Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.244
Поени од реакции
5.932
Па доби за најдобар филм. :)
И со Лалалала е филм со најмногу номинации во последните 20 години, и башка и зел најмногу оскари таа вечер, освен ако не правиме муабет од 1923та па до сега е тука не знам, ме мрзи да споредувам. И ова го прочитав сега барем достапно е се на нет, можеш филмски гениј и мега супер познавач да си со препишување, а да се работеше за филм што јас сметам дека му направиле неправди и не добил оскар и слабо бил номиниран ќе знаев на спореден лик што две секунди го има на филм што му се случувало уназад седум колена, за друго да не правам муабет.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
7.329
Поени од реакции
7.980
Убав ама чуден филм ми беше Parasite, можеби затоа што ретко гледам азиски филмови. 8/10
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.147
Поени од реакции
33.599
Да, сега видов, иако ги гледав тие оскари во живо, но сум подзаборавил. Но, требаше многу повеќе оскари да добие.
Одличен филм.
...кај што главните добри ликови се црнкиња, дисејблд жена и мутант, а лошиот е средовечен бел христијанин кој нема никаква рационална причина да го мрази мутантот, ама ете го мрази.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.370
Поени од реакции
1.980
Одличен филм.
...кај што главните добри ликови се црнкиња, дисејблд жена и мутант, а лошиот е средовечен бел христијанин кој нема никаква рационална причина да го мрази мутантот, ама ете го мрази.
Плус педерот го заборави.
А и овие што викаат за Стренџер Тингс "да бе така лесно ќе се шетаат овие у воена база" сигурно овде не им сметаше тоа : D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.499
Поени од реакции
10.478
Мислам тоа треба да се регулира во Холивуд и во секој филм да има бар една транџа, еден хомо, една лезбејка, феминистка, црнци во невообичаени црнечки улоги пример црна Ариел, бели супремацисти кои ги угнетуваат другите раси. Во сериите тоа каде каде е импрементирано но во филмовите не е до тој степен па имаш актери како ДиКаприо кои не соработуваат со жени режисери, режисери како Скорсезе кои ги третираат жените како објекти итн итн. Тоа све треба да се укине.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.575
Поени од реакции
16.207
А ти што мислиш, дека тоа е Америка и нема местење оскари, музички натпревари, спорт и тн...?
Јас кога мислам нешто, го поткрепувам со факти зошто го мислам нештото, не лупам глупости. Ако било наместено, ете, зошто тие што изгубиле, не се побуниле? И плус, јас цело време те прашувам на кој начин мислиш дека било наместено, како го извеле тоа, а ти упорно повторуваш: наместено е, манипулирале... Со глава в ѕид, не иде!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.133
Поени од реакции
2.865
Јас кога мислам нешто, го поткрепувам со факти зошто го мислам нештото, не лупам глупости. Ако било наместено, ете, зошто тие што изгубиле, не се побуниле? И плус, јас цело време те прашувам на кој начин мислиш дека било наместено, како го извеле тоа, а ти упорно повторуваш: наместено е, манипулирале... Со глава в ѕид, не иде!
Па ако ти кажам како се наместило, тогаш јас ќе ја наместам.
Фудбал како ги местат знаеш?
Формула знаеш?
Музички натпреварувања (Евровизија)?

Ако си јак со факти, докажи ми дека не е наместено.
Можеби никој не се побунил бидејќи им одговарало на некои, земале пара за да молчат, можеби заплашени биле. Како тука јас можам да ти го одговорам тоа.
Начинот за местење никој нема да ти го кажа, а за дали е наместена, лесно се гледа, само треба да имаш познавање од тоа што го гледааш за да воочиш дали е намеатено или не.

Евровизија со децении наназад се мести, ама изгледа немало кој да ти го каже тоа.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.575
Поени од реакции
16.207
Па ако ти кажам како се наместило, тогаш јас ќе ја наместам.
Фудбал како ги местат знаеш?
Формула знаеш?
Музички натпреварувања (Евровизија)?

Ако си јак со факти, докажи ми дека не е наместено.
Можеби никој не се побунил бидејќи им одговарало на некои, земале пара за да молчат, можеби заплашени биле. Како тука јас можам да ти го одговорам тоа.
Начинот за местење никој нема да ти го кажа, а за дали е наместена, лесно се гледа, само треба да имаш познавање од тоа што го гледааш за да воочиш дали е намеатено или не.

Евровизија со децении наназад се мести, ама изгледа немало кој да ти го каже тоа.
:facepalm:
Не, јас морам да те блокирам тебе, зашто ми умираат мозочни клетки кога те читам.
Автоматски споено мислење:

Начинот за местење никој нема да ти го кажа, а за дали е наместена, лесно се гледа, само треба да имаш познавање од тоа што го гледааш за да воочиш дали е намеатено или не.
Ти едно познавање што го имаш, да не правам муабет...
Автоматски споено мислење:

Евровизија со децении наназад се мести, ама изгледа немало кој да ти го каже тоа.
Затоа еве сега ти ме просветли.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.133
Поени од реакции
2.865
:facepalm:
Не, јас морам да те блокирам тебе, зашто ми умираат мозочни клетки кога те читам.
Автоматски споено мислење:


Ти едно познавање што го имаш, да не правам муабет...
Автоматски споено мислење:


Затоа еве сега ти ме просветли.
Не бе, ништо не е местено. Во Холивуд тече мед и млеко.

Немојте да зборите за местење, сите ќе ве изблокира.

Друже, 21 век сме, луѓе се праќаат да живеат на Марс, а ти сеуште мислиш дека јајцето е коцкасто.

Се мести и ќе се мести.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
962
Поени од реакции
2.954
Ќе упаднам овака ненајавено во дискусијата, ама дојдов само да кажам дека Long Shot е солидна комедија која вреди да ја гледате.
Не ми се базирајте на оценката на летер, малце е ставена во момент на импресија. Реална му е околу 7-7.5

Шарлиз е... Уффф. Што се и мислам, да не и мислам, ами да и правам.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.147
Поени од реакции
33.599
^Не е лоша комедијата. Гледлива е.
(али да не се трескаме од земја сеа)
 
На врв Bottom