Фудбалски вести

Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Сеа гледам Елазгиспор - Галатасарај. Се повреди Алдин Јилмаз. А такво нешто досега на телевизија немам видено. А имам гледано снимки од војната во Босна. Како и да е, да ме апдејтирате за неговото stanje понатака. Ако некој дознае и дознава.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Сеа гледам Елазгиспор - Галатасарај. Се повреди Алдин Јилмаз. А такво нешто досега на телевизија немам видено. А имам гледано снимки од војната во Босна. Како и да е, да ме апдејтирате за неговото stanje понатака. Ако некој дознае и дознава.
Скршена нога! Страшно!
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.939
Поени од реакции
11.556

Да не гледаат оние кои се гадат или слично! Јас не можам убаво да забележам, излеа слеп сум. За која нога се работи? Сега видов, левата нога му отиде под телот, гадна повреда ептен...
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Сеа гледам Елазгиспор - Галатасарај. Се повреди Алдин Јилмаз. А такво нешто досега на телевизија немам видено. А имам гледано снимки од војната во Босна. Како и да е, да ме апдејтирате за неговото stanje понатака. Ако некој дознае и дознава.
Апдејтирање нема,ќе паузира долго време.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Oва е праење партали у буквална смисла на зборот, зглобот, цеваницата и коленото.. 1 година пауза како ништо.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
25.647
Фалкао заработил тешка повреда прееска во Куп натпреварот против некој аматерски тим. Како да морале да го играат против тие аматери. Страшно глупаво од Раниери. Ќе го пропушти и СП. Штета стварно што нема да игра на СП за Колумбија. Ќе беа поинтересни натпреварите на Колумбија против Брегот и Јапонците.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Лелелеле Турчинов ќе треба на пет пати да го оперираат, лигаменти, метатарза, зглоб, колено, све ојде јабана. Колумбиски медиуми рекле демек Фалкао претрпел само удар и лесно ја свиткал ногата, во недели ќе се броело отсуството, па сега ќе видиме.
 

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
Страшно се повреди Ајдин Јилмаз, одма на болница го однесоа. Иначе тешко него сега, којзнај колку време ќе паузира, па дур да се врати во форма...
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
На секој континент по еден клуб.Наредна цел клуб што ќе им конкурира на Гуангжу.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Сигурно Сити имаат некој трик во ракавот зашто ова што го направија се коси со било која бизнис или фудбалска логика. Или па ептен сум смотан па не разбирам што се случува. Харт се клуб со никаква позадина, идентитет и фан база, со очајно лоша посетеност и уште полоша статистика (минатата недела победија за првпат од февруари 2012!). Згора на тоа А-лигата има граница за странски фудбалери (3 по клуб) и има салари кеп (со отстапка за само еден играч). Веројатно ги купуваат за да го зголемат интернационалното присуство и веројатно за пристап до млади таленти.

Настрана од тоа, стварно ме чудат повредите на едни од најголемите фудбалери во години на СП. Последните неколку првенства секогаш има некоја ѕвезда која гледа од трибини место да се натпреварува...
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Pitbull track named official anthem for 2014 World Cup


FIFA have named a track by Pitbull and Jennifer Lopez as the official anthem for the 2014 World Cup in Brazil.
We Are One (Ole Ola), which also features Brazilian singer Claudia Leitte, will be performed at the opening ceremony at the Arena de Sao Paulo on 12 June.
The track will be released later this year in the lead up to the World Cup.
It will also be included on the upcoming Official 2014 FIFA World Cup Album.

I'm sure, like me, millions of football and music fans all over the world will be eagerly awaiting the song's release. - Jerome Valcke,FIFA General Secretary

Pitbull said: "I truly believe that this great game and the power of music will help unify us, because we are best when we are one."
The 34-year-old singer, also known as Mr Worldwide, has had 12 top ten singles in the Official UK chart to date.
His most recent single, Timber, which features Kesha was the first number one of 2014.
"I grew up in a house that loved football, so I am thrilled to be performing at the World Cup Opening Ceremonies with Pitbull and Claudia Leitte," said Jennifer Lopez.
"This is an amazing celebration of global unity, competition and the sport."
The last FIFA World Cup song for the South Africa tournament in 2010 was Waka Waka by Shakira.
The track peaked at number 21 in the UK singles chart and the video has been viewed almost 600 million times on YouTube.
Talking about this year's track, FIFA General Secretary Jerome Valcke added: "In my many visits to this country I've seen and heard a lot about the great Brazilian music tradition and it gives me great pleasure to see a Brazilian artist at the heart of this song.
"I'm sure, like me, millions of football and music fans all over the world will be eagerly awaiting the song's release."
England have been drawn in Group B for the World Cup with Uruguay, Italy and Costa Rica.
Their first game, which is against Italy, will be played on 14 June.
Follow @BBCNewsbeat on Twitter



Euro 2016: Hosts France to feature in qualifying
England could face France in their Euro 2016 qualifying group - but no points will be at stake with the tournament hosts' finals place already secure.
The rule change from Uefa sees France become the first host nation to take part in a Euro qualification phase.
Their addition to the group-stage draw will create nine pools of six teams, yet the games will be "centralised friendlies" with no points awarded.
The six seeding pots will be named on Friday before the draw on 23 February.
Uefa's new rule is outlined in Euro 2016 regulation article 21.02, which reads: "The teams drawn into the group of five teams will have France added to their group for the purpose of playing."
England are expected to to placed in the top-tier Pot One following their unbeaten record in qualification for the 2014 World Cup.
As a result, Belgium, Republic of Ireland, Croatia and Sweden are amongst their potential opponents.
Uefa will confirm the seeding positions after their two-day executive committee meeting in Nyon, Switzerland.
Gibraltar, accepted as a separate Uefa member state after winning a court ruling, will be in in the draw for the first time.

It is possible Uefa could keep Gibraltar and Spain apart in the qualifying draw for political reasons.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom