Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Силва е платен 37 мил, продаден за 30 иако испадна тежок флоп како што викаш, беше купен како надежен млад фудблер, јебига се дешава.
Пакета е платен 30 мил, и е звезд а во подем и ќе биде еден од носителите на играта во Милан, и моментално Милан д реши да го продаде ќе вреди дупло сигурно.

Вие давате 100 мил за еден ултра тежок докажан пред цел свет флоп, играч со кој игравмо курот овде цела кајгана, а и низ европ играа курот, активна си на твитер види хеш таг Мората.

И еден кој иде натамо
Значи за смеење е работава
И доста бладаш со тоа 50 мил плус бонуси

Later in the evening, Sky Sport Italia also changed their version to make it clear only €40m were guaranteed in the deal.
Од кај го најде Мората 100 мил. Мората да си продолжи оваа сезона како прошлата па ќе прајме муабет кој е флоп.
Не треба да се смеете за трансфери оти какви играчи имате преплатено какви утки излегле мене срам ме фаќа
Автоматски споено мислење:

Шо би рекол Син, од мене имаш едно "зз", чекаме само да ставиш нов аватарот од тој анонимусот што го постираше, секое добро :)
Чекај нека се реализира трансферот па ако треба и од стелт ќе ставам слика, ама да не ве у плашам ми е :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Од кај го најде Мората 100 мил. Мората да си продолжи оваа сезона како прошлата па ќе прајме муабет кој е флоп.
Не треба да се смеете за трансфери оти какви играчи имате преплатено какви утки излегле мене срам ме фаќа
Автоматски споено мислење:


Чекај нека се реализира трансферот па ако треба и од стелт ќе ставам слика, ама да не ве у плашам ми е :)
Не планирав да влагам у дискусијава ама ме занима кој играчи тоа ние сме ги преплатиле и излегле толкави утки?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Seriozen si? Ahahahaha
Стек јас не ги негирам утките, ме интересира преплаќањето, реално освен кај Силва мислам дека у задње време било шо друго шо сме земале било горе доле у реална маркет вредност на овој денешен пазар.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.613
Поени од реакции
5.122
Мората е далеку од флоп, па и Хамес. Си зборат бројките за нив низ цела кариера, е сеа на некој дали им биле по укус овде или не тоа е др работа.
Чим Карло тренерчина таква лепи уста со пофалби за Хамес сигурно не дека чоекот блада и си праи филмои туку напротив го има тренирано и у Реал и у Баерн знае каков тип на играч е, каков квалитет е и што може да допринесе.

Сеа се спомиња и ПСЖ дека е заинтересиран за него, кај и да отиде неам сомнеж дека ќе се уклопи јако. Ја сум пишал неколку пати, у Реал пред Васкез и Асенсио секогаш... ама ете, на крај конечно и копуциве изглеа нема да играат прва постава од годинава.

А тоа дека Љоренте и Себаљос не им се давала шанса у Реал нема веза. Лани и Лопатеги и Солари ги играа бааги и им даваа шанса дури и како првотимци на Ел класико и ЛШ ама дечките не успеаа да се наметнат. Мене едино од сите што им се даде шанса у Реал по некоја сезона од Мајорал, Мариано, Мората, Љоренте, Себаљос едино ми е криво за Де Томас што не му се даде една год барем, ама тоа е др муабет
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Мората е далеку од флоп, па и Хамес. Си зборат бројките за нив низ цела кариера, е сеа на некој дали им биле по укус овде или не тоа е др работа.
За Хамес не е до укус на нас овде, туку до екипите во кои игра и филозофијата која ја тераат. Кај вас додека беше се одеше преку Модриќ и Крос и Роналдо, во Баерн крилата им се ударна игла. Не дека не играше добро и таму и таму кога му даваа шанса, во Баерн играше и одлично, ама едноставно имаат некои други приоритети кога е во прашање офанзивата.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Стек јас не ги негирам утките, ме интересира преплаќањето, реално освен кај Силва мислам дека у задње време било шо друго шо сме земале било горе доле у реална маркет вредност на овој денешен пазар.
Добро можи грешно се изразив, не сте лупнале некоја поголема сума на некој играч, ама сте купиле еден тон играчи по 25-30 мил. во една сезона а испаднале големи утки.
Подобро ќе купам неколку квалитетни играчи кои ќе коштаат по 50-на милиони како Хамес и Мората кок можат во секое време да бидат продадени за слична сума одколку трупај само просеци од мали екипчиња по 25 милиони кои после ни свети илија не можи да ги продај
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Стек јас не ги негирам утките, ме интересира преплаќањето, реално освен кај Силва мислам дека у задње време било шо друго шо сме земале било горе доле у реална маркет вредност на овој денешен пазар.
Kucka, Silva, onoj so Kucka sto dojde ne mi teknuva kako bese, Paketa i me mrzi da mislam dalje, a i ne mi se gugla. Ne zaebavaj ne preplakjal Milan igraci, sehehehekako, isto kako sto Inter ne gi preplati Mario, Kondogbia i Gabigol. :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Првиот знаеш колку беше платен?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
За тие пари шо ќе ги лупните за него не.
Се изнасмеав на постот дека Атлетико ги купи Мората и Хамес за 100 мил. а вие дадовте приближно толку за анонимуси од кои едниот испадна тежок флоп, никаде не го споредив Пакета со Силва.
Автоматски споено мислење:

Ај да видиме дали ќе си седи на зборот и да не куртули сите тука Прегледај го приврзокот 213064
Сега сваќам од каде толку гнев :свиркам:
Интересно е шо пола од форумов дркаа кога ќе го поврзеа Хамес со нивниот клуб за сега истите да викаат дека не го бива, мекуш бил а во екипите нивни му играат антиталенти од рангот на Сасуоло, Каљари и така натаму
Парите за него се 40милиони + бонуси. Па ти сама тврдеше дека вреди толку. И ја лично мислам за таа сума дека не вреди и дека Атлетико направи одлична зделка не и Милан. Ама муабетот ми е до вчера велиш вреди таа цена сеа се смееш.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Kucka, Silva, onoj so Kucka sto dojde ne mi teknuva kako bese, Paketa i me mrzi da mislam dalje, a i ne mi se gugla. Ne zaebavaj ne preplakjal Milan igraci, sehehehekako, isto kako sto Inter ne gi preplati Mario, Kondogbia i Gabigol. :D
За други играчи како Бертолачи И Биља да дебело се претплатени ама Кучка да го рачунаш тука koј е земен за 3 милиони и Пакета кој моментално комотно можат дупла цена му извадат доколку се решат да го продадат да кажеш дека се претплати се глеа дека само од инат збориш.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Тој Пакета до толку ли не го бива што го сметате како флоп? Знам ептен фама се дигна за него, плус играше за Бразил кога имаше интернационална пауза некаде во Март, мислев дека добро игра дечкото.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Kucka, Silva, onoj so Kucka sto dojde ne mi teknuva kako bese, Paketa i me mrzi da mislam dalje, a i ne mi se gugla. Ne zaebavaj ne preplakjal Milan igraci, sehehehekako, isto kako sto Inter ne gi preplati Mario, Kondogbia i Gabigol. :D
Куцка беше донесен за 3м евра, единствени според мене шо беа преплатени ептен се Бертолачи и Силва и донекаде овој Кастиљехо ама он беше донесен у некоја трампа плус пари за Бака, друго беше се во рамки на нормалното, е сеа ако сакаш да форсаш сехехехехехекако или така да си се тешиш за тоа шо Интер преплаќа ептен, во ред.
Автоматски споено мислење:

Тој Пакета до толку ли не го бива што го сметате како флоп? Знам ептен фама се дигна за него, плус играше за Бразил кога имаше интернационална пауза некаде во Март, мислев дека добро игра дечкото.
Освен Стек нема еден друг човек на планетата земја шо го смета Пакета за флоп.
Автоматски споено мислење:

Бака,Кастилехо,Калинич,Бертолачи?
Со сезоните шо го имаше, головите, титули во ЛЕ сумата за Бака си беше на место, другиве си кажав веќе, Калинич глеаш сум го забораил, можда и бољи.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Gi smesav Kucka i Bertolaci de, ne ripajte odma ebave. :D i ne go smetam Paketa za flop, nego za preplaten, kako i 95 posto od taa smrdliva brazilska liga.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom