Формула 1 - сезона 2018

Шампион за 2018 според вас е...

  • Sebastian Vettel

  • Lewis Hamilton

  • Valtteri Bottas

  • Fernando Alonso

  • Kimi Räikkönen

  • Nico Hulkenberg

  • Daniel Ricciardo

  • Pierre Gasly

  • Kevin Magnussen

  • Max Verstappen

  • Stoffel Vandoorne

  • Marcus Ericsson

  • Carlos Sainz

  • Esteban Ocon

  • Sergio Perez

  • Charles Leclerc

  • Romain Grosjean

  • Lance Stroll

  • Brendon Hartley

  • Sergey Sirotkin


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Сите големи брендови се идентификуваат со своето лого. Изгледа F1 сака да направи рез и да се оддвои од минатото и да почне од нула. Смената на Берни беше само првиот чекор. Ќе видиме што не чека во наредните сезони.

Мене ова многу ми личи на логото на SEGA. Се надевам дека F1 нема да се претвори во видео игра.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Не ми е јасно како може да сменат историско лого со вакво срање...
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
Ништо страшно не е дека нема да најдат нови спонзори, веќе со Филип Морис имаат склучено договор, и мислам дека ке има заинтересирани играчи на нивно место, плус официјално Алфа Ромео со Заубер од следна година и 99% Џиованаци-Леклерк постава во Заубер Алфа Ромео следна година, уште ако им даде Ферари појаки мотори од овие годинава што им даваше, некаде да ги стави во ранг на Хас за да прават гужва во средината, плус после одбивањето на Хас да инкорпорираат еден возач од академијата на Ферари мислам дека нема да добијат толку силна подршка, но сепак се зависи колку дебело ке платат, ама пак мислам дека ке имаат мал пад следна година, а ке имаме успон на Заубер.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Склучиле договор со Лига Шампиони.
Ништо страшно не е дека нема да најдат нови спонзори, веќе со Филип Морис имаат склучено договор, и мислам дека ке има заинтересирани играчи на нивно место, плус официјално Алфа Ромео со Заубер од следна година и 99% Џиованаци-Леклерк постава во Заубер Алфа Ромео
Да, Филип Морис инвестираат многу пари во Ферари и покрај тоа што неможат да се промовираат во Ф1. Но, Ферари одма ќе најдат замена за Сантандер како и да е. Леклерк 100% го фаќа едното место во Заубер а за Џиованаци ќе видиме. Компанијата што стои позади Ериксон фрла многу пари во тимот.

Иначе, и Мерцедес им се придружуваат на Ферари со закани дека може да напуштат ако ја направат поедноставна технологијата.
http://www.planetf1.com/news/mercedes-echo-ferraris-f1-quit-threat/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom