Форумџиска влада (ИП)

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Да! Мачорот игра неферски! Затоа ви дадов на увид транспарентно да видите и сами да се уверите какви потези влече! Не е залетувајте, дипломат е, ќе ве прелаже! : )
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јас го сметав светов како поле, бавча т.е градина, за културен натпревар меѓу народите, а за да можам да со го подигнам моето ниво на култура, како и поади искуството и интелектот, дотичната личност Нинџа е замолена да се приклучи кон кабинетот на прецедатељот.


П.С. Инаку околу дудлањето, јас културно си барам персонал за да го екипирам кабнетот. па требаат млади и полетни со идеи. така што со кого јас дудлам, е јавна и транспарентна работа. Само што мие страв да не ме тера Спејслили да и зборам италијански во одредени и дадени моменти.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Офчар напиша:
И ќе и` мафташ на нацијата од баљкон (со надворешната страна од дланката), притоа правејќи блажена насмевка.:music3:
Катастрофа! Нишо не праиме! Сеа ми текна дека уствари ние и неаме балкон за мафтање. Тито последен пат мафташе од официрски дом, а тоа више не постои.
Хитно да се направи балкон! Од каде ќе мафтам јас?:(:(:(
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
403
Поени од реакции
2
Garfield напиша:
Јас го сметав светов како поле, бавча т.е градина, за културен натпревар меѓу народите, а за да можам да со го подигнам моето ниво на култура, како и поади искуството и интелектот, дотичната личност Нинџа е замолена да се приклучи кон кабинетот на прецедатељот.


П.С. Инаку околу дудлањето, јас културно си барам персонал за да го екипирам кабнетот. па требаат млади и полетни со идеи. така што со кого јас дудлам, е јавна и транспарентна работа. Само што мие страв да не ме тера Спејслили да и зборам италијански во одредени и дадени моменти.
Jas ke zborvam italjanski....more i pojke jazici znam zato zemaj me sekretarka mene:) :) :)
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Od Stara Zeleznicka mozebi , od Oficirski nemal sansa....nemalo pogoden balkon za toa !!!!!:::)))))
Moze da se nakalemi eden nad Lotarija na Risticeva Palata, aj dajte eden konkurs da se raspise...onami kade posleden pat vidov Grcko zname....!!!!!!
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
SpaceLily напиша:
Jas ke zborvam italjanski....more i pojke jazici znam zato zemaj me sekretarka mene
Ам пази - секретарките и друго прает :pos: :icon_lol:

Garfield - биди на чисто дали ќе ја тераш нешто друго паралелно со секретаријат да тера :wink: :baeh: :pos:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
403
Поени од реакции
2
A ne Macedalien...ko ke stanvit zbor za rabota teram samo rabotata....ne mesham biznis so zadovolstvo ahahahahaahahaha
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Пада влада

Калакурница сте напраиле:icon_lol: Една вечер ме нема и одма се трансформиравте у косовски парламент.Еј,или фатете по правиот пат или или ЕТА,ИРА и остали играчка ке бидат за тоа што ке ви го напраам:pishtoldz
До кога ке трпи народов дур скокате вие од фотеља у фотеља и од секретарка на секретарка,а?:raz: :icon_lol:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Mad Maxx напиша:
До кога ке трпи народов дур скокате вие од фотеља у фотеља и од секретарка на секретарка,а?:raz: :icon_lol:
Види го ти него? Мене нозе ми потекоа од стоење и ракување и мафтање, не сум седнала, а камо ли прилегнала. Божеее, неблагодарници.:wink:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Амбасадорка во Германија:raz: не че е лошо ем си фаштејувам од дојч а,а,а?:se_ molam :se_ molam Леле супер плата ке зимам:wink: .а и тука сум си нема да направам трошкови за селење,па плачење на разделба(трошење марамчиња арчење)картони...
 
Член од
29 април 2005
Мислења
383
Поени од реакции
35
А мори сестро златна, јас за правда ли?:raz:
Па сакаш ли таа влада да профункционира?

Две функции на кои не би смеело да ми се дозволи пристап се токму за правда и президент на собрание. Се` ќе испозатворам, а и ќе направам да е претерано тешко за идни криминални дејства. Со моето познавање на нештата мошне лесно се злоупотребува службената должност во делот на приграбување на власт над останатите.:pishtoldz

Никој нема да сака веќе да биде политикант, а политичари немаме. Шо ќе праиме после? Општество без политичка власт, само веќе постоечки институции водени од стручни кадри без политичка моќ.

Функционални институции без политичка моќ! ХМММММ Ми прозвучи некако интересно! Сепак нејќам у влада.:ne_zboram
Јас се поставувам себеси како Ел мучо гранде президент ав да Собрание.:costumed3
Одма ви мењам привилегии за одговорност. Има да ми се тресите за секој закон. Мала грешка и ОП недоверба. Мамката ви ваша граблива. Че видете вие.:banned:

ЕХЕХЕЕЕЕЕЈЈЈ Инстант забегуење. :lud:
БРЕЕЕИИИИИЈЈЈЈ Шо ти значи моќ!:pos:
 
Член од
6 август 2005
Мислења
103
Поени од реакции
2
E poshto nikoj ne e protiv jas da bidam imperator,
(Venera premolchlivo se slozhi),odma se nafakjam na rabota.
Prva i posledna odluka(vazhi za site,vkluchuvajki ja i Venera
ne vkluchuvajki me samo mene,razbira se!) glasi:

Site ve proglasuvam za tehnoloshki vishok
ajde sega sikter od temava....
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
ЈАС ЈАС ЈАС!!!

Дајте јас сакам да бидам министер за спорт. Ако неможе тоа сакам претседател на ФФМ и селектор на репрезентацијата во исто време.

Сакам сакам сакам!!!

П.С.
Ме мрзи да ја читам цела тема ама дајте направете еден список за тоа досега кој на која функција е во оваа кајганска држава!
 
Член од
3 март 2005
Мислења
101
Поени од реакции
0
Mozhe jas da mu bidam zamenichka na protivpropaganda? :se_ molam Sho velish ti umno? Mozhe? :se_ molam :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom