Фудбалски/трансфер дискусии

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
77.773
Поени од реакции
163.415
Абе за 15 веќе :D Да кошташе Мегваер 30 милиони, барем Сити и Арсенал веќе ќе го имаа.

Сити не даваат повеќе од 65 ама тие ги немаат Биди и Бади во одбрана а и средината им е скоцкана.

Едноставно надуен е пазарот во ПЛ и тоа е со цел на другите екипи да им е потешко да земат играч, да се добие компетитивност на лигата.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
23.269
Поени од реакции
35.547
Junajted rekov i pred da zavrsi proslata sezona, ke bidat dereni letovo za igraci, i realno ne bese nesto wow da se pretpostavi takvo nesto. Ne igraat LS, vo kriza se, imaat nezvucno ime za trener, seto toa se faktori koi vlijaat za vakvite raboti kako sto im gi pravi Lester. Da bese ova dodeka e Fergi trener ke dobiea 30m Lester i ako ne prifatea fino lepo zz ke im se desese i toa ke bese toa. Vaka ke gi izmolzat edno dobri 90tina milioni.
И Ферги си преплаќаше, само што тој знаеше, во поголемиот дел од случаите, каде да даде пари. Светски рекорд за Кантона, Фердинанд. Тотенхем не одра за Бербатов и Керик. Руни чинам го направија најскап тинејџер на светот.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.175
Поени од реакции
6.461
И Ферги си преплаќаше, само што тој знаеше, во поголемиот дел од случаите, каде да даде пари. Светски рекорд за Кантона, Фердинанд. Тотенхем не одра за Бербатов и Керик. Руни чинам го направија најскап тинејџер на светот.
Kleberson, Bebe, Anderson, Veron :D
И тој имат солидни флопчиња :D

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.144
Поени од реакции
29.544
Kleberson, Bebe, Anderson, Veron :D
И тој имат солидни флопчиња :D

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Кога имаш успех ко шо имаше Ферги тие флопови не се памтат ама сега у пост Ферги ерата, ниеден трансфер немаат погодено.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
23.269
Поени од реакции
35.547
Kleberson, Bebe, Anderson, Veron :D
И тој имат солидни флопчиња :D

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Андерсон играше фудбал дур беше Ферги тренер. И самиот знаеш дека го извади од игра иако цела средина ја држеше на утакмицата каде што изгубивте 8-2, зашто овој почна да се спрда со вашите играчи.

Си имаше и он утки, Верон посебно. Клеберсон дојде извикан после добро Светско чинам, и он пропадна. Со Бебе беше чисто перење пари за Мендеш.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.175
Поени од реакции
6.461
Андерсон играше фудбал дур беше Ферги тренер. И самиот знаеш дека го извади од игра иако цела средина ја држеше на утакмицата каде што изгубивте 8-2, зашто овој почна да се спрда со вашите играчи.

Си имаше и он утки, Верон посебно. Клеберсон дојде извикан после добро Светско чинам, и он пропадна. Со Бебе беше чисто перење пари за Мендеш.
Против Арсенал и хигиеничарот да влезеше ќе беше МОТМ

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
29.582
Поени од реакции
41.157
Не е во случајов само до Јунајтед. Сите клубови во ПЛ си се стабилни. Нема да им сменат нив ништо 40-50 милиони, како што би им смениле на помали клубови од другите лиги. Си ги ценат играчите и ако некој е заинтересиран ќе стават некоја висока цена која нив би им одговарала. Ако не им ја понуди никој, повеќе од среќни се да си го задржат играчот. Исто е и со Палас за Заха. А и играчите бар засега не притискаат за трансфери.


Brendan Rodgers: “The club is in a great state of health because there’s no pressure to sell any player. And if a player does leave Leicester City, the valuation will have to be met."

Rodgers on Harry Maguire: "We have a top level player, looked at by top level clubs. I respect that because I understand why they would, but there’s been no offer near to our valuation that that would even make us have a look."
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.255
Поени од реакции
34.004
Затоа од Барса се паметни и ги терат играчите на штрајкуваат со глад дури не се согласат да го продадат. Цигански можда, ама и ова од Лестер не е ништо подобро.
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
974
Поени од реакции
1.621
Мене ми е чудно што Англичаните воопшто не се агилни на трансфер пазарот досега,скоро и ништо да не купија ..ајде за Челзи ќе разберам дека имаат трансфер бан,Сити има скоцкан тим и само си купија помлада замена за Фернандињо..ама другите?..Ливерпул освоија ЛШ и толку не му требаат играчи се е во ред,догодина кога Сити ќе му избега 60 бода пак ќе тврдат дека немаат среќа,Арсенал се очајни и бедни и не знам што прават искрено,Тотенхем класика ќе се надева на помладите и понедокажаните..а Јунајтед ми се мистерија..еден куп играчи му фалат и не се знај од кај да почнат..додуша средвањето на одбраната му е паметен потег но никој не гарантира дека ќе му се погодат трансферите..и Линделоф со Баји ги купија за многу пари пред некоја година па испаднаа флопој поради најразлични причини.

Чудно трансфер лето,очигледно е дека играчите се заштитени со договорите и неможат лесно да ги продадат клубојте доколку нема согласност од двете страни.

Како што тргнала работата Сити ќе се прошета до титулата догодина.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.255
Поени од реакции
34.004
Па си играат курот и они, прво сакаат 70, па 80, па 90... Јес да се шпекулации само и немора да е точно, ама кај има чад има и оган. :D
Автоматски споено мислење:

Мене ми е чудно што Англичаните воопшто не се агилни на трансфер пазарот досега,скоро и ништо да не купија ..ајде за Челзи ќе разберам дека имаат трансфер бан,Сити има скоцкан тим и само си купија помлада замена за Фернандињо..ама другите?..Ливерпул освоија ЛШ и толку не му требаат играчи се е во ред,догодина кога Сити ќе му избега 60 бода пак ќе тврдат дека немаат среќа,Арсенал се очајни и бедни и не знам што прават искрено,Тотенхем класика ќе се надева на помладите и понедокажаните..а Јунајтед ми се мистерија..еден куп играчи му фалат и не се знај од кај да почнат..додуша средвањето на одбраната му е паметен потег но никој не гарантира дека ќе му се погодат трансферите..и Линделоф со Баји ги купија за многу пари пред некоја година па испаднаа флопој поради најразлични причини.

Чудно трансфер лето,очигледно е дека играчите се заштитени со договорите и неможат лесно да ги продадат клубојте доколку нема согласност од двете страни.

Како што тргнала работата Сити ќе се прошета до титулата догодина.
Мислам дека ја плаќаат цената на скратувањето на траснфер периодот. За другото се сложувам горе долу, Ливерпул ќе направат огромна грешка ако не купат никого според мене и место да го надградат тимот што го имаат и да го кренат ниво погоре што се вика, останат со моменталниов ростер. Јунајтед и Арсенал моментално главата не знаат кај им е. Едните земаа две деца до сега, од кој АВБ може и без проблем во прв тим, другите едвај договараат позјамици на играчи што се вишак во нивните екипи. Тотенхем има далеку покомплетен прв тим од овие две екипи, па ете со Ндомбеле и Ло Селсо ќе ја појачат средината која очигледно им беше најтенка прошлата сезона.
 
Последно уредено:

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
29.582
Поени од реакции
41.157
Па си играат курот и они, прво сакаат 70, па 80, па 90... Јес да се шпекулации само и немора да е точно, ама кај има чад има и оган. :D
Абе не ми текнува на почеток на летото дали имаше друга цена, ама колку што пратам Честер цело време бараат 80 милиони, сакаат рекордна сума за дефанзивец. Битен им е играчот и немаат потреба да продаваат за помалце. Јунајтед сигурно се свесни за тоа и после првата понуда ако веќе стварно сакаат да го земат требаше да си исплатат и готово. А сега на две недели до крај на трансфер периодот имаат Лестер и секакво право да ја покачат цената затоа што нема да имаат време они да бараат играчи понатаму.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.255
Поени од реакции
34.004
Абе не ми текнува на почеток на летото дали имаше друга цена, ама колку што пратам Честер цело време бараат 80 милиони, сакаат рекордна сума за дефанзивец. Битен им е играчот и немаат потреба да продаваат за помалце. Јунајтед сигурно се свесни за тоа и после првата понуда ако веќе стварно сакаат да го земат требаше да си исплатат и готово. А сега на две недели до крај на трансфер периодот имаат Лестер и секакво право да ја покачат цената затоа што нема да имаат време они да бараат играчи понатаму.
Па имаше муабети пред недела дена дека од Јунјатед прифатиле да платат 80 милиони, или што би рекол ти 65+15. Е сеа ако имаат право они на две недели до крај на трансфер периодот да ја покачат цената и ете се оддолжи процесот на уште неколку дена, ќе дојдеме во ситуација да останат уште недела дена до крај и пак ќе имаат право да ја покачат цената. :D

Јас сум за да плати Јунајтед иначе. Би било солидно засилување во одбраната, па ако легне како што треба можда и одлично. Плус Ван Бисака е добар во дефанзива, така да би требало да сме каде каде подобри следна сезона у случај да дојде и Мегваер.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
8.901
Поени од реакции
10.353
Дортмунд пред купување на Самасеку од РБ Салцбург за 20м.
 
На врв Bottom