Фото натпревар #231 - Тема: Самотија

Статус
Затворена за нови мислења.

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.792
Поени од реакции
13.222
Абе дечки се гледа дека се проѕирни луѓето? Дека на мобилен не се приметува баш :(
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
10.081
Поени од реакции
17.304
Све мрачни... Еве нешто обратно.

IMG_20180623_171125.jpg


Свјатој Никола, спаси нас от Рок-н-Ролла.
О, Бог, ты что оглох?
Или тебе просто, или тебе просто пох?
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.058
Поени од реакции
12.242
Не... мојот папагал никогаш не се чуствува осамено.
Овој го најдов на забеган начин-летово во Валона пијам кафе на терасата и слушам крештење. Викам сигурно е папагал. И кажувам на ќерката и и викам-сигурно е избеган, ај да го бараме.
И така одиме према звукот....и оп..пред една перална за алишта кафез, и папагалот крешти ли крешти за внимание.
Одма реагираше кога го зафаќавме...доаѓа кај жиците и се подава за галење

Така секоја ден си стоеше во кафезот пред дуќанот
Автоматски споено мислење:

На мојот папагал никогаш не му е досадно...и никогаш не е сам...
20180704_172102.jpg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom