Филематофобија - страв од бакнеж

Член од
8 јуни 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
ne znaev deka postoi se dodeka ne sretnav covek sto ja ima ...
dali nekoj ja ima ovaa fobija i kako se spravuva so nea ?
kako bi reagirale ako vasiot partner ja ima ?
 
Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
За да се победи фобија, мора да се соочи со стравот.

Ова не може да се постигне одеднаш, потребно е време и постепено ќе се ослободи од стравот. Најважно нешто кое е потребно е храброста.

Ако е машко (најверојатно на него му се има случено ова со тебе :LOL: )
- пробајте да се опуштите и да се баците пак , сигурно од тоа што многу те сака , не сака да те разочара да мислиш дека лошо се бакнува :love: :backa:

 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
На колку форуми ќе се појави истава тема денеска?

пронајди личност која ќе те привлекува за бакнеж и со пракса стравот ќе исчезна :D
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Па богами првата девојка што ме залапа ми влезе ко муфаса на скар и мислам дека некое време после тоа имав фобија од уста, јазик, заби, лавја канџа итн...
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Мислам дека најчесто ја фаќа човек оваа болест после изневерување кога ќе го фатат жив. Тогаш се јавува страв од бакнеж, секс, телефон, социјални мрежи и контакт со непознати луѓе.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.278
Поени од реакции
27.738
Може да се јави оваа фобија ако претходниот бакнеж е еквивалент на борба со октопод.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Немам до сега сретнато таков случај, може да се проба како со шок терапија, пример се плаши женската од бакнеж, ти ја убедуваш, се обидуваш.. на кај станваш туркаш панталони и гаќи и го покажуваш набрекнатиот орган и и велиш “Ти сега се плашиш од обичен бакнеж, шо ќе праиш ко ќе стигнеш доле??“
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
262
Немам до сега сретнато таков случај, може да се проба како со шок терапија, пример се плаши женската од бакнеж, ти ја убедуваш, се обидуваш.. на кај станваш туркаш панталони и гаќи и го покажуваш набрекнатиот орган и и велиш “Ти сега се плашиш од обичен бакнеж, шо ќе праиш ко ќе стигнеш доле??“
Ма женската има фобија само од бакнеж, со останатото нема проблем. :sneaky:
 
Член од
8 јуни 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
pa ne prasuvam za mene...tuku za simpatijata na sestra mi :D toj ima vakov problem.Ne ni probale da se baknat, zasto na prv sostanok na kafe i kazal deka veke so godini nemal baknato nikoja zosto mu se gadelo.a saka da bide so nea...da go prifatela takov :/
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Чим му се гади, ваљда му се гади од лигите на сестра ти кои ќе ги разменат при бакнежот. Чаре за најлесно побивање на фобијата, да му плукни в пијачка и да ја испија тој ако ,,сака да биде со неа" онака ко доказ :lolzz:
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Знам многу фоби, ама за ова :confused:, бакни док можеш будало една. Мислиш кога ке остареш некој ке сака да те бакне !?!?!?!?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom