Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Барав неможев да најдам, напраив и тоа што ми даде кодот али уште продолжува... а за сервис баш и не ми се носеше, повеќе ќе го сјебат таму... али ко нема друго чаре ќе морам да го носам.
зошто мислиш дека ќе го сјебат повеќе на сервис?
немој да имаш ограничено размислување дека денеска секој што продава и сервисира мобилни телефони тоа го прави само за да си направи свој ќар, точно е дека до вчера некој продавал кикирики, научил бизнис да купи поевтино, да продаде поскапо, фатил 2-3ца луѓе кои се разбираат да чепкаат нешто електроника, вложиле 5-600 евра и отвориле сервис и праат бизниси, но познавам и многу луѓе што освен мобилни телефони и секс друго во животот незнаат, воедно и си го полнат егото кога ќе успеат да направат мобилен телефон, еден од нив сум и јас. :baeh:
 
Член од
6 јуни 2008
Мислења
42
Поени од реакции
2
Сакам од Америка да земам AT&T Tilt или познат како HTC Kaiser или HTC TyTn II.

Знае ли некој дали тука може да се декодира, колку пари би било и да ми препорачате некоја мобилара каде би можело тоа да се направи
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Сакам од Америка да земам AT&T Tilt или познат како HTC Kaiser или HTC TyTn II.

Знае ли некој дали тука може да се декодира, колку пари би било и да ми препорачате некоја мобилара каде би можело тоа да се направи
ти пишав приватна на GSMmkd
 
S

Sasha

Гостин
Znaci imam Lg ku380 i sea mi pokazuva USIM locked Emergency Calls Only,dali ima nekoe care za ovoj problem i kolku ke cini popravka?
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Маска за Сони Ериксон к800 колку пари?:pipi:
 
S

Sasha

Гостин
Na alcatel c701 se mu raboti osven zvukot,ne se slusa koga zvoni,osven koga ke se stavat slusalki samo togas moze da se zbori,kolku ke cini popravka na ovoj defekt?
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Вака дечки имам една мака. Манав на IPhonot Reset CONTeINS and SETINGS и сега нејки да се пушти. Се појавува само Loading-от (т.е јаболчето :D) и после некое време се рестартира и исто паак.... кажете чаре?

P.S На ITune не го чита телефонот.
 

Day4walker

Doyle Brunson
Член од
18 ноември 2008
Мислења
132
Поени од реакции
8
Е и ја од денес со мака и ај помош малку преска ми падна телефончето Nokia N95 8gb мислам до сеа има поисе паѓано отколку пораки написано али ај и сеа падна и онака најнормални си го склопив и оп не се уклучува а мн си го сакам телефончето кажете кај да го носам на сервис кај е најбољи да го праам ако може да се праи ако не да барам друг позз
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
колку пари е декодирање на iphone 3g, и на 3gs? и дали исто ќе биде и во декември? :)
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
колку пари е декодирање на iphone 3g, и на 3gs? и дали исто ќе биде и во декември? :)
во моментов кај мене е 15 евра.
а дали ќе биде исто во декември, неможе да се знае.
можеби тогаш да излезе подобра заштита и да неможе ни да се декодираат по никоја цена.
 
Член од
29 август 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
dekodiranje za NOKIA n73 (dali ke moze ) i kolku cini, i sifri za istiot tel.:toe:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
dekodiranje za NOKIA n73 (dali ke moze ) i kolku cini, i sifri za istiot tel.:toe:
zavisi kakvo dekodiranje.
network lock - od mreza 10 evra
phone lock - samiot korisnik sto go stava i zaborava - 5 evra.

sifri?


*#7370# - soft format
*#7780# - resset
*#92702689# - life timer
 
Член од
20 јуни 2009
Мислења
75
Поени од реакции
13
Некро мајсторе ако може да ми кажеш колку иде цената на нокиа е50 на старо?
и ако откупуваш телефони би ти понудил нокиа е 50 одлично сочувана.
позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom