Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Стварно се надевам дека што и да е, ќе закрене брзо и ќе биде спремен за првата трка. Многу сакам да го гледам последниот дел од кариерата на Алонсо во Формула 1.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
На крај на Јануари ми истече договорот за Магента. Имам два мобилни, телевизија и интернет, мислам сете се М пакети освен еден мобилен кој е С, плус ХБО пакетот. Цената ми е 2750 ден. Сега ми нудеа по телефон потполно ист пакет само цената сега би била 2850 или 2900 ден. Знае ли некој што би добил а што би изгубил ако останам вака месец за месец без нов договор?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Јас па на ова налетав вчера. Преглед на 1998ма, годината кога почнав сериозно да гледам Ф1. Хакинен-Шумахер битките, со која жар сум ги гледал овие трки, не сум можел да спијам чекајки ја наредната трка :)

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.669
Поени од реакции
38.847
добро изгледа, иако ме нервираат овие булшит реклами, сејв да планет, бетер тумороу. Возиш болид што блуе цеодва и тераш пропаганди. Исто ко што ги тргнаа малборо, и вест на времето, тоа драстично го намали пушењето. Па оној билбордон од мерцедес со неговите булшити. Реално да сум у ф1 би забранил све што не е продукт или компанија да се рекламира, и да се уведе некој ред.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
добро изгледа, иако ме нервираат овие булшит реклами, сејв да планет, бетер тумороу. Возиш болид што блуе цеодва и тераш пропаганди. Исто ко што ги тргнаа малборо, и вест на времето, тоа драстично го намали пушењето. Па оној билбордон од мерцедес со неговите булшити. Реално да сум у ф1 би забранил све што не е продукт или компанија да се рекламира, и да се уведе некој ред.
F1 постави цел да биде carbon neutral до 2030, нема врска што блуе CO2.

Него мене вака на прв поглед формулава ми изгледа иста како ланската?
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
790
Поени од реакции
1.581
добро изгледа, иако ме нервираат овие булшит реклами, сејв да планет, бетер тумороу. Возиш болид што блуе цеодва и тераш пропаганди. Исто ко што ги тргнаа малборо, и вест на времето, тоа драстично го намали пушењето. Па оној билбордон од мерцедес со неговите булшити. Реално да сум у ф1 би забранил све што не е продукт или компанија да се рекламира, и да се уведе некој ред.
'A Better tomorrow' е платформата на British American tobacco, како што е MissionWinnow на PMI за спонзорство на Ферари.

BAT’s multi-year partnership with McLaren is focused on accelerating our Transforming Tobacco agenda, at the heart of which is our commitment to providing a portfolio of potentially reduced-risk products (PRRPs), which can deliver a “better tomorrow” for our consumers.
Автоматски споено мислење:

F1 постави цел да биде carbon neutral до 2030, нема врска што блуе CO2.

Него мене вака на прв поглед формулава ми изгледа иста како ланската?
Ќе почекаме за детални видеа кај што објаснуваат што има ново внатре, вака визуелно однадвор подот значително го намалиле од страните и некои работи ситно додале од што морало со новите регулации (барем така James Key CTO- то кажа)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.050
Барем малку да сменеле во дизајнот ебаго, ова копи-пејст од лани со додадено виножито до плавото од страна.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
790
Поени од реакции
1.581
Можда ниеден тим нема да се замара, сите сите сили за 2022 може си ги чуваат. :vozbud:
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Нешто ново има околу пренос? Што ќе правиме ние што сме на А1, работава станува загрижувачка :unsure:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom