Филолошки факултет - Скопје

Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Што да упалтам, а индексот ми е предаден таму, не ми го дале.
па нели имаше проблем за уплаќањето тоа што викаше ти за уплатниците не ти беше јасно , а ја уште не сум го предал индексот треба утре да го дадам таму , а ова сликава треба да се залепи или не мора слика на индекс ?
 
H

HoT IcE

Гостин
па нели имаше проблем за уплаќањето тоа што викаше ти за уплатниците не ти беше јасно , а ја уште не сум го предал индексот треба утре да го дадам таму , а ова сликава треба да се залепи или не мора слика на индекс ?
Ама тоа било за други години, не за прва, јас се запишав во прв рок, и се ми е уплатено, залепено, и индексот ми е предаден. Ти пошто си од втор рок, најверојатно треба да го предадеш утре заедно со договорите. И да, сликата треба да ја исечеш и залепиш во индексот. И на таа студенстка легитимација исто, на неа, таа најмалата слика.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Ама тоа било за други години, не за прва, јас се запишав во прв рок, и се ми е уплатено, залепено, и индексот ми е предаден. Ти пошто си од втор рок, најверојатно треба да го предадеш утре заедно со договорите. И да, сликата треба да ја исечеш и залепиш во индексот. И на таа студенстка легитимација исто, на неа, таа најмалата слика.
Мене ми рекоа утре да дадам све и договори и индекси и све само незнам дали треба ја да го пополнам индексов или они и дали сликава да се залепи :D
 
H

HoT IcE

Гостин
Мене ми рекоа утре да дадам све и договори и индекси и све само незнам дали треба ја да го пополнам индексов или они и дали сликава да се залепи :D
Дада, треба све да пополниш самиот, и да залепиш слики. Утре само идеш, и лево од кога ќе влезеш пишува на врата кај треба да се однесат документите. Иначе, на што се запиша?
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Дада, треба све да пополниш самиот, и да залепиш слики. Утре само идеш, и лево од кога ќе влезеш пишува на врата кај треба да се однесат документите. Иначе, на што се запиша?
На шпански јазик и книжевност :D , па нели треба да се однесат документите во тоа студентски прашања ?
 
H

HoT IcE

Гостин
На шпански јазик и книжевност :D , па нели треба да се однесат документите во тоа студентски прашања ?
Со се уплатите ги носиш документите, уплатниците кај тие шалтери, ваљда е студентски прашања, појма немам, и ја гуштер уште се учам.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Со се уплатите ги носиш документите, уплатниците кај тие шалтери, ваљда е студентски прашања, појма немам, и ја гуштер уште се учам.
Aj утре ќе видиме кај треба да се носат ти само пази да не мутираш у некој диносаурус :D
 

Lyn

Член од
29 јануари 2010
Мислења
257
Поени од реакции
619
може некој да го пише распоредот за ПИТ англиски/француски?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Распоредот е лесна работа да се најде. Знае некој кој прирачник треба да го прочитаме? Гледам на тоа страната еден од 2010, еден од 2011 и еден документ што не го пишува како прирачник, ами нешто друго од 2013. И ај сега нека ме просветли некој?
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Се наоѓа ли некој на форумов што е прва година Германски јазик и книжевност? Не бев во можност да идам денес до факултет, па ме интересира дали ќе може да ми го каже некој распоредот...??? благодариме однапред ако се најде некој да ми помогне
 

Kajgana Shop

На врв Bottom