Фото берза [помош при избор на фотоапарат]

Член од
16 април 2013
Мислења
65
Поени од реакции
8
e sega
Ke treba da si kupis AA baterii na polnenje
zna4i ako si kupam alkalni 4e gi polnam ako ne vkanta za edna upotreba.
Dali davaat i polna4 so ova?
--- надополнето: 30 јуни 2013 во 23:11 ---
e sega
Ke treba da si kupis AA baterii na polnenje
zna4i ako si kupam alkalni 4e gi polnam ako ne vkanta za edna upotreba.
Dali davaat i polna4 so ova?
--- надополнето: 30 јуни 2013 во 23:13 ---
e sega
Ke treba da si kupis AA baterii na polnenje
Pojma si nemam kakvi se tie AA, ako se onie standardni baterii za se sto 4ina , samo alkalni so mozat da se polnat.
Ina4e na davaat polna4 so aparatov?
 
Член од
16 јули 2011
Мислења
190
Поени од реакции
120
e sega
zna4i ako si kupam alkalni 4e gi polnam ako ne vkanta za edna upotreba.
Dali davaat i polna4 so ova?
--- надополнето: 30 јуни 2013 во 23:11 ---
e sega
zna4i ako si kupam alkalni 4e gi polnam ako ne vkanta za edna upotreba.
Dali davaat i polna4 so ova?
--- надополнето: 30 јуни 2013 во 23:13 ---
e sega
Pojma si nemam kakvi se tie AA, ako se onie standardni baterii za se sto 4ina , samo alkalni so mozat da se polnat.
Ina4e na davaat polna4 so aparatov?
Tie sto se polnat ne se vikaat alkalni,a kompletce od 4 baterii so polnac cini okolu 1000 den.
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
226
Поени од реакции
85
да ако си купиш такви,инаку незнам со него дали одат батерии ама и да одат ќе бидат за една употреба а не такви што се полнат.
--- надополнето: 1 јули 2013 во 12:34 ---
да ако си купиш такви,инаку незнам со него дали одат батерии ама и да одат ќе бидат за една употреба а не такви што се полнат.
 
Член од
16 април 2013
Мислења
65
Поени од реакции
8
http://www.t-home.mk/mk/107/1026/67/Korisnichki_uredi/Foto_i_video_oprema/Foto_aparati/Canon_PowerShot_A2300_paket.html ,
nema golemi razliki pomegu ovie gore navedenive i da napravam druga sporedba so ova : http://www.t-home.mk/mk/107/1028/67/Korisnichki_uredi/Foto_i_video_oprema/Foto_aparati/Canon_PowerShot_A810.html , igra li nekoja uloga sto
Технологија за откривање движење
Технологија за откривање лице
Технологијата за откривање на сцената


ovie gi nema iako e poskap ? Dali

Canon PowerShot A810 e dobar za parive, se mislam da go zemam, ne odbiram nikon zatoa sto vie taka me sovetuvate , ne 4inele za nisto . Ina4e i nikon bi zemal do kaj 3500-4000 no neznam so gubre e ,nema nekoi raliki i za parite sporedeno so kanon isto tuka nekade se , Ne znam za ovie HP so fotoaparati se ima li nekoj so ima? Ina4e Canon Power shot sx150 me bendisuva ama skap e, mozi i nego da go zemam ne znam so da pram , dali nekoj ima vakaov aparat e i kako e zadovolen? Koja e prednosa so obi4ni baterii ili so litiumski ?
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
226
Поени од реакции
85
што би купиле за 600-650 е?
на старо?
на ново?
мислења?
размислувам за никон д5100 со 18-105 што мислите вие?
 
D

D_NazGUL

Гостин
Дојде време и ја да го сменам мојот NIKON Cool Pix L100 со нешто подобро па за да не лутам би Ве замолил за препорака за апарат. Значи дефинитивно сакам подобар апарат со поживи бои и можност за менување на објективот. Не сум голем професионалец, што више сум понапреден почетник, но сакам да научам бидејки се восхитувам на прекрасни фотографии. Највеќе би го користел за сликање на портрети (децата се многу интересни кога си играат и обожавам да им фаќам фотки без да знаат - нешто за што L100ката и не е баш нај нај). Но исто така бидејки многу пешачам, а апаратот мање више е носнтоп со мене, сликам и интересни ситуации надвор на отворено.

Мислам дека објаснив се, ако нешто не сум дефинирал, слободно ...
 
Член од
16 јули 2011
Мислења
190
Поени од реакции
120
Дојде време и ја да го сменам мојот NIKON Cool Pix L100 со нешто подобро па за да не лутам би Ве замолил за препорака за апарат. Значи дефинитивно сакам подобар апарат со поживи бои и можност за менување на објективот. Не сум голем професионалец, што више сум понапреден почетник, но сакам да научам бидејки се восхитувам на прекрасни фотографии. Највеќе би го користел за сликање на портрети (децата се многу интересни кога си играат и обожавам да им фаќам фотки без да знаат - нешто за што L100ката и не е баш нај нај). Но исто така бидејки многу пешачам, а апаратот мање више е носнтоп со мене, сликам и интересни ситуации надвор на отворено.

Мислам дека објаснив се, ако нешто не сум дефинирал, слободно ...
Do kolku pari e mnogu biten faktor :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Да не забегаме во професионални ...
со менување објектив поефтинки се мирорлес апаратите, негде од кај 300 евра се, сепак и тука важи “колку пари толку музика“ така да во таа класа кралот е Фуџи Е1 кој со 35мм 1,4 објектив иди околу 1300 евра.
 
Член од
16 јули 2011
Мислења
190
Поени од реакции
120
Inaku za ponapreden amater so zelba za malku poseriozni raboti moj predlog Nikon 3100 vo kit so dve objektivcinja ,okolu 600 evrei kaj nas a ako imas nekoj dobar batko okolu 400 od USA :)
 
D

D_NazGUL

Гостин
Inaku za ponapreden amater so zelba za malku poseriozni raboti moj predlog Nikon 3100 vo kit so dve objektivcinja ,okolu 600 evrei kaj nas a ako imas nekoj dobar batko okolu 400 od USA :)
Podobjasni ...
--- надополнето: 10 јули 2013 во 17:06 ---
Uf nikako togas zabeguvame vo 4 cifri he he he
со менување објектив поефтинки се мирорлес апаратите, негде од кај 300 евра се, сепак и тука важи “колку пари толку музика“ така да во таа класа кралот е Фуџи Е1 кој со 35мм 1,4 објектив иди околу 1300 евра.

Па еве да свртиме некоја цифра од 30.000 денари!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom