Филозофски факултет

Член од
11 март 2012
Мислења
109
Поени од реакции
101
Безбедност и Социологија мислам, нз за предметите.
На Безбедност предава. Супер професорка мене ми предаваше. Вреди да се потпишете за неа. Ја дури и ќе гласам за неа, али тешко дека ќе победи.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
51
Поени од реакции
35
планирам да се запишам на социјална работа и социјална политики ако можи некој да ми кажи повеќе за институтов , дали е лесно, кртики или пофалби
 
Член од
11 март 2012
Мислења
109
Поени од реакции
101
планирам да се запишам на социјална работа и социјална политики ако можи некој да ми кажи повеќе за институтов , дали е лесно, кртики или пофалби
Дечко мој совет. Немој да се запишуваш на филозофски или на друг факултет од општествени науки. Пробај си ја среќата на електро. Иначе институтот за социјална е ОК. Добри се професорите. Добар е цел филозофски само проблемот е што нема работа после.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Дечко мој совет. Немој да се запишуваш на филозофски или на друг факултет од општествени науки. Пробај си ја среќата на електро. Иначе институтот за социјална е ОК. Добри се професорите. Добар е цел филозофски само проблемот е што нема работа после.
и као демек со електро одма работа имаш? како не бе. Ти пишува апсолвент на електро бајдвеј.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Дечко мој совет. Немој да се запишуваш на филозофски или на друг факултет од општествени науки. Пробај си ја среќата на електро. Иначе институтот за социјална е ОК. Добри се професорите. Добар е цел филозофски само проблемот е што нема работа после.
До кога со "нема работа после" муабетиве? Ако те бива ќе има. Сегде е така.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Мене ме интересира онаја професоркана што е за прецедател кандидирана, шо чоек е...
Ако ми речите вие дека не чини не и давам потпис....Ме интересира колку се залагала за студентите и шо можи да напрај за нас ако дојди до фотеља....
Јас професорката ја знам од нејзиниот блог и колумните што ги пишуваше. На блогот, секој коментар што се косеше со нејзиното мислење или и’ противречеше, беше уредно бришан, понекогаш дури топтан со оние што и држат страна.
Најмногу ги сака оние што ја фалат и возвеличуваат.
Мислењата и се ни ваму ни таму. Не е ни конкретно против, ни конкретно за. Мислам дека често ни таа не знае на што е. Зборува многу, кажува малку.
Од тоа што го имам прочитано, таа почесто им се потсмева на студентите отколку што застанува на нивна страна.
Така шо, гледај си :)
 

Josef K

трагач
Член од
4 јануари 2014
Мислења
193
Поени од реакции
690
Може ќе имаме од ФЗФ претседател. Има шанси Жежов или Ачкоска да ги кандидираат од ВМРО. :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
за психологија
--- надополнето: 26 декември 2013 во 18:12 ---


ве молам луѓе,многу ми е итно
Сигурен сум дека више прекасно ти одговарам, али у секој случај сега наидов на флаерче од лани па може на некој друг да му се најде. За психологија интерни предмети кои треба да се изберат се два од: Биологија, Математика (основно ниво), Филозофија, Социологија, Информатика.
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
22
Поени од реакции
1
Ако има некој било какви испитни/колоквиумски прашања од било кој смер и година на факултетов, нека ми пише, ќе направам ќе ги поставам на едно место, за да биде од поголема практична примена за сите студенти на кои им требаат :)
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
51
Поени од реакции
35
дали ќе ме примат на психологија доколку сите четири години имам успех 4,75
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
дали ќе ме примат на психологија доколку сите четири години имам успех 4,75
Ќе си пресметаш поени со матура и ќе видиш.

http://www.fzf.ukim.edu.mk/files/0001upisi/psihi.pdf

Ова ти е листа на примените кандидати годинава. Глеј напрај ја добро матурата пошто најголем интерес има за таму. Ја на пример да идев психологија, со мојот просек за 0.500 поени не би влегол ни у квота со кофинансирање.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Каде можам да ја најдам книгата Основи на дефендологија од Трајан Панев Трајан Гоцевски и Синиша Даскаловски?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom