Филозофски факултет

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Рики, за античка историографија ќе идеш кај сервисот и ќе им речеш да ти дадат скрипта за предметот "Увод во античка историографија" за кај Саракински и готово :D
--- надополнето: 16 октомври 2013 во 21:45 ---
Иначе Саракински предаде до кај Херодот
Средено е одамна, tnx у секој случај :)
 
Член од
16 октомври 2013
Мислења
33
Поени од реакции
48
Член од
16 октомври 2013
Мислења
33
Поени од реакции
48
За кај Саракински, историја на стар век ќе има 36 прашања, додека пак античка историографија ќе има 18 прашања, по 2 бода од прашање, доколку се одговори половично прашањето имаш 1 бод.
 
Член од
7 април 2013
Мислења
183
Поени од реакции
325
Луѓе да не има некој тука што студирал или пак студира филозофија да го прашам нешто :D T.e. нека ми пише у порака ако има таков јунак
 
Член од
16 октомври 2013
Мислења
33
Поени од реакции
48
Ако може некој да ми каже "Античка филозофија" и "Хеленистичко-римска филозофија" какви се предавањата, што се учи... Да ме запознае онака површно со предметиве. :D
 
Член од
12 ноември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
Ако може некој да ми каже "Античка филозофија" и "Хеленистичко-римска филозофија" какви се предавањата, што се учи... Да ме запознае онака површно со предметиве. :D[/quote
Саракински ти предава овие два предмета ?
 
Член од
16 октомври 2013
Мислења
33
Поени од реакции
48
Не ми предава никој, ги има на листата на слободни изборни предмети, па се распрашувам што како е, сега планирам да го земам предметот, "Секојдневниот живот во Хелада и Рим", а еден од тие два горенаведени предмети може да земам понатака, уште се мислам што како :D
 
Член од
12 ноември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
Не ми предава никој, ги има на листата на слободни изборни предмети, па се распрашувам што како е, сега планирам да го земам предметот, "Секојдневниот живот во Хелада и Рим", а еден од тие два горенаведени предмети може да земам понатака, уште се мислам што како :D
Вие имате сосема ново предмети од нас,би сакала да ти помогна што да одбереш :)
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Дечки кај професорка Јачова какво искуство сте имале, сте бирале предмет досега?

Кој студирал психологија/дефектологија ќе сфати заш сум толку напатена и си дувам и на матеница. :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Би замолил некој дали знае некоја литература за случајот Вирџина или Тобелија ?
 
Член од
25 декември 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Јас сакам да прашам и ве молам да ми одговорите,освен биологија(што не сакам),а психологија,социологија не можам да полагам за матура, дали би одговарало нешто историја или географија? Секако другите предмети ми се македонски,англиски и филозофија :)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Јас сакам да прашам и ве молам да ми одговорите,освен биологија(што не сакам),а психологија,социологија не можам да полагам за матура, дали би одговарало нешто историја или географија? Секако другите предмети ми се македонски,англиски и филозофија :)
За кој смер?
 
Член од
12 ноември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
Слушнав дека од оваа година ќе немало казнена сесија,дали некој слушнал ?
 
Член од
7 април 2013
Мислења
183
Поени од реакции
325
Луѓе, да не има некој што бил на испит по античка митологија кај професорот Ратко Дуев да го прашам нешто :./
 

Kajgana Shop

На врв Bottom