Фридрих Ниче

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.794
(Уше еднаш) Ева Браун сестра на Ниче, носете јаже да се обесам ви се молам, ме посрамоти. Успеа со негоа глупост да ме пострамоти и мене. На туѓа глупост да се срамиш цк цк цк.
Што? Не си знел? :tapp:
И ти си ми бил некој <не ми текнува зборот>...

Значи оној нацистон Ниче со та сестраму Ева Браун, они Хитлера чоек го напраја, а не ко шо ве лажет комунистине...
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Добро како им дозволуваат вака да тропаат глупости, на незнајковците? Не треба да се бришат постови само поради тоа што импликуваат пцуење и оф топици, туку мора да се внимава и на содржината.
Ева Браун му е сестра на Ниче, колку шо Бил Клинтон му е татко на Беназир Буто.

Остај другите глупости шо ги нареди како ражнич.
 
H

^HITMAN^

Гостин
Ниче - еден и единствен... Воља за моќ и Така зборуваше Заратустра - masterpieces...

-"Ако видиш некој кој е слаб и немоќен, турни го во безда за да тие гени исчезнат од планетава и да ги спасиш идните поколенија"
-"Социјалната помош за здрави работоспособни луѓе не смее да постои затоа што така паразитите се охрабруваат да бидат паразити и ништожни бедници"

Овие цитати ги извадив како аргумент дека Ниче покрај некои негови нацистички погледи, бил 100% фашист. Никаде во темава не го сретнав тоа.

Темелите на комунизмот - од Маркс и Енгелс
Темелите на фашизмот - од Фридрих Ниче.

Тој е основач на доктрината на фашистичка Италија во времето на Мусолини. Иако можеби не фигурира никаде тоа како такво, прочитајте некоја од книгите на Ниче и погледнете низ историјата што правел Мусолини и се ќе ви стане јасно.

99% се сложувам со погледите на Ниче за општественото уредување во државата. Зошто??? Не планирам да испишам 100000000000 страници за да објаснувам...
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Ниче - еден и единствен... Воља за моќ и Така зборуваше Заратустра - masterpieces...

-"Ако видиш некој кој е слаб и немоќен, турни го во безда за да тие гени исчезнат од планетава и да ги спасиш идните поколенија"
-"Социјалната помош за здрави работоспособни луѓе не смее да постои затоа што така паразитите се охрабруваат да бидат паразити и ништожни бедници"

Овие цитати ги извадив како аргумент дека Ниче покрај некои негови нацистички погледи, бил 100% фашист. Никаде во темава не го сретнав тоа.

Темелите на комунизмот - од Маркс и Енгелс
Темелите на фашизмот - од Фридрих Ниче.

Тој е основач на доктрината на фашистичка Италија во времето на Мусолини. Иако можеби не фигурира никаде тоа како такво, прочитајте некоја од книгите на Ниче и погледнете низ историјата што правел Мусолини и се ќе ви стане јасно.

99% се сложувам со погледите на Ниче за општественото уредување во државата. Зошто??? Не планирам да испишам 100000000000 страници за да објаснувам...
По по по, се испосра и ти. Толку гомна на форум, освен Мисирот и Сестрата на историскион форум, ти ги посра најголемите и најкрупни по обем гомна, денес, и последниве недела дена.

Контролирај бре шо пишиш. Самоконтрола малку.
 
H

^HITMAN^

Гостин
По по по, се испосра и ти. Толку гомна на форум, освен Мисирот и Сестрата на историскион форум, ти ги посра најголемите и најкрупни по обем гомна, денес, и последниве недела дена.

Контролирај бре шо пишиш. Самоконтрола малку.
Ти си никој за мене да ми судиш за моите ставови, како прво !!! Ако си за дискусија, однесувај се цивилизирано а не како сељак со тоа гомната !

Контролирај се ти со тоа гомната како второ! Што од наведеното не е точно, а?
Ако имаш нешто паметно да кажеш - кажи, а ако гомното ти е најзвучниот збор во твојот посран речник - кажувај и го на мајка ти !!!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Bez mAjki i sajki molam.

Da ne vi go viknam bratot na Benjamin Netanjahu, a ako ne ste znaele, toa e Robert Mugabe, polubrat na Sara Pejlin.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Ти си никој за мене да ми судиш за моите ставови, како прво !!! Ако си за дискусија, однесувај се цивилизирано а не како сељак со тоа гомната !

Контролирај се ти со тоа гомната како второ! Што од наведеното не е точно, а?
Ако имаш нешто паметно да кажеш - кажи, а ако гомното ти е најзвучниот збор во твојот посран речник - кажувај и го на мајка ти !!!
Абе земи избришиго коментарот, бре не дуј муда, земи скриј што можеш да скриеш дур е време бре, ќе ти се смеат.
Не се брукај бре. Земи, море обесисе, ослободи го воздухот што го дишиш, некој друг има повеќе потреба за него.

Остај то Ниче на други, не е за тебе Ниче, гледаш те закржлај, немајќи плуќа да го дишиш, бре. Остај го Ниче, еве Гарфилд ќе ти препорача нешто како за тебе, нешто што е својствено на твојот интелигентен опус на внимание и склад и големина.

Не не мачи вака да те читаме тебе со произведените фекалии. Ниче е јак протеин кој треба телото да му пронајде место, а не да го исфрли во форма на лајно, како шо напрај погоре ти! Освестисе.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Bez razlika. Zadrezete nivo na diskusija, sepak e temava za eden od velikanite na filosofskata misla!
Obajcata. ne pisuvajte gluposti, no ne pisuvajte ni vulgarnosti.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Без глупости одамна, ама без вулгарности од наредниот пост. :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
E taka ve sakam! :baeh: :smir:
 
H

^HITMAN^

Гостин
Абе земи избришиго коментарот, бре не дуј муда, земи скриј што можеш да скриеш дур е време бре, ќе ти се смеат.
Не се брукај бре. Земи, море обесисе, ослободи го воздухот што го дишиш, некој друг има повеќе потреба за него.

Остај то Ниче на други, не е за тебе Ниче, гледаш те закржлај, немајќи плуќа да го дишиш, бре. Остај го Ниче, еве Гарфилд ќе ти препорача нешто како за тебе, нешто што е својствено на твојот интелигентен опус на внимание и склад и големина.

Не не мачи вака да те читаме тебе со произведените фекалии. Ниче е јак протеин кој треба телото да му пронајде место, а не да го исфрли во форма на лајно, како шо напрај погоре ти! Освестисе.
Bez razlika. Zadrezete nivo na diskusija, sepak e temava za eden od velikanite na filosofskata misla!
Obajcata. ne pisuvajte gluposti, no ne pisuvajte ni vulgarnosti.
Еве го сељакот, Garfield, види и ти сам кој објасни а кој започна со гомна и вулгарности.

А за тебе Пикасо, ОК е, не дискутирам со некој кој освен гомна и навреди не кажа ништо паметно. Шетај со гомната и уживај.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ej, aj za Nice da zborime, moze!
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.646
Поени од реакции
11.633
Еве нешто за Ниче, од сосема друг агол. Бујрум за Ниче vs Нацизам!
Еве Хептаграм со нас сподели една мала вистина...па повелета и прочитајте...зборовите на Ниче се меч со 2 острици, во погрешни раце создаваат фашизам...во вистински раце благословуваат!!!
 
Член од
29 август 2009
Мислења
33
Поени од реакции
5
Нај Ниче нешто што можеш некад да направиш е никогаш да не го ни читаш Ниче.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom