Форумџиска влада (ИП)

N

n/a

Гостин
Абе сркај колку скаша туку дај тие пичосаните женски од Скопје, врати ни ги да ни ги по пуш....овааа де да ни го почистат енѕероно, и околу.:pipi:
Bivat be...tebe ce te puscha da praish muabet so niv...
Da gi kandisvash!
Ako ne bivat ...ti si si kriv...sho te ebavam! :pos2:
 
N

n/a

Гостин
со парите од министерството ќе извршеме набавки на нови машини кои ќе им бидат дадени на земјоделците на користење
а може и да му платеме на некој врач да праве ритуали за дожд, нели суша е...
Brainbug i ti znaete...terajte...samo nemoj strajk ili nesto od toj tip...ve obesiv!
Ima pari u ministerstvo...terajte rabota.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Bivat be...tebe ce te puscha da praish muabet so niv...
Da gi kandisvash!
Ako ne bivat ...ti si si kriv...sho te ebavam! :pos2:
Само една по една, побрзо ќе е така....Ако саkaш можиш да дојш и да помогниш во обучувањето :wink: Јас частам :pos2:
Тук ај сеа легвам, ми се спиет:vozbud: :helou: мило ми беше на муабетот :D
 
N

n/a

Гостин
Ve izvestuvam deka poradi rabotni obvrski nema da bidam prisuten vo slednive dva dena.
MVR za toa vreme ke go vodi Zamenik Ministerot,t.e Bratot.
hehehehe....
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Samo Vie zalazuvajte se lJUPCO e tuka u spanija ne mozam da go oporavam dehidrirashe od ebenje u haremot ... toj sto lezi u apsana e potplateno lice ... a Vie radujte se ... Kaj Vi e be ABC ne Ve ebe dva posto u Vladava Vasha ni da se javi ni da kaze nisto... para vrti gde burgija neche ...taka da pozdrav ovde u Spanija mnogu topla vodata inace ... kaj Vas kako ?
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...pa pa pa...kakva voda, kakvi plazi, kakvi curi-chokoladni-chikitas-bonitas...stvarno e ovdeka fantazija...:)...onaa swedo so zelenine ochinja te javashe sinokja tebe...eeeee mnogu e dobra...se glea odma...blaze si ti...nemoze da go otrgne pogledot od tebe...


...eeeeeeeeej bonita...staj si cviker na ochi...ke oslepesh od soncevo faraonsko...hahahaaaa


...nego...ushte bre nemozat da se dogovorat koj da isposedne na foteljite...neshto gi meshaat brzinite---shaltaat u ler...neznam zasto taka?...abe fino im kaza faraone deka na kraj ke se ispokaraat za koj na sto-koa i kaj da sedne...:pos2:


...na ovaa napatena drzava i treba monarh...zasto ebate drzavata bez kralj i bez more...a za more ke se potrudime...koa ke izbereme monarh na izborive...zasto Solun ke si go vratime nazad---for-SOLUN E NASH(a bogami i Atina)!!!...


...za monarhija Makedonija i srekna i dolga kraljevska loza...:)...NAPRED...:)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
А бе Шведо блазе тебе. Овде водата не е жешка, ама зато брачеда ти е :wink: Па како Министер за Туризам, ќе и фатам некој врски за Мис Туризам, добра е, посебно на само уфф каква е...
 
N

n/a

Гостин
Poradi nesovesno rabotenje i svesno blokiranje na rabotata na MVR od strana na g-not javen obvinitel,t.e ABC deneska podnesuvam neotpovikliva ostavka na funkcijata Minister za vnatresni raboti.

Ve pozdravuvam site so Krug na EKV!

Ovaj krug sam smislio
Ovaj krug sam stvorio
Ovaj krug sam razbio
U vetar rasuo.

Vetar misli,
Vetar zna
Sve sto znamo ti i ja.
On me voli,
On me nosi,
On me razbija.

(Solo)
A ha! A Ha!
U hmm A Ha!

Kao da sam umoran
I kao da sam star
Kao da je dosdno
Isuvise da znam

Ovaj krug sam skupio
I opet sklopio
On me voli,
On me nosi,
On mi oprasta.
A Ha! A Ha!
U hmm A Ha!

Kao ne
I kao da
Kao zabrana
I kao dozvola
Kao ne ne ne
Kao da da da
Kao zabava
I kao dosada.

Ovaj krug sam smislio
Ovaj krug sam stvorio
Ovaj krug sam razbio
U vetar rasuo.

Kao ne
I kao da
Kao zabrana
I kao dozvola
Kao ne ne ne,
Kao da da da
Kao zabava, I kao dosada.
:pos2: :pos2: :pos2:
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Ja koa ti vikav doj ti kaj faraonot u garda ti ne ...sea sedi nevraboten
 

Kajgana Shop

На врв Bottom