Фото натпревар #170: Низ шумите

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Јас го знам парва лично и можам да потврдам дека е во тесни кругови со модераторите. Ја откако станав модератор неколку пати и кафе ми има носено дури.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
Па учестфува ја,моја слика е онај сс дрво,ама ти од тој дрво немоеш да гу видиш шуму. Ама забрави дека е анонимно.И тк ми текна на тфои жалопојке дека модератори победувале цело време,па ке побефуеф,кд су дебели деца што немаф живот како што викаш ти.И не сам ја од тија што ке ми влијаеф некои за да ме донесеф да придонесу и да пљампам(куде га ископа овј збор жити сфе,што е овој,пехчефски?)Не сам од тија кластери што си праќаф голи гузице и слике сс банане у пепе.Друк пут не пробуј да пишуеш врањански,зшто поише удараш на бујанофски.
... едно дрво не прави шума, ниту може да се скрие позади, така да оправдано што не ја видов, тоа што пишуваш во продолжеток за модератори само им се удвараш, како децата мали кога ќе го повлечеш за коса чупето и веднаш се вртиш кон твоите другарчиња “гивми фајф... браосссс бе парва добро и’ направи имаш две пива и еден чипс од нас!..“

„пљампање“ ?
... тоа е збор од прилепско-битолски дијалект што спаѓа во подгрупата на централни дијалекти на западно наречје на македонски јазик и заедно со останатите дијалекти од централната подгрупа се основа врз која се темели стандардниот македонски јазик!

... ти пишуваш со кумановски дијалект, но комбинирано со сленг смешни изрази што не се баш кумановски, како што сакав и јас да доловам, а не дека го подучувам кумановецот на негов дијалект што беше причина за да се изгорите со кафе, а тоа смеењето е ОК тоа е половина здравје и тоа ми беше целта, ама не во тој правец што го дотеравте..

... пехчевски збор „пљампање“?
како град Пехчево се наоѓа во источниот дел на МКД што нема врска со западниот битолски прилепски дијалект, туку напротив сите тие источни дијалекти како кратовски, кривопаланечки и овчеполскиот се најблиски со кумановскиот дијалект и спаѓаат во подгрупата на источни дијалекти, така да @парва ти тоа сигурно го знаеш дека нема врска „пљампање“ со „пехчевски“ дијалект!

... тоа што праќав слика со банани, (беше во колено не во дупе) беше момент да се нашалиме и да се направи атмосфера во подтемата на коцка, малку да го размрдаме подфорумот со хумор, ама ете вие како го перцепирате, тоа самиот кажа!

... а тоа што пишував демек „врањански“ал је „бујанофски“ не е далеку од тоа како ти пишуваш со зезанција на кумановски дијалект кој се зборува во Куманово ама и во селата Средорек, Жеглигово, Козачија и северните села во областа Которлак, јас го обожавам кумановскиот дијалект иако потешко го разбирам ако брзо се зборува за разлика од струмичкиот дијалект и секогаш се трудам и вицевите да ги кажам во тој дух што тешко ми иде, ама тоа не е причина ти на ваков начин да возвратиш! (y)
 
Последно уредено:
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Частам пиво, бурек, опростувам казнени поени, тргам банови што и да сакате, ама ве молам од се срце игнорирајте ја веќе. Го тупи на секоја тема, и на секоја тема има објаснување. Баталете ја ќе и здосади. Нека не ја ебе забавата у секоја тема.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
Частам пиво, бурек, опростувам казнени поени, тргам банови што и да сакате, ама ве молам од се срце игнорирајте ја веќе. Го тупи на секоја тема, и на секоја тема има објаснување. Баталете ја ќе и здосади. Нека не ја ебе забавата у секоја тема.
колку теми се за тебе „секоја“ тема? и ти имаш проблем со „бијонс“ ?
отидов во твојот подфорум на спорт или фудбал што и да е? ти дојде овде каде сум јас и сега ме „бркаш“ од овде затоа што си повластен член т.е. модератор? браооос бе! :bravobe:
П.С.
тргаш банови и казнени? зарем тие не се по критериум на правила на форумот? туку по твој ќеф ги ставаш и по твој ги бришеш само да ја игнорираат бијонс? аууу опасна работа ова... забрането е да се има објаснување на формов? :toe:
П.С. П.С
пиши им во ЛП да ме игнорираат сите, а не вака јавно да пишуваш не е коректно!
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Каде е забавата:confused:..неможам да ја најдам:vozbud:
Каква забава со бијонс на тема бараш :vozbud:
Автоматски споено мислење:

колку теми се за тебе „секоја“ тема? и ти имаш проблем со „бијонс“ ?
отидов во твојот подфорум на спорт или фудбал што и да е? ти дојде овде каде сум јас и сега ме „бркаш“ од овде затоа што си повластен член т.е. модератор? браооос бе! :bravobe:
П.С.
тргаш банови и казнени? зарем тие не се по критериум на правила на форумот? туку по твој ќеф ги ставаш и по твој ги бришеш само да ја игнорираат бијонс? аууу опасна работа ова... забрането е да се има објаснување на формов? :toe:
Да бе ние модератори олоши сме. Победуваме само ради тоа, и се курчиме пошто ни се може. Фраери сме, а ти?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Каква забава со бијонс на тема бараш :vozbud:
Автоматски споено мислење:


Да бе ние модератори олоши сме. Победуваме само ради тоа, и се курчиме пошто ни се може. Фраери сме, а ти?
Не, не..погрешно ме разбра..ги барам темите за кои ти кажа дека имало забави:oleee:..а Бјонс кога ќе му ја плесне вистината на некој у фаца, одма ги боли...оти бе така, чупето е толку реално и забавно:toe:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Должни сме да ја читаме или може да се банира ради оф топик и глупавост?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Едно време ми беше на игнор она и цела таа багра, само џабе кога нон стоп ги цитирате и после пола постови смисла немаат..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom