Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.814
Поени од реакции
33.667
Нил Патрик ќе е хост, некако ептен сум скептичен за тоа, другото е класика. Ама и нба ќе има.
Се обложувам дека ќе има некаква шега за својот орган. По Gone Girl само тоа го прашуваат (и за органот на Афлек, нормално). :tapp:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Нил Патрик ќе е хост, некако ептен сум скептичен за тоа, другото е класика. Ама и нба ќе има.
Ауу... многу лошо, не ми се верува овој да направи нешто интересно. Јас да бев ќе му дадев free pass на Били Кристал доживотно да води Оскари. :rolleyes:
 
W

wicked_1

Гостин
Ауу... многу лошо, не ми се верува овој да направи нешто интересно. Јас да бев ќе му дадев free pass на Били Кристал доживотно да води Оскари. :rolleyes:
Били Кристал, Стив Мартин, Џон Стјуард, Крис Рок, незнам може некој иам забораено ама овие беа и се уште и те како suitable за хостови. Како тргнале со изборот, за некоја година ќе биде хост некој дорк од Big Bang Theory.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
:icon_mrgr:

За мене The Elephant Man и The Straight Story се филмови кои ми даваат верба во човештвото.

Останува да изнауживаме во овие неколку филмови што ги направи Линч затоа што тешко изгледа дека во блиска иднина ќе прави нов (ако воопшто прави).
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Пер не ме тегни сеа и страигхт стори го глеав :icon_mrgr:

Се спрема за мега рецензија ја цепка 1 по 1 на крај не му останува ниту еден филм за коментирање






Шо се деси доека го праев мемево :pos:

 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Знае некој што филмови ќе даваат во Милениум за роденденот на МКЦ?
 
W

wicked_1

Гостин
Интерстелар е булшит (no spoilers will be told). Единствената, ама единствената и ниедна друга причина зашто толку луѓе го праат бог знае што, е пошто луѓето по default сакаат да се прават паметни. Повеќето убеден сум дека не го разбираат, али пошто е мистерија+sci-fi+квантни физики и сл. срања, автоматски во нивните очи филмот е откритие на векот. Не е дека намерно кажуваат дека им се свиѓа за да испаднат паметни, вистината е покомплциирана. Кажуваат дека е јак филмот, бидејќи и самите веруваат во лагите што си ги кажуват, без да бидат свесни од што потекнува нивната квази напаленост по филмот. И нормално, секој сака да дискутира, да објаснува, да дојде дома да ги мозга заплетките во филмот, да дискутира со други истомисленици, пошто така си го храни егото и самобендисаноста. Што не мора да е bad thing, али it's the truth која тешко ќе ја прифатат пошто ко што реков, и самите не се свесни за тоа зошто им се свиѓа филмот.
Рики, значи тебе ти е филмот булшит затоа што публиката по дифолт го дига у врвови поради комплексната тематика? Филмот ти е булшит поради мајндсетот на гледачите? :rolleyes:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Рики, значи тебе ти е филмот булшит затоа што публиката по дифолт го дига у врвови поради комплексната тематика? Филмот ти е булшит поради мајндсетот на гледачите? :rolleyes:
Не, не, филмот ми е булшит по default. Никаква приказна, глуп вовед, катастрофа крај, предвидливи пресврти. Ова е само непопуларно мислење.
 
W

wicked_1

Гостин
Не, не, филмот ми е булшит по default. Никаква приказна, глуп вовед, катастрофа крај, предвидливи пресврти. Ова е само непопуларно мислење.
Дека највеќе потенцираше на односите на гледачите кон филмот, мислев таму ти е забелешката, шо е нешто несоодветно, и не се совпаѓа коа градиш критика за филм, анахроно е.
Другово, твое си е, леџитимно. :)))
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.246

Kajgana Shop

На врв Bottom