Фудбалски/трансфер дискусии

C

confusion

Гостин
Моментално како стојат работиве, следна сезона очекувам Сити, Ливепрул, Тотенхем и Арсенал топ 4. Челзи ми е превише енигма, многу неизбалансиран состав, тотален ремонт во одбрана им треба додека Арсенал и Тотенхем ептен добро се засилија и ќе градат на основа, посебно Тотенхем со Конте, очекувам многу од нив, солидна екипа ќе склопат.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Konte kupuva planski, t.e. si ima ucrtana ideja vo glava i ova nego mu ima logika sekako, krilo sekako moze da igra on, ali vo sitem na Konte koj e dosta zahteven i bara igranje i vo odbrana ke vidime, ali pak ke kazam, Konte ili treneri ko Konte go gledaat ona sto nie normalno ne sme sposobni da go gleame iako i mene ovoj poteg mi e rizicen, do dusa konkretno ovoj igrac nikad ne sum go ni sakal.

Za Kejn ne veruvam deka ke se prodava, dokolku nemase garancii za ova Konte veke ke bese otiden od timot, toa site mislam deka go znaeme, plus i so plasmanov vo LS mislam deka si go obezbedija ostanuvanjeto na Kejn bar godinava.

Абе, види сега, за можење - може. Дотолку повеќе што тоа имаше играно и во Бразил и во Ватфорд. Прашањето е колку. Не за џабе го префрлија во шпицот во Евертон. Има брзина, агресивност, помага во одбрана, но му недостасуваат некои работи за да изгледа повеќе од пристојно по страна.
Овој и трансферот на Ленгле, особено вториот секако, некако не ми се логични.
Автоматски споено мислење:

Моментално како стојат работиве, следна сезона очекувам Сити, Ливепрул, Тотенхем и Арсенал топ 4. Челзи ми е превише енигма, многу неизбалансиран состав, тотален ремонт во одбрана им треба додека Арсенал и Тотенхем ептен добро се засилија и ќе градат на основа, посебно Тотенхем со Конте, очекувам многу од нив, солидна екипа ќе склопат.
Овој муабет е откако знам за себе. :icon_mrgr:
Секоја сезона Челзи има некој проблем, де тренер, де засилувања, наведи што сакаш и секоја сезона Тотенхем треба да изненади, Арсенал добро купува, млад тим, не знам што. И секоја сезона, не само што Челзи завршува пред нив, туку освојува и разни трофеи, додека овие пајажина ги фаќа. Тотенхем, посебен акцент.

Така што, рано е. Допрва Челзи ќе купува.
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.687
Поени од реакции
7.271
Моментално како стојат работиве, следна сезона очекувам Сити, Ливепрул, Тотенхем и Арсенал топ 4. Челзи ми е превише енигма, многу неизбалансиран состав, тотален ремонт во одбрана им треба додека Арсенал и Тотенхем ептен добро се засилија и ќе градат на основа, посебно Тотенхем со Конте, очекувам многу од нив, солидна екипа ќе склопат.
У никој случај неможе да фати место Арсенал пред Челзи Габриел Хесус да беше играч Пеп ќе немаше да го пушти.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
У никој случај неможе да фати место Арсенал пред Челзи Габриел Хесус да беше играч Пеп ќе немаше да го пушти.
Мислам дека Хесус ќе изненади во Арсенал.
Добар е со топка во него, има визија и техника. Како 9ка под Артета лично очекувам одлично да се покаже, не само по Г+А туку и по самата организација напред.
 
C

confusion

Гостин
Овој муабет е откако знам за себе. :icon_mrgr:
Секоја сезона Челзи има некој проблем, де тренер, де засилувања, наведи што сакаш и секоја сезона Тотенхем треба да изненади, Арсенал добро купува, млад тим, не знам што. И секоја сезона, не само што Челзи завршува пред нив, туку освојува и разни трофеи, додека овие пајажина ги фаќа. Тотенхем, посебен акцент.

Така што, рано е. Допрва Челзи ќе купува.
Точно да ама и ова е прва сезона во која Тотенхем е со класа тренер, Конте е докажан и доби засилувања по негова желба и му се крои тим по негова желба, моментално ги ставам пред Челзи и Арсенал.
Арсенал ги ставам пред Челзи само ради добриот финиш на сезоната каде покажаа добри игри и резултати, ако продолжат да градат на тоа, еве и се засилуваат добро, исто ги ставам пред моментален Челзи, без трансфери.
Да речеме Челзи да ги земе еден од Де Лигт, Кунде, со Аке, Рафиња, Стерлинг, ги ставам пред Арсенал.

У никој случај неможе да фати место Арсенал пред Челзи Габриел Хесус да беше играч Пеп ќе немаше да го пушти.
Читни погоре зошто ги ставам пред Челзи. Габриел ќе им легне многу на играта, докажан е и во ПЛ, не знам зошто со потценување толку се гледа на дечкото, млад е и сега ќе биде сигурен стартер со константна минутажа, очекувам да распали.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.687
Поени од реакции
7.271
Точно да ама и ова е прва сезона во која Тотенхем е со класа тренер, Конте е докажан и доби засилувања по негова желба и му се крои тим по негова желба, моментално ги ставам пред Челзи и Арсенал.
Арсенал ги ставам пред Челзи само ради добриот финиш на сезоната каде покажаа добри игри и резултати, ако продолжат да градат на тоа, еве и се засилуваат добро, исто ги ставам пред моментален Челзи, без трансфери.
Да речеме Челзи да ги земе еден од Де Лигт, Кунде, со Аке, Рафиња, Стерлинг, ги ставам пред Арсенал.



Читни погоре зошто ги ставам пред Челзи. Габриел ќе им легне многу на играта, докажан е и во ПЛ, не знам зошто со потценување толку се гледа на дечкото, млад е и сега ќе биде сигурен стартер со константна минутажа, очекувам да распали.
Сакаш да кажеш дека Арсенал има посреден трим од Челзи царе Арсенал неможеше да искористи шанса преходната сезона кога не играше европа.
Сити, Ливерпул и Челзи пак ќе се на првите 3 позиции за останатите ќе се види каков трансфер период ќе имаат.
Што се однесува до трансферите на Арсенал не се баш нај нај добри али има уште време да видиме колку се сериозни лани потрошија највеќе и пак флопнаа.
Челзи сериозно си работи на средување на тимот и после Сити и Ливерпул е најстабилен во Англија.
Автоматски споено мислење:

ПС Хесус има 2 пати у последните 5 години дадено над 10 гола во премиер лигата тоа не ми делува како некој кој ќе гази.
 
C

confusion

Гостин
Сакаш да кажеш дека Арсенал има посреден трим од Челзи царе Арсенал неможеше да искористи шанса преходната сезона кога не играше европа.
Сити, Ливерпул и Челзи пак ќе се на првите 3 позиции за останатите ќе се види каков трансфер период ќе имаат.
Што се однесува до трансферите на Арсенал не се баш нај нај добри али има уште време да видиме колку се сериозни лани потрошија највеќе и пак флопнаа.
Челзи сериозно си работи на средување на тимот и после Сити и Ливерпул е најстабилен во Англија.
Автоматски споено мислење:

ПС Хесус има 2 пати у последните 5 години дадено над 10 гола во премиер лигата тоа не ми делува како некој кој ќе гази.
Не знам дали ме читаш или не, Арсенал пред моментален Челзи без трансфери е побалансирана и подобра екипа. На Челзи Х фактор им е Тухел затоа што со полу играчи вади резултати, еве ќе видиме какво лето ќе имаат, ако се засилат квалитетно со Рафиња, Стерлинг, Кунде (Де Лигт) и попунат некои дупки, ќе имаат огромен потенцијал.
Вака не.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.306
Крило не може да игра, може само шпиц. А таму е Кејн.
Одличен потег во кариерата.
Има брзина, агресивност, помага во одбрана, но му недостасуваат некои работи за да изгледа повеќе од пристојно по страна.
Објасни.
Евертон
Screenshot_2022-06-30-13-41-56-331_com.android.chrome.jpg

Цела кариера
Screenshot_2022-06-30-13-42-20-820_com.android.chrome.jpg
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260

Ех? Не е за крило, затоа што веќе играл и не било тоа што треба да биде.
Во Флуминесе (мислам) и Ватфорд по крило. На почеток во Евертон како крило, не одеше баш, а и ним им требаше некој поистурен и сега веќе регуларно игра како шпиц. И како таков може да успее евентуално во кариерата.

Не е за крило, увиделе тренери навремено. Не знае завршен пас да даде, не знае квалитетно да нафрли, не се снаоѓа најдобро во меѓупростор.
За шпиц тоа не е нужно. Не е ефективен, ама игра прејак пресинг, куче класично и може да биде многу корисен во било кој тим.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.306
Ех? Не е за крило, затоа што веќе играл и не било тоа што треба да биде.
Во Флуминесе и Ватфорд по крило. На почеток во Евертон како крило, не одеше баш, а и ним им требаше некој поистурен и сега веќе регуларно игра како шпиц. И како таков може да успее евентуално во кариерата.

Не е за крило, увиделе тренери навремено. Не знае завршен пас да даде, не знае квалитетно да нафрли, не се снаоѓа најдобро во меѓупростор.
За шпиц тоа не е нужно. Не е ефективен, ама игра прејак пресинг, куче класично и може да биде многу корисен во било кој тим.
Универзален напаѓач е Ричарлисон, може вака до сабајле да ситничариме за позициите. Нема да биде класично крило, туку малце потесно, заедно со Сон у 343/3421. Со Кулушевски и кореецот се сличен профил и очигледно Конте знае што сака.
За центаршутеви ќе има крилен бек до него. И Манџукиќ немаше ништо за крило па функционираше како таков.

Поише е проблем главата негова отколку позицијата. Ќе го намести Конте.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.687
Поени од реакции
7.271
Не знам дали ме читаш или не, Арсенал пред моментален Челзи без трансфери е побалансирана и подобра екипа. На Челзи Х фактор им е Тухел затоа што со полу играчи вади резултати, еве ќе видиме какво лето ќе имаат, ако се засилат квалитетно со Рафиња, Стерлинг, Кунде (Де Лигт) и попунат некои дупки, ќе имаат огромен потенцијал.
Вака не.
Со кои играчи друже?
Нестабилен тим имаат моментално Асенал, Вајт беше добар играч лани али со кого ќе е партнер со Габриел флопот?
Партеј кога игра кога не повредите го разнишаа,
Единствено напдеж покажуваат Сака, Мартинели и Одегард од преходната сезона другите се чат пат а тоа не ти носи резултати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom