Француска лига 1 - Ligue 1 2021/22

Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Ехее јас од кога сум на ПСЖ вие незнаете:P
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.916
Поени од реакции
84.331
Не ми се верува дека ќе излезат некои навивачи на ПСЖ од под земја сега.
Од Француска лига мене омилена екипа ми е Сошо.
Уште од сега да си кажам да не испадне догодина да ги купат Марсовци со билијарди долари буџет па да ме правите пластичен Монтбелијардовец (Пошто нели името на клубот е Сошо Монтбелиард-Sochaux Montbeliard) :X3:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
годинава PSG ке биде шампион во француската лига а?

бедно е што сеа ке се појават многу големи фанови на PSG кои нели од секад навивале за нив, само они од летово тоа го сфатиле всушност:tapp:
Немаш поим колку ќе ми се исполни срцето ако и оваа година некако успеат Монтпеље пак да бидат шампиони.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Ја сакам Марсеј да освојат али реално гледано ПСЖ се убедливо најаката екипа во Франција.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Симпатичен и јак тим беа на времето ПСЖ, така да не заебавајте, има луѓе што го симпатизираат тимот, ако веќе не се навивачи.

Јас во Френс сум за Nantes, за жал, најјакиот клуб (убедливо) во Франција е во втора лига, така да, ме заболе што се случува таму засега.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Симпатичен и јак тим беа на времето ПСЖ, така да не заебавајте, има луѓе што го симпатизираат тимот, ако веќе не се навивачи.

Јас во Френс сум за Nantes, за жал, најјакиот клуб (убедливо) во Франција е во втора лига, така да, ме заболе што се случува таму засега.
Секогаш бил голем клуб ПСЖ. Али во Франција сум симпатизер на Монтпеље така да најмногу би сакал они да земат :D
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.729
Поени од реакции
9.838
Симпатичен и јак тим беа на времето ПСЖ, така да не заебавајте, има луѓе што го симпатизираат тимот, ако веќе не се навивачи.

Јас во Френс сум за Nantes, за жал, најјакиот клуб (убедливо) во Франција е во втора лига, така да, ме заболе што се случува таму засега.
Бил некогаш,ама и тогаш не бил најјак,Ст.Етјен има најмногу титули.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Не ми се верува дека ќе излезат некои навивачи на ПСЖ од под земја сега.
Од Француска лига мене омилена екипа ми е Сошо.
Уште од сега да си кажам да не испадне догодина да ги купат Марсовци со билијарди долари буџет па да ме правите пластичен Монтбелијардовец (Пошто нели името на клубот е Сошо Монтбелиард-Sochaux Montbeliard) :X3:
Исто како што искочија за Манчестер Сити, а до пред шеикот не ни знаеле дека постои тој клуб.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
ПСЖ отсекогаш бил гигант во францускиот и помалку во европскиот фудбал.
Француските екипи се многу топло-ладно, О. Марсеј едно време доминираше, пропаднаа, Лион доминираше, паднаа, ПСЖ пред крај на деведесетти, почеток на новата ера доминираа (ако се сеќавам добро), паднаа, многу неизвесна лига е.
Ако успеат да почнат да си ги задржуваат ѕвездите во лигата, би можело француското првенство да се качи неколку скалила погоре и да ги стигне германското и италијанското.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Сега ми е страв да кажам дека одсекогаш најсимпатични ми биле ПСЖ у Франција :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А Монако до кај се?
 
Член од
29 ноември 2011
Мислења
123
Поени од реакции
81
Уште толку пари да потрошат колку што до сеа потрошија ПСЖ, џабе им е. Шампион преку ноќ никој не станал. :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
А Монако до кај се?

Ќе се вратат следната сезона во прва лига повторно,освен ако не се одлучат да местат утакмици како лани,мада не верувам бидејќи ги земал некој богаташ како што читав пред некое време.Сакам да се вратат што побрзо,отсекогаш биле интересно тимче за пратење.

Инаку,ПСЖ нема да биде шампион оваа сезона,типувам на Лил :icon_mrgr:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Лион го избришавте?
Лил, Псж се најдобри засега после Лион барем ова е мое мислење, оваа година џабе на ПСЖ сите овие пари мислам дека нема ништо да направат, најмногу 2ро место.
А за Лил, секогаш се пружеле максимум но го немаат крајниот момент, одлучувачкиот така да Лион е мој тип за да биде првак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom