na Ago da mu go kaze toa u faca nema nisto da mu kaze.. Ke mu ja tresne edna :pos2:
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Pa zatoa mu velam:pos2::pos2::pos2::pos2:
Tebe nekoj da ti reci nesto i da te pogodi v srce, da te boli, nema da mu ja tresnis edna??
 
Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
Читам читам глупости./Слушам рап ама не се фурам, како 90% што се постовите на темава
Слушам чил рап Lord Finesse Common Talib Kweli доволни ми се
Го мразам тој АГО зашто е 45годишен вол што нема попаметна работа и пишува детски стихчиња со врапчиња ѓубреџии и слични 3годишни глупости......дечиња со гангстерски визии се палат на аго
Немам моментално многу музика само$ 5 албума кои што не ги слушам. ХИП ХОП????? Пола графити цртачи се некои рокеришта и металчишта/ диџеиве ни смрдат на ајварот од пред 6 години заборавен у подрум а уличниот говор го говори секој инџиковец шо нема 5минути школо.
Све у глобала пропаѓа и смрди, остануваат уште неколку што немаат попаметна работа и зборат за тоа како демек една љубов еден живот бла бла бла.....да може ама не толку нафурано. Искрено ваков бев у 6то одд кога ќе се тепав за рапот све ми беше рапот на мене, сега само слушам и се смеам на нафураните
Tockest ja stvarno ne znam ti si koj pamet seres po forumi luge koi se bukvalno ikoni na makedosniot rap. Neznam sto se zamisluvas deka si !!?Koj ti dade kredibilitet da seres luge kako Ago vo slucajov ili Dzaka ili neznam koj uste ne. Neznam kako si dozvoluvas da iseres nesto loso za tie luge. Tie luge imaat napraveno nesto sto ti ni za 100 godini nema da go napravis.Ne ne za 100 tuku nikogas ne ni mozes da go napravis.Kazi eve ti sto imas napraveno za mak rap cim si davas tolku sloboda da zboris sigurno si bolje od niv i imas snimeno do sega minimum 5 albumi samo ti si premnogu "underground" pa ne gi pustas pesnite nikoj da gi slusne vo eter mozebi. Uste nemozam da svatam kako si davas pravo da hejtas nekoj koj sto abe nisto da nema napraveno, pa treba da go pocituvas zasto moze slobodno tatko da ti bide.I ja si kazuvam milsenje koga nesto mi se sviga ili ne mi se sviga. I mene ne mi se svigaat mozebi Saf sega i iako ne se soglasuvam so toa so go pravat ne mozam da seram za niv koga so niv porasnav, i da ne bea oni, Ago i Dzaka sega ke mislevme deka rap e Vrcak i Jovan Jovanov. Ama dobro se gleda od postot kakva pocit imas ti kon makednoskata rap scena.Se gleda deka ste mnogu jaki momci po forumi i iskreno neznam sto ti zgresil Ago sto go rugas tolku (se nadevam ste nemale nekoj "spor" vo bliskoto minato) ama bas bi sakal da vidam kako ke izgleda od strana koga nema da se kries po forimi i ke mu go kazes toa na Ago vo lice.
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
1. BeBe11 koj/a si ti?
2. Ja sum antikomercijala no sfe sto e za droga se postue..
Pojse go postuem spotot nego pesnata :pos2:
3. Me ima na rap forumot ama so user - Suicidal ;->
4. Aj pretstavi se, za da ja sfatam potocno ironijata na postot..
1. kav girl
2. pola od komercijalata deneska e za droga drugata pola e za zeni, a ovaa pesna gi kombinira i dvete pa toa e praf rap...
3. ne znaef, ali i ja se logiram samo da vidam so ima novo za download
4. mislam ukopca ironija sea ...ali aj da ne pocinjam pak :P

p.s. 15 si? lol
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
:pos2: точкести знае како да разработи тема :pos2:
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Ajde eve vi od makedonskata rap scena, nesto presno novo, ne e najnovo, ama ima skoro pola mesec od pesnava.
R.N.S. - Mojot narod
http://rapidshare.com/files/86227036/RNS-Mojot_Narod.mp3
Pa ajde recete deka nemame underground raperi vo Makedonija sto praat partali i sto znaat da cenat, i sto kazuvaat vistina vo pesnite. Ajde toj sto slusa neka slusa..
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Се наежив еј ... колку се пронаоѓам во песнава, Тони е еден од најголемите таленти во Македонија, да не кажам и пошироко, а ако може некако да ја најдете "животот е убав" ќе останете без здив. Поздрав

"среќата ја молам ко за Бадник, падни, падни!" OMG
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Eeeee песнава е стара, ама е добра и квалитетна. И ела кажете дека аго бил добар. Аго е шупак не е никаква икона не е никаков квалитет....а со тоа тепањето и глупостите грл му личи на 68годишен мајмун да тепа дете кое има далеку поразличен стил од него и више интелегенција за правење муабет во четири очи.....

Ete, na Ago ako ne mu bese rapot se vo zivotot, toj uste ke praese rap?? Nemase da prai.
Не аго никогаш нема правено рап како рап.....барем за мене....георге1 друже мое право е да си кажам мое мислење, а дали според тебе сум го серел аго што ти е на постер или кој било УВО не ми чуе......мој живот мој став, можам сам да си го оправдам и потврдам така да тоа е:wink:
и Тагпропет друже ај пишувај на кирилица зашо очи ме заболеа дур да прочитам
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
точкест, abe ne zboruvame koj kolku bil kvaliteten, tuku koj sto ima napraveno za mak-rap scenata. Koga sme kaj kvalitetot, RNS ima eden stil, Ago drug, jas tret, nekoj si tamu ima cetvrt.
Pesnata ne e stara, ti taa sto ja znaes e samo edna strofa a ovaa (ako si slusnal) ima tri strofi.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
точкест, abe ne zboruvame koj kolku bil kvaliteten, tuku koj sto ima napraveno za mak-rap scenata. Koga sme kaj kvalitetot, RNS ima eden stil, Ago drug, jas tret, nekoj si tamu ima cetvrt.
Pesnata ne e stara, ti taa sto ja znaes e samo edna strofa a ovaa (ako si slusnal) ima tri strofi.
Добро друже ја знам целата ако сакаш ќе ти ја напишам тука:)
Аго нема ништо направено ако гледаме реално? Кој направи радио емисија и пушташе рап? АГО? НЕ некој друг(зборам за црна хроника на 103ка) после тоа Џака нели? Албуми кој има извадено? Кој настапувал и правел многу журки? АГО? НЕ некој друг, ајде реално Шур Шотс имаат повеќе влијание на македонската сцена и промовирање на рап, затоа што они беа тие кои што го донесоа Афу Ра и све остало што дошло....аго 15 години збори дека ќе го носел KRS ама од тоа ни К немаме видено. Све што шур шотс рекол дека ќе донесе донел
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Abe ostai toa sto bilo pred 15 godini. Gledaj sega sto bese pred 2-3 godini, pa na vamu periodot. Koj organizirase Hip Hop fest? Ago. Koj prai zurki sekoj mesec vo Castro? Ago. Koj pravese sekoja nedela vo Sofija zurki? Ago! Koj naprai polnokni misi? Ago!
Aj da ne nabrojuvam..
I da, znajs ti Ago od koga prai rap? Eve ako znaes kazi..
 
Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
Добро друже ја знам целата ако сакаш ќе ти ја напишам тука:)
Аго нема ништо направено ако гледаме реално?? Кој настапувал и правел многу журки? АГО? НЕ некој друг, ајде реално Шур Шотс имаат повеќе влијание на македонската сцена и промовирање на рап, затоа што они беа тие кои што го донесоа Афу Ра и све остало што дошло....аго 15 години збори дека ќе го носел KRS ама од тоа ни К немаме видено. Све што шур шотс рекол дека ќе донесе донел
So e so tebe be druze. Ocigledno po muabetot vcera si pocnal da slusas rap muzika i nemas tri cisti. Sto ima napraveno Ago? Koj pravel rap zurki kaj nas? Ago nema niso izbaceno...................hahahaha. Se gleda deka ides po zurki i deka ja pratis scenata. Da ne si mozebi i obozavatel na najdobriot MC i Dj momentalno kaj nas Dj Panco?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
точкест, abe ne zboruvame koj kolku bil kvaliteten, tuku koj sto ima napraveno za mak-rap scenata. Koga sme kaj kvalitetot, RNS ima eden stil, Ago drug, jas tret, nekoj si tamu ima cetvrt.
Pesnata ne e stara, ti taa sto ja znaes e samo edna strofa a ovaa (ako si slusnal) ima tri strofi.
ThugProphet, џабе им објаснуваш на дечкиве..Одамна се откажав од тоа да им објаснам..Господ им дал ум,очи и уши па нека помислат,видат и слушнат кој е кој во македонскиот рап...Кој е дечак а кој столб!!!Не се замарам со докажвање повеќе,залудно е!!Позз
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Abe Mak.rap ne e to sho treba da e RAP..Samo nakurcheni tipoj i samo serenje po traki...kako jas sum najdobar ti si fejker...gluposti....Iskreno ne slusham Mak.rap i ne me zanima ama to sho go imam slushanto e 90% kurchenje po trakite i posle sakame uspeh ama preku na stojko so takvi luge...Si preferiram samo stranski rap kako:Eazy - E,2pac,Notorious BIG,Tech N9ne,Bone Thugs N Harmony,Twista,Big Daddy Kane,O.D.B.,Wu Tang Clan,Suns of Man,Redman,Mathod Man,RZA,GZA,Mo Thugs,ThugLine,Das Efx,Cypress Hill,Channel Live,KRS ONE,Mad Lion,Luniz,Dr.Dre,Eminem,Lord Finesse,A.G. and Show Bizz,A.Z.,Kool G Rap (ama pred da potpishi za G-Unit),
M.O.P.Busta Rhymes,Snoop Dogg (starite albumi),Shabazz,Tim Dog,Jeru The Damaja,Nas,Fat Joe,Big Pun,Big L,Coolio,Rampege,Rasskass and more....
Peace
 

Kajgana Shop

На врв Bottom