Хипхоп културата надвор од нашите граници

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Зошто да се заебава? Исто и мене најмонгу ми се допаѓат неговите песни текстовите му се закон!
treba tvojot intelekt da e na nivo na predskolska vozrast za da ti se dopaga takva muzika i takvi tekstovi pozdrav.........
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
hahahaha se zaebavas taka?
Сериозен сум, зошто да се зајбавам, слушни неколку песни од него па говори, сите се реални и вистините посебно песната ''Македонија Засекогаш'' па остави некое коментарче
П.С- Исклучиво со песната ''Ду Ду Дуваме'' - најмногу ја мразам.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
treba tvojot intelekt da e na nivo na predskolska vozrast za da ti se dopaga takva muzika i takvi tekstovi pozdrav.........
Каква музика и какви текстови? Баш се кул Македонија Засекогаш има јак текст и Плави Оркестар (Fuck the police) исто така што има и доста вистина во текстот.. Мене ми се допаѓа тебе ако не ти се допаѓа.. слушај го Ристо Бомбата он има појаки текстови :toe:
 
V

Viktoranius

Гостин
Во право е Коцка, јас овој ни за рапер не го сметам ...

Осетете го само почетокот на песната ....

"Џандари џандари курви за пари" :uvo:

А ова Ду ду дуваме, треба да бидеш ретардос да го снимаш, кога го слушав озбилно помислив да му посредам на психијатрија.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Viktoranius Мц масакар е рапер тука нема дилеми.
Туку, ти што викаш песнава Ду Ду Дуваме е песна која викас треба да му посредиш психијатрија оваа песна му е прва песна во животот и со таа песна тој сакаше да привлечи фанови, и тоа го направи сега скоро цела Македонија го знае, потоа ако си рапер по твое иде не треба песна за кејф да направи така? сите песни треба да бидат, искрени,реални и без лажење, така иде твојто ова со Плави Оркестар е песна по кејф заедно со "'Mc е на свадба''.
 
V

Viktoranius

Гостин
Ок, ти си имаш твое мислење јас мое. Крај дискусија. :smir:
 

Overload

Urban Legend
Член од
31 август 2008
Мислења
34
Поени од реакции
2
Кога сме веќе кај MC Massacre,Можам да кажам само еден збор - КОМЕРЦИЈАЛА

Почит...
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
abe koga bi go znaele kakov decko e Masakarot nema nikogas da zborete taka za nego...
Po super decko od toj nema...a i rapceto mi se sviga iako ne sum po komercijalata ama interesen mi e epten hahahaha.Gledam na internet ja nema pesnata MC e na Svadba...
Aj sea ke ja kacam na youtube...

Pozdrav...
 
S

StormRage

Гостин
лооол пријателе MC МАСАКАР не можит вода да му носит на ристо бомбата за текстој... вистина ако е за заебанција така е а инаку според мене овој е срање... (во македонија неаме рап... нишо асало за жал)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
лооол пријателе MC МАСАКАР не можит вода да му носит на ристо бомбата за текстој... вистина ако е за заебанција така е а инаку според мене овој е срање... (во македонија неаме рап... нишо асало за жал)
Твое мислење . . .
Друг има друго мислење и што сега да се степате ?
Уживајте и слушете го Масакарот :vozbud:
 

Ti Si

Црнец
Член од
27 јули 2008
Мислења
269
Поени од реакции
10
лооол пријателе MC МАСАКАР не можит вода да му носит на ристо бомбата за текстој... вистина ако е за заебанција така е а инаку според мене овој е срање... (во македонија неаме рап... нишо асало за жал)

nema rap?....lol
 

Kajgana Shop

На врв Bottom