Фотографии од цвеќиња

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.109
Поени од реакции
3.947
Сродни се(и двете се Brassicaceae).
Затоа не е ништо чудно(цветови се слични) Рукола би ја препознал на иглед на листови ако ништо друго немам видено да цвета..
Второ е Liriodendron Tulipifera, не го знам името.
Заинтригиран сум од првото, ќе го најдам подоцна.
Автоматски споено мислење:

20200506_094626.jpg 20200506_094633.jpg
Ова чудо. не?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.109
Поени од реакции
3.947
20200601_164705.jpg
Jej...овој се отвори..
Автоматски споено мислење:

A да...и ова(стандард ова време) 20200601_111538.jpg
 
Последно уредено:

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.109
Поени од реакции
3.947
IMG-29986fb40a641d144f8d96c1dad06801-V.jpg
Ова е афтохтоно, Asphodelus albus. Ги имам видено на пелистер, ова е од маврово. Фотката ми е пратена, по барање нормално...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.109
Поени од реакции
3.947
20200618_104305.jpg
1. Сончоглед
20200617_082006.jpg
2. Татула(datura stramonium)
20200609_143355.jpg
3.Gymnocalycium damsii(мој кактус( 20200609_143431.jpg
4. Истата опунција, последни цветови од сезоната, последен ден од цветање
20200609_143533.jpg
5. Вториот цвет од ехниоцереусот, пред крај на цветање.
20200611_152103.jpg
6. Пркос(portulacaria grandfilora)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom