Филозофски факултет

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Ај кажете ми пријавувањето на испити се прави само електронски или треба и на студентски прашања директно да се пријават испитите со пријава и уплатница од таксена марка?
И сега за запишување/заверување семестар што треба да се плати и кои документи треба да се носат?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ај кажете ми пријавувањето на испити се прави само електронски или треба и на студентски прашања директно да се пријават испитите со пријава и уплатница од таксена марка?
И сега за запишување/заверување семестар што треба да се плати и кои документи треба да се носат?
Испитите се пријавуваат електронски, јесда кај мене до 10ти беше рокот. Пријавите ги пополнуваш и носиш со се таксените марки за време на испитот, таму професорот си ги дополнува и после нз дали он или ти ги носиш у студентски прашања како потврда.

За заверување семестар уште не сум стигнал па да знам :)
 
Член од
16 октомври 2013
Мислења
33
Поени од реакции
48
2 семестар, латински јазик почетно, кога ќе има, кај кого и каде ако може некој да ми каже :D
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Дали можеби има некој што студира на катедрата Педагогија или е запишан на постдипломски на истата?
 
Член од
4 септември 2013
Мислења
13
Поени од реакции
3
Ќе сака ли некој да предложе некој така полесен и интересен предмет од таа листата на слободни изборни предмети, како за студенти од ПМФ? :)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Ќе сака ли некој да предложе некој така полесен и интересен предмет од таа листата на слободни изборни предмети, како за студенти од ПМФ? :)
Добро што конкретно те интересира, филозофија, историја, педагогија, психологија, социологија?
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Да не има некој што студира дефектологија, и ги има речникот и учебникот по Знаковен јазик, би сакала да ги купам.
 
Член од
4 септември 2013
Мислења
13
Поени од реакции
3
Добро што конкретно те интересира, филозофија, историја, педагогија, психологија, социологија?

Веќе нема потреба, за овој семестар зедов од биологија еден :D

И уште едно прашање, има ли некој што поднел молба за префрлање на филозофски или веќе се префрлил, ми треба да ми каже нешто.
Ако има, нека се јави овде или во inbox ( задолжително :D )
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Мене ме интересира онаја професоркана што е за прецедател кандидирана, шо чоек е...
Ако ми речите вие дека не чини не и давам потпис....Ме интересира колку се залагала за студентите и шо можи да напрај за нас ако дојди до фотеља....
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Мене ме интересира онаја професоркана што е за прецедател кандидирана, шо чоек е...
Ако ми речите вие дека не чини не и давам потпис....Ме интересира колку се залагала за студентите и шо можи да напрај за нас ако дојди до фотеља....
Чини, дај и потпис.
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Мене ме интересира онаја професоркана што е за прецедател кандидирана, шо чоек е...
Ако ми речите вие дека не чини не и давам потпис....Ме интересира колку се залагала за студентите и шо можи да напрај за нас ако дојди до фотеља....
Чини Билјана Ванковска и тоа многу . (y)(y)
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
За Ванковска е муабетот? Што предава она?
Да таја....не знам шо предава само знам дека предава на филозофски...
И ме интересира што мислат студентите за незе, и што би можела да придонесе како професорка за нас студентите ако стани преседател на државава...
За преседател кој не сака да биди преседател, ама ме интересира колку навистина ни го мисли доброто...

Инаку е кандидирана за независен кандидат, вака не ми изгледа како арогантна, ама за тоа најдобро би ми кажале студентите кои барем еден семестар имале со неа предавање.:)
Да не ме сватите погрешно не сакам да клавам политика на форумот, само ме интересира карактерот и вашите впечатоци за професорката.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Да не се разбреме погрешно, мене не ми предава, али од повеќе веродостојни мислења сум слушнал дека е солидна и би дал потпис.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
А на кој институт предава на Филозофски? Кои предмети?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom