Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Колку чини декодирање на HTC Desire 500 купен од Т-Мобиле?
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.130
Шо пара би ме чинело комплетно отклучување/декодирање на Сони ериксон Cedar? Проблемот е - го зедов на времето од Т-mobile и после се пребацив на VIP со истото бројче (различна сим) и си работи како обичен мобилен (смс и јавување) но интернет нема. А знам дека предтоа си функционираше топ. Бев до вип да ми го подесат за 3G, не можеа и ми рекоа дека бил кодиран да работи искључиво со Т-mobile сим.
 
N

new tab

Гостин
Имав eclair 2.1 претходно па го флешував два пати,прв пат у froyo 2.2 а сега ми е 2.3.7 android и све е ок да не кажам одлично,лупнав грчки ром-јебеш патриотизам...поздравче :)
 
Член од
29 ноември 2013
Мислења
10
Поени од реакции
0
Mi padna, cel ekran e skrsen.
kade mozam da go popravam ovde vo skopje i kolku pari ke cini ???
Znae nekoj?! :/
dali moze vo tmobile bidejki mi e od tamu i kolku pari odprilika? .
 
S

staycalm

Гостин
Mi padna, cel ekran e skrsen.
kade mozam da go popravam ovde vo skopje i kolku pari ke cini ???
Znae nekoj?! :/
dali moze vo tmobile bidejki mi e od tamu i kolku pari odprilika? .
Јас alcatel one touch idol скршив, ако ти е некој од подобрите телефони над 3000 денари рачунај. мојов стои моментално прашина фаќа
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
412
Поени од реакции
9
Дали некој знае колку кошта декодирање за HTC Sensation кодиран само за вип мрежа?
 
Член од
5 април 2008
Мислења
28
Поени од реакции
1
imam SamsungGalaksi S Duos eden mesec. Do sega se bese super, imam 2-3 aplikacii i rabotat odlicno. Od pred 2 dena aplikacijata Facebook ne saka da se ukluci, i pisuva "Connection Lost" "Tap to retry". Za se drugo ima net samo sa Fb nema konekcija, Ve molam za sovet, ako nekomu ova mu e poznato.
P.S. Telefonot go restartiraav nekolku pati, aplikacijata ja Deinstalirav i povtorno ja instalirav i pak nisto, a preku Google moze da se prikluci na Fb.
Fala odnapred :pipi:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Екранот дава слика и тачот работи ? ако е така ќе поминеш само со стакло
ако не тогаш ќе мора да се менува комплетен екран со тач, оргинали се и соленки се цените за с3, с4
 

Big Bull

ОК
Член од
23 август 2008
Мислења
562
Поени од реакции
393
imam SamsungGalaksi S Duos eden mesec. Do sega se bese super, imam 2-3 aplikacii i rabotat odlicno. Od pred 2 dena aplikacijata Facebook ne saka da se ukluci, i pisuva "Connection Lost" "Tap to retry". Za se drugo ima net samo sa Fb nema konekcija, Ve molam za sovet, ako nekomu ova mu e poznato.
P.S. Telefonot go restartiraav nekolku pati, aplikacijata ja Deinstalirav i povtorno ja instalirav i pak nisto, a preku Google moze da se prikluci na Fb.
Fala odnapred :pipi:
Стави го јазикот на телефонот на англиски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom