Фото натпревар #318 – Кањон

Член од
21 јануари 2022
Мислења
301
Поени од реакции
1.631
Бидејќи никој не отвори нов натпревар, се одважив да бидам јас како третопласиран на претходниот. Темата е едноставна, јасна, кањони имаме доволно во земјава, сигурен сум дека некогаш сте фоткале.
Пријавување до петок, 11 август.

Топли вирови, Демир Капија:

DSC08660.JPG
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.816
...морам да прецизирам, барем така сум учела да едно е клисура, а друго е кањон, додуше слични се, но не се исти!

... делот кај Демир Капија е клисура, а не е кањон, во МКД постојат два, едниот е Матка кањон (Скопје) и Камник кањон кој се наоѓа во северозападното подножје на Плачковица, 9 km источно од Штип и 5 km југоисточно од селото Радање во општината Карбинци.

...па затоа мој предлог насловот на темата да биде Кањони и Клисури, зошто во Македонија постојат само два кањони :)
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.280
...морам да прецизирам, барем така сум учела да едно е клисура, а друго е кањон, додуше слични се, но не се исти!

... делот кај Демир Капија е клисура, а не е кањон, во МКД постојат два, едниот е Матка кањон (Скопје) и Камник кањон кој се наоѓа во северозападното подножје на Плачковица, 9 km источно од Штип и 5 km југоисточно од селото Радање во општината Карбинци.

...па затоа мој предлог насловот на темата да биде Кањони и Клисури, зошто во Македонија постојат само два кањони :)
:facepalm:,,,e dobro de,,,dva kako dva,,,,kaj mene samo patot e vo gro plan,,,,
,,,odime,,,so kanjon,,,
 
Член од
21 јануари 2022
Мислења
301
Поени од реакции
1.631
...морам да прецизирам, барем така сум учела да едно е клисура, а друго е кањон, додуше слични се, но не се исти!

... делот кај Демир Капија е клисура, а не е кањон, во МКД постојат два, едниот е Матка кањон (Скопје) и Камник кањон кој се наоѓа во северозападното подножје на Плачковица, 9 km источно од Штип и 5 km југоисточно од селото Радање во општината Карбинци.

...па затоа мој предлог насловот на темата да биде Кањони и Клисури, зошто во Македонија постојат само два кањони :)
Може да се смени, нема проблем.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.816
Може да се смени, нема проблем.
...не да се смени темата, туку да се дополни ,, ...и Клисури,,.
Се замолува Бијонсе ако е во можност да ги корегира бројките од датумот....
Матка....
Прегледај го приврзокот 386788
...ќе се кропне (скрати) и готово нема датум, пробај самиот, ако не утре добиваш помош!:)
 
Последно уредено:
Член од
21 јануари 2022
Мислења
301
Поени од реакции
1.631
...не да се смени темата, туку да се дополни ,, ...и Клисури,,.
Јас можам да го направам тоа или треба некој од модераторите? Не сум баш најупатен како се прави тоа.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.816
Јас можам да го направам тоа или треба некој од модераторите? Не сум баш најупатен како се прави тоа.
...ти ја отвори
Јас можам да го направам тоа или треба некој од модераторите? Не сум баш најупатен како се прави тоа.
...временски рок на ,,измена,, на пост, коментар, нова тема, за обичен член е 2 ч, потоа не може, освен како ти пишал шутрак наш, ако сакаш да додадеш ,,и клисури,, да бидеме прецизни тагни го злате како супермодератор и тој ќе додаде, да не се мешам јас, твоја тема е :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom