Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Патем да не му ја читавте автобиографијата? Многу смешки можат да се најдат таму поготово ако ја читате со гласот на Арни во глава. As littha boy I had a lod ov kats! I lovd mah kads! Ама кога почнува за тоа како со брат му нашле копија од мајн кампф и си ја читкале станува малце неудобно :unsure:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.009
Поени од реакции
84.555
Патем да не му ја читавте автобиографијата? Многу смешки можат да се најдат таму поготово ако ја читате со гласот на Арни во глава. As littha boy I had a lod ov kats! I lovd mah kads! Ама кога почнува за тоа како со брат му нашле копија од мајн кампф и си ја читкале станува малце неудобно :unsure:
Ја и делов на македонски од постов си го прочитав во Арнолд глас
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Само мене ми е Арго преценет?
Исто мислење имам. Кога го гледав прв пат ми беше ок филм, уште еднаш го гледав и едвај чекав да заврши. Django Unchained од друга страна го гледав 2 пати и би го гледал уште толку и пак мислам дека ќе ми биде интересен.

Далеку од просек, но преценет и дефинитивно не е за оскар.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.519
Поени од реакции
33.697
Sto znaes ti.. se raduvam ja na kvalitetni stvari so potencijal I prikazna.
Abe peticii za roboti samo, sepak vo toa e idninata. :D
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.361
Поени од реакции
58.066
Да ти беше Мара тука ќе те поддржеше. Јас сум многу старомоден за овие работи.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.519
Поени од реакции
33.697
Да ти беше Мара тука ќе те поддржеше. Јас сум многу старомоден за овие работи.
Имало луѓе како тебе исто што збореле сигурно и пред екранизацијата на LOTR.
Не велам уште еден LOTR ќе гледаме, ама прилично голем и сличен свет е верувај, незнам само во колку способни раце е, дека од старт со самиот наслов имаат загарантирана продавачка ради таргет групата, фановите, е сега ОК да биде филмот и за некој што штотуку се вклучува во емисијата, ќе направат толкав голем хит и толку многу пари, што за следниот дел ќе го платат Џексон да го прави, и да се откаже од Хобитот. :D
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Доколку се правеше филм за Warcraft додека сеуште бев средношколец мислам дека ке срцето би ми пукнало од еуфорија, но сега како што ја читав статијава никаква реакција не се пројави кај мене. Но еве доколку се реализира навистина ова филмов би бил подобар од било кој друг филм базиран од видео игра со оглед на тоа дека веќе 20 години преку неколку игри и еден куп книги и стрипови (од кои тие неколку што ги имам читано се делат од средно жалосни до ок) се има изградено еден свет со своја митологија, историја, политика и интересни ликови и би бил потребен еден режисер со визија и желба сето тоа да го претстави на големото платно. Но исти муабети се правеа исто така и за екранизација на Хало. Типови како Питер Џексон и Спилберг беа поврзувани те како режисери или продуценти па на крај краева ништо не се случи.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.361
Поени од реакции
58.066
Io Sono #kako-e-mozno-da-ne-go-obozavate-filmov-o-vie-tapcovci трол кампања:

1. Cinema Paradiso
2. Les Miserables (New):vozbud:
3. Unfaithful
4. Falling Down
5. Mr.Nobody
6. Another Earth
7. Dogville
8. Agora
9. Dogma
10. The Boat that Rocked

Ако не сум пропуштил нешто, ова ми е топ листа на најтролани филмови. Треба да ми платат за рекламата што им ја правам :)

Ilumious гледаш, Love and Other Drugs и аргентинскиот не се ни во први 10. Добар трол сум станал :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom