Фудбалски легенди

Кој е најдобриот играч на сите времиња?

  • Д.А. Марадона

    Гласови: 71 22,5%
  • Пеле

    Гласови: 91 28,9%
  • Зинедин Зидан

    Гласови: 76 24,1%
  • Пасарела

    Гласови: 1 0,3%
  • Марко ван Бастен

    Гласови: 15 4,8%
  • Тафарел

    Гласови: 3 1,0%
  • Ромарио

    Гласови: 8 2,5%
  • Дино Ѕоф

    Гласови: 1 0,3%
  • Роберто Баџо

    Гласови: 5 1,6%
  • друг (наведи кој)

    Гласови: 44 14,0%

  • Вкупно гласачи
    315

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.029
Поени од реакции
1.143
Па и јас намерно заборавив еден.. мојот омилен играч.. не го напишав бидејќи е се уште активен.. Il capitano.. Хавиер Занети!
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Викторгг напиша:
:tapp:
A според мене најголема светска легенда е Илија Најдовски и Васил Рингов.
Се знае кој е ѕвезда број еден и тоа никогаш никој нема да може да го оспори, ни Зидан ни Роналдињо ни никој. А тоа е кралот... Edson Arantes dos Nacimento PELE.
Дејан Савичевич бе... :tapp: А Бобан кај ти е? :pos:
Ти изгледа не ја сфате малце темата. Не мора да бидиш лигајчар ако не си за Милан, Сите шо ги напишав се фудбалски легенди. А дека Роналдињо и Зидане не се фудбалски легенди то фнуците да ги лажиш.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Sindikat напиша:
Ти изгледа не ја сфате малце темата. Не мора да бидиш лигајчар ако не си за Милан, Сите шо ги напишав се фудбалски легенди. А дека Роналдињо и Зидане не се фудбалски легенди то фнуците да ги лажиш.
Зидан и Роналдињо се вонсериски играчи, едни од најдобрите кои било кога играле. Но тие никогаш нема да бидат она што бил Пеле. Во џунглата само еден е Лав. И тигарот е јак, ама не е лав.
Иначе темата ТИ не си ја сфатил. Не можат играчите на Милан да бидат легенди. Такви легенди како што повеќето набројаа, не се светски легенди. Сите што ги каша... точно... биле фантастични играчи ама легенди само во одредени кругови. Ти реков, за мене Панчев и Најдовски се легенди, ама во Таџикистан никој не ги знае. Пеле го знаат.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Viktorgg taka e...Mislam deka najdobrite igraci se Pele, Maradona i Zidane...
Mnogu se razlikuva fudbalot koj go igral Pele i sega kako igraat...
Zatoa nemozes da kazes koj e najdobar
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
26
Gaskonj, Kantona, Pele, brakata Laudrup, Stoickov....abe mnogu se ....od ovie samo se izdignuva Pele najmnogu ama ne e deka ovie ne doprinele za razvitokot na fudbalot vo nivnata reprezentacija ili klub koga igrale.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Викторгг напиша:
Зидан и Роналдињо се вонсериски играчи, едни од најдобрите кои било кога играле. Но тие никогаш нема да бидат она што бил Пеле. Во џунглата само еден е Лав. И тигарот е јак, ама не е лав.
Иначе темата ТИ не си ја сфатил. Не можат играчите на Милан да бидат легенди. Такви легенди како што повеќето набројаа, не се светски легенди. Сите што ги каша... точно... биле фантастични играчи ама легенди само во одредени кругови. Ти реков, за мене Панчев и Најдовски се легенди, ама во Таџикистан никој не ги знае. Пеле го знаат.
Абе јас ја сватив темата. Јес да Пеле е најголема легенда, ама мора да има и други. Иначе темата ќе се викаше Пеле фудбалската легенда :). Сеа стрикна дефиниција за легенда нема, така да нема шо да спориме, цел ден да се караме нема да се договориме.
Јас ги кажав легендите на Милан, мада некои од нив се легенди на светско ниво.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Марадона, Џорџ Бест и РОНАЛДООООО
FORZZA MILAN!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.029
Поени од реакции
1.143
Е па не знам дали се единствени.. се едни од најдобрите но не се само Марадона и Пеле.. Не може кога се зборува за фудбалски легенди да се изостават Џоркаеф, Заморано, Меаца, Батистута, Матеус, Румениге, Чалтон. Бест, Платини, Бекенбауер, Бегоми како и многу други.. па и Зидан од поновите играчи.. Мислам дека сите овие биле едни од најдобрите во своето време.. и направиле премногу за фудбалот.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308

Унгарецот кој наеднаш се почуствува шпанец. :) Ференц Пушкаш...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Од пред моето време (шо не ги имам гледано да игрет) - Пеле, Марадона, Џорџ Бест, Ференц Пушкаш, Платини, Бекенбауер, Камачо...
Од мое време - Зидан, Ширер и Бергкамп
 

Kajgana Shop

На врв Bottom