Фудбалски легенди

Кој е најдобриот играч на сите времиња?

  • Д.А. Марадона

    Гласови: 71 22,5%
  • Пеле

    Гласови: 91 28,9%
  • Зинедин Зидан

    Гласови: 76 24,1%
  • Пасарела

    Гласови: 1 0,3%
  • Марко ван Бастен

    Гласови: 15 4,8%
  • Тафарел

    Гласови: 3 1,0%
  • Ромарио

    Гласови: 8 2,5%
  • Дино Ѕоф

    Гласови: 1 0,3%
  • Роберто Баџо

    Гласови: 5 1,6%
  • друг (наведи кој)

    Гласови: 44 14,0%

  • Вкупно гласачи
    315
Член од
1 јуни 2007
Мислења
34
Поени од реакции
0
Roberto Baggio definitivno.Pa i Dzej Dzej Okocha.Toj so gi ima gledano-znaj koi majstori na fudbalskata igra bea.I da ne zaboravam-Gabriel Omar Batistuta
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Фернандо Торес, иако никогаш нема да заигра за Реал, бидејќи го носеше дресот на Атлетико, и не е така лесно да се стане градски ривал на клубот во кој си заиграл фудбал. Но сепак Фернандо дефинитивно ми е омилен фудбалер!
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
Роберто Карлос и Дел Пиеро, Ѕверови toeto
 
V

Viktoranius

Гостин
Гласот го дадов за Марадона ама мислам дека мегу него и Пеле не мозе да се направи некоја голема разлика..ама гласот мораше да оди некому....чисти аргентински инстинкт беше гласот поради тоа можеби:smir:
 
Член од
11 август 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
да ти казам дека имат разлика затоа шо пеле играше каде каде поквалитетно од марадона и како са кажвеја дека марадона ги давал головите со рака:toe:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Од времето ме „макнеа“ голманите... идол ми беше Цезар кога бранеше за Реал Мадрид, после кога се повреди , кога го гледам Касиљас како брани, он ми стана идол... пошто повеќе не ни заигра мн. Цезар...
 
V

Viktoranius

Гостин
да ти казам дека имат разлика затоа шо пеле играше каде каде поквалитетно од марадона и како са кажвеја дека марадона ги давал головите со рака:toe:
Да да имаше еден гол со рака на светско првенство ли беше ич не се секавам ...ама сепак судијата не го виде..дури после на камерите го забележаа...абе ајде не вреди веке да се збори за нив ...Засекојпат ке останат запишани во фудбалската историја и Марадона и Пеле и ред други.....тиа се фудбалски ЛЕГЕНДИ....
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Двајт Јорк и Стен Колимор-напаѓачкото дуо на Астон Вила

и Роналдо мора да се спомне
 

Kajgana Shop

На врв Bottom