Филмови од нашите телевизии :)

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.493
Поени од реакции
80.553
Првото место на илјада репризи го држи убедливо. http://www.imdb.com/title/tt0104701/

Е, денес на МТМ (Локалната Скопска Телевизија) го начекав ремек делово. Последен пат го даваа на МТВ пред 13-14 години.... а денес имав можност да се потсетам на филмов, иако сликата беше бетер од Видео Касета стара 20 години :LOL:. Роберт З'Дар глумел во филмов, сум заборавил (Maniac Cop):coffee:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Oдеше на локалниве телевизии :icon_lol::icon_lol:
Кисс локалната Тетово го вртеше неколку пати репризно тој период кога можеше да се видат често вакви комедии на тие телевизии.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.710
Поени од реакции
15.581
познат стар филм, класика, ама првпат го гледав денес на ХРТ, незнам дали и нашите ТВ го имаат до сега давано...
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Памтам кога бев дете на Сител или на А1 ги даваа Гремлини. Филм кој доста го најавуваа додека го дадоа на телевизија. Тогаш на дете ко дете ми беше малку гаден/језив, но сега дури и смешно и глупо ми е за филмов.

Гремлини.JPG



И дури сега кога барав за филмов најдов дека бил хорор филм:ROFLMAO: Кај нас го емитуваа во 2 или во 4 саатот поручек, а и реално не личи нешто посебно за да биде хорор:D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Го памтите исто еден Крт, Амазон, Шутел левел филм, го утепуваа од давање крајот на деведесеттите, со една мајка што ќе стане сериски убиец па после сама ќе се брани на суд? :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.493
Поени од реакции
80.553
Овој одеше на КРТ





Сител во раните утрински часови





А1



Истотака на А1, кога синчето е болно од СИДА


А1


МТВ 1,2


На различни телевизии




БТР


Овој се даваше на локалната кичевска, тетовска или прилепска телевизија, не се сеќавам убаво. Шкљ филм :icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
@Scirea колку имам плачено на Go Toward the Light :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom