Филмови од нашите телевизии :)

Дискусија во форумот 'Филм и ТВ' започната од Ilumious, 21 октомври 2013.

 1. silmarillion

  silmarillion Merchant @ Prancing Pony

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  4.203
  Допаѓања:
  7.008


  А ова?
   
  Vlatko_Gjorce, krkac, Manga и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Сабазиј

  Сабазиј

  Член од:
  17 јануари 2009
  Мислења:
  2.356
  Допаѓања:
  2.714
  Аха, овој е, нели?
  [​IMG]

  Со Кетлин Тарнер.

  Кога сме кај Тарнер имаше таа и други појавувања, како на пример во The Jewel of the Nile, со Мајкл Даглас и со Дени Де Вито, или во The War of the Roses, пак со истите двајца.

  Русите знаеја да изненадат со по некој цртан (иако мислам всушност нашата синхронизација заврши работа) - По патот со облаците, Три банани, приказна за Цар Салтан итн.
   
  Последно уредено: 12 август 2017
  Vlatko_Gjorce, Scirea, Manga и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  14.692
  Допаѓања:
  27.183
  Телма

  [​IMG]

  [​IMG]

  БТР
  [​IMG]

  Телма
  [​IMG]

  [​IMG]

  Различни телевизии
  [​IMG]

  БТР
  [​IMG]

  Канал 5
  [​IMG]
   
  На krkac, џимеј, Vlatko_Gjorce и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Patience

  Patience

  Член од:
  10 мај 2010
  Мислења:
  619
  Допаѓања:
  2.365
  Филмот со слоницата Вера
  MV5BODM0NzY3NjcyM15BMl5BanBnXkFtZTcwODYzNzA2NA@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

  Grizzly falls
  grizzly-falls-movie-poster-1999-1020553808.jpg

  House arrest
  movieposter.jpg

  Палчето Том...

  И ми текнуе на еден филм со деца и со мало свињче што им беше милениче.
  И еден кинески ваљда беше имаше едни луѓе панди што сакаа да крадат, па у шума во една куќа ги криеја пандите, нешо трка паралелно имаше... Каша попара :vrtioci:
   

  Прикачени податотеки:

  На krkac, BilboBaggins и Ilumious им се допаѓа ова.
 5. Мачорка

  Мачорка Shining Star of Paektu Mountain

  Член од:
  25 февруари 2011
  Мислења:
  1.911
  Допаѓања:
  12.344
  На Vlatko_Gjorce, krkac, Scirea и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  67.371
  Допаѓања:
  127.321
  Какви убави feel good филмчиња од секој жанр се вртеа деведесеттите и почетокот на милениумот, денес ем стресно секојдневие, ем филмовиве стресни, цел филм како на боцки да седиш :(

  некој викенд ќе земам сите од темава ќе ги спуштам и ќе си ги изгледам, прав stres relief.
   
  На Scirea, krkac, Patience и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  3.669
  Допаѓања:
  5.160
  Аии тој со пандите и лудите Кинези:pos::pos::pos:
  Боговите паѓаат на теме - сто гледања и пак цел никогаш не го изгледав.
   
  На krkac, Scirea и Patience им се допаѓа ова.
 8. povtornojas

  povtornojas

  Член од:
  25 јули 2016
  Мислења:
  645
  Допаѓања:
  566
  е ова беа филмови, не овие денес на компјутер правени
   
 9. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  7.831
  Допаѓања:
  2.932
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Leon - The Professional, American Pie & Meet the Fockers, Terminator 2 ги имаат утепано по сите наши телевизии.

  Од македонските Збогум на 21век го утепаа Џипси Меџик исто, е сега не се сеќавам дали на Телма или на Наша ТВ даваат македонски филмови често, последно го голедав Црвениот Коњ со Бата и Шишков:

  [​IMG]

  Bonus:
  Овој го утепаа на една локална;
  [​IMG]

  и овие два, ги знам на памет:

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  Последно уредено: 13 август 2017
  На Vlatko_Gjorce и Ilumious им се допаѓа ова.
 10. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  14.692
  Допаѓања:
  27.183
  Еве уште некои

  Сител во доцните часови, страшно добра крими драма со Шер, Лиам Нисон и Џо Мантења. Препорака од мене да го изгледате :)

  [​IMG]

  [​IMG]


  Амазон, за овој филм нема потреба да објаснувам... Ренди Кваид, Џејмс Вудс и жената на Спилберг што глумеше во вториот дел на Индијана Џонс  Амазон
  [​IMG]

  Овој одеше на различни телевизии порано, али последен пат се даваше на МТМ, телевизијата што остана доследна на своите филмови од Б продукција (y)

  [​IMG]

  Сител - Ен Маргарет, Кирк Даглас и Арни

  [​IMG]

  БТР

  [​IMG]

  [​IMG]

  Телма за Божиќните празници

  [​IMG]

  МТВ и А1
  [​IMG]

  Сител


  Не сум сигурен али овој одеше на А1 и на Телма

  [​IMG]

  Сител
  во раните утрински часови
  [​IMG]

  [​IMG]

  Сител
  , кога таткото и синот ќе ги заменат душите :)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На krkac, povtornojas, џимеј и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. Manga

  Manga

  Член од:
  21 април 2006
  Мислења:
  6.788
  Допаѓања:
  1.843
  Денис Лири тука е епик негативец-епик цитати,еден од омилените филмови.


  Инаку [​IMG]
   
  На Ilumious, Scirea и silmarillion им се допаѓа ова.
 12. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  5.147
  Допаѓања:
  5.089
  @Scirea не пропуштал филм на наша телевизија. :D
   
  На Corvus, Patience и Scirea им се допаѓа ова.
 13. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  67.371
  Допаѓања:
  127.321
  [​IMG]

  И овој мислам на БТР, кое психо дете е Калкин тука ццц :D
   
  На Scirea, krkac и Manga им се допаѓа ова.
 14. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  14.692
  Допаѓања:
  27.183
  Сител

  [​IMG]

  [​IMG]

  Сител, Животински инстинкт 1 и 2 :cool:

  [​IMG]

  [​IMG]

  Овој идеше на АБ Канал од Бојо Андревски, иако до пред некоја година работеше оваа телевизија, сепак со овој филм го отворија и го затворија каналот.

  [​IMG]

  Сител

  [​IMG]

  Херкулес (Кевин Сорбо), сите 4-5 дела на БТР

  Телма, Хајди од 1965 година

  [​IMG]

  [​IMG]

  Сител

  [​IMG]

  Сител
  [​IMG]

  Телма
  [​IMG]

  МТМ
  [​IMG]
   
  На Vlatko_Gjorce, krkac, џимеј и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  29.691
  Допаѓања:
  35.611
  Не памтам најдобро, но кога бев дете или помина најава за филмот Боговите паднаа на теме (The Gods Must Be Crazy) на МТВ или случајно го фативме филмот на почеток и мајка ми памтам ми рече дека тоа е стар филм и морам да го гледам, затоа што е смешен. Го гледав, иако на почетокот мислев дека ќе биде досаден, затоа што е стар филм (детско размислување:D), и морам да кажам дека до ден денес си го памтам смеењето во текот на целиот филм.

  Боговите паднаа на теме.JPG

   

Сподели преку: