Формула 1 сезона 2009

  • Креатор на темата Ајсшутер
  • Време на започнување

Дали правилата конечно ја направија Ф1 интересна и рамноправна?

  • Да

    Гласови: 86 41,3%
  • Не

    Гласови: 122 58,7%

  • Вкупно гласачи
    208

Ferrari girl

Ferrari Girl
Член од
17 ноември 2008
Мислења
122
Поени од реакции
4
Така да обвинувања од типот Мекларен крадел, а Ферари појма немаа за тоа не држат вода. Целата операција беше потпомогната од директор на Ферари.
On Thursday after a day-long meeting at the headquarters of the International Automobile Federation (FIA) in Paris the World Motor Sport Council stripped the McLaren-Mercedes team of all its points won in this season in the constructors' standings. FIA decided that the McLaren-Mercedes team has used secret technical documents acquired from Ferrari. The McLaren-Mercedes team was also fined with $100 million dollars but they will be able to continue to compete in Formula One. Earlier this week FIA threatened McLaren with a two-year suspension if it were proven it had used the material to gain an unfair advantage.

Dokazi babe..ne zborime za malski obvinuvanja..stanuva zbor za odluka na FIA...

Te svakam...i jas da navivav za Mclaren i ja ke se teshev so nesto nelogicno..moe..nerealno..:smir:

pozdravce
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
очекувам некое чудо од Ковалаинен,Нешто оптимист сум дека ке освои некој бод од прилика 2-3 ама не сум баш сигурен , да заврши барем 6-7 би бил пре задоволен,
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Не се секирајте ќе ви се приклучиме во борбата.Сега во Ферари малку е се искомплицирано но работите ќе си дојдат на право место.Денес очекувам и Маса и Раиконен меѓу првите 8.
 

Enis_gv

Dictator.
Член од
17 март 2009
Мислења
353
Поени од реакции
9
Сепак тој што ја освои Пол-Позицијата беше победник...А тој беше Германецот од Ред Бул, Себастијан Фетел...

1.Себастијан Фетел (Ред Бул)- 10 бода
2.Марк Вебер (Ред Бул)- 8 бода
3.Џенсон Батон (Браун ГП)- 6 бода
4.Рубенс Баричело (Браун ГП)- 5 бода
5.Хеикки Ковалаинен (Мекларен Мерцедес)- 4 бода
6.Луис Хамилтон (Мекларен Мерцедес)- 3 бода
7.Тимо Глок (Тојота)- 2 бода
8.Себастијан Буеми (Торо Росо)- 1 бод инт...

Следната Трка е во Бахреин, следната Недела...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Честитки за Фетел, заслужено победи. Инаку катастрофата на Ферари продолжува, трета трка со ред не освојуваат бодови (ке го соборат рекордот ако продожат така). Најголем губитник според се излезе Адриан Сутил кој излета на 6 круга пред крај а можеше да освои бод и Алонзо кој на старт беше втор но заврши како 9-ти без ниеден бод.

Како навивач на Мекларен, можам да кажам дека имаа солидно издание (со оглед на претходните), Хејки 4 бода, Хамилтон (среќно) 3. Да се надеваме на повеќе наредната трка. Конечно Хејки да го видиме во право светло, една мирна трка за него, додека Хамилтон имаше неколку опасни пируети кои можеа да го чинат паркирање до Фелипе Маса.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Честитики за Фетел, Вебер и Батон. Пак катастрофа за Ферари. Мора нешто да превземат. Напред Ферари!
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Јас не ја гледав трката, ама еве да кажам едно големо браво за Фетел, но и за Ред Бул кои освоиле 1-2 победа. :) Мило ми е и за МекЛарен кои конечно освоија поасалани подови од претходно.

Инаку јас сабајле си го наместив телефонот да ме разбуди у 8 и 45, али чим заѕвони го изгасив и продолжив да спијам. Трката не ја гледав, а сега гледам и дека нема да има ни реприза. Тапа. :(
 
M

Mario Gómez

Гостин
Германската химна од кога ја немав слушано, од времето на Шумахер.Баш ми е мило што стана ваква формулата, интересна и неизвесна...
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Браун ГП, Ред Бул, Тојота... Тие го превземаат врвот, а Ферари, Мекларен, Рено се просечни тимови.

Интересно ќе биде до самиот крај. :toe:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Честито победа на Фетел, закон е детето. И овие Ред Бул немаат таков дифузер, па пак се пред другиве, браво.


Пак катастрофа на Ферари:nerv:. Како можеше да му згасни болидот на Маса... ццц. Овај Миленко пак почна со уроците, го пофали дека добро вози и одма му згасна болидот.
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
очекувам некое чудо од Ковалаинен,Нешто оптимист сум дека ке освои некој бод од прилика 2-3 ама не сум баш сигурен , да заврши барем 6-7 би бил пре задоволен,
Хаахахахха штом ке кажам дека ке освоји и освојува , не да сум задоволен сум презадоволен од Хејки и Луис,така нека продолжат само,и честитки до тимот на Ред Бул особено до Фетел кој ги забележа првите бодови во Ред Бул и тоа со победа,Напред Мекларен така ве сакам меѓу првите 8 да сте,Браво ХЕјки ни една грешка,солидно возеше,Штета за Маса и Раиконе кој очекував да направат нешто ама ништо повеке срека минатиот пат,Се очекуваме дека Ферари и Мекларен ке излезат од светската економска криза и ке се вратат на старите патеки за освојување и борене на шампиоска титула позз:helou:
 
М

Мрак

Гостин
Честитки за Себастиан.Интересно беше да се гледа(барем тоа малку што го видовме поради лошото време)ама коментаторов е ѕвер.Запишав некои глупости што ги кажа,па се смееме по дома:)Наредната трка е на 26?
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Честитки за Себастиан.Интересно беше да се гледа(барем тоа малку што го видовме поради лошото време)ама коментаторов е ѕвер.Запишав некои глупости што ги кажа,па се смееме по дома:)Наредната трка е на 26?
Миленко стално си кажува глупости, не му е првпат:)
Да на 26 у недела, да се надеваме дека конечно ќе земеме победа и ние(Мекларен).
Инаку тркава не ја гледав зошто бев на утакмица.
Некој пиша нема да има реприза, вистина е?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Значи овие ферари се кастастрофа јас не знам што им е ќе се оправат ли или ќе остават некој од Ред Бул да осови титула.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Ова повеќе наликува на циркус, од колку на Формула 1. Катастрофа..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom