Фото натпревар #231 - Тема: Самотија

Статус
Затворена за нови мислења.

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.234
Поени од реакции
12.097
Абе дечки се гледа дека се проѕирни луѓето? Дека на мобилен не се приметува баш :(
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
6.592
Поени од реакции
9.329
Све мрачни... Еве нешто обратно.

IMG_20180623_171125.jpg


Свјатој Никола, спаси нас от Рок-н-Ролла.
О, Бог, ты что оглох?
Или тебе просто, или тебе просто пох?
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.333
Поени од реакции
10.522
Не... мојот папагал никогаш не се чуствува осамено.
Овој го најдов на забеган начин-летово во Валона пијам кафе на терасата и слушам крештење. Викам сигурно е папагал. И кажувам на ќерката и и викам-сигурно е избеган, ај да го бараме.
И така одиме према звукот....и оп..пред една перална за алишта кафез, и папагалот крешти ли крешти за внимание.
Одма реагираше кога го зафаќавме...доаѓа кај жиците и се подава за галење

Така секоја ден си стоеше во кафезот пред дуќанот
Автоматски споено мислење:

На мојот папагал никогаш не му е досадно...и никогаш не е сам...
20180704_172102.jpg
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
12.245
Поени од реакции
20.020
IMG_2259.JPG

... да беше на друго место, да беше друго време, да беше мушко, ќе беше осамениот каубој Џими!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom