Формула 1 - сезона 2018

Шампион за 2018 според вас е...

  • Sebastian Vettel

  • Lewis Hamilton

  • Valtteri Bottas

  • Fernando Alonso

  • Kimi Räikkönen

  • Nico Hulkenberg

  • Daniel Ricciardo

  • Pierre Gasly

  • Kevin Magnussen

  • Max Verstappen

  • Stoffel Vandoorne

  • Marcus Ericsson

  • Carlos Sainz

  • Esteban Ocon

  • Sergio Perez

  • Charles Leclerc

  • Romain Grosjean

  • Lance Stroll

  • Brendon Hartley

  • Sergey Sirotkin


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Mad Max царе мораше некој да го наследи Монтоја, ма да ти си далеку поголема камиказа од него :D
Сииииисаааајјј брее Ветел не си битен.
Рикиардо ПИЛОТИШТЕ
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Еве меѓу другото што изјави Фетел по трката

Себастијан Ветел: "Имав среќа што ја завршив трката. По судир како оној што го имав, мислам дека можевме и да застанеме таму. Очигледно, среќата не послужи и болидот се уште работеше, иако, продолжив со болид многу тежок за возење."
Да али среќа после судирот. Судирот за среќна околност го рачунаш? Или за лудост што само петарда ко Верстапен може да ти ја нанесе.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.660
Поени од реакции
38.845
добар возач е Верстапен штета што нема мозок, пред сите е во поглед на квалитет
 
C

Castiel

Гостин
К***т можете да му го јадете на Верстапен само и вие и Латас и Миленко :pos:
Каде со вакво сељачко однесување? Вака дома на твоите можеш им кажеш. Ако имаш мислење пиши ко човек.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
Да али среќа после судирот. Судирот за среќна околност го рачунаш? Или за лудост што само петарда ко Верстапен може да ти ја нанесе.
Среќа во несреќа :icon_lol: Детето е неурачунливо - понекогаш. Ама ја призна грешката и се извини. Мислам дека доволно искуство собра и понатаму се помалку ке греши.
 
C

Castiel

Гостин
Среќа во несреќа :icon_lol: Детето е неурачунливо - понекогаш. Ама ја призна грешката и се извини. Мислам дека доволно искуство собра и понатаму се помалку ке греши.
Секако дека помалку ќе греши. Од 3 трки 3 пати некоја фрка има со него.:ROFLMAO::ROFLMAO:
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.030
Каде со вакво сељачко однесување? Вака дома на твоите можеш им кажеш. Ако имаш мислење пиши ко човек.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Хахахахахахаха уживај брату, и онака на заебанција го напишав постoт :pos:
Еве види спојлер на шо мислев:
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.030
Од колку саат се квалификациите?
 
C

Castiel

Гостин
Ветел хамилтон ботас. Да не направеше грешка Раинконен во 3 сектор ќе земеше пол позција. Цела секунда изгуби чудо како и воопшто се одржа на патека. Ферарито е премоќно. Само што ќе напраат некоја глупа стратегија утре и ќе го сркнат.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Ако успеат барем некој од Ред Бул да се пробијат пред Ботас на старт, без разлика дали Рикардо или Макс, ќе биде под огромен притисок Луис.
Рикардо е перфектен возач, една грешка на 10 трки прави, Макс ако не може да те помине ќе те лупне.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom