Фетиш?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од coci123, 6 ноември 2018.

 1. coci123

  coci123

  Член од:
  6 ноември 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  2
  Омилен фетиш?​
   
  На gumush и i.van777 им се допаѓа ова.
 2. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  2.017
  Допаѓања:
  1.339
  [​IMG]
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 3. KyleXY

  KyleXY

  Член од:
  16 мај 2016
  Мислења:
  294
  Допаѓања:
  480
 4. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.376
  Допаѓања:
  3.590
  ...да се пронајдеме доколку не си го признаваме својот фетиш, а најчесто велиме дека го немаме оти било забегана, настрана работа што не е точно, напротив фетишот е нешто што особата најповеќе го обожава и гласно го искажува тоа, па било тие граници прешироки за нормално прифаќање од партнерот/ката!
  ...инаку фетишот е пропорционално присутен и кај мажот и кај жената доколку сексуалните хормони нормално работаат (фетишот, жената тешко го признава)!
  Риби
  , за нив карактеристично е што сакаат да се снимаат за време на сексуалните игри, а најмногу уживаат кога некој им ги допира стапалата, еден од најчудните фетиши - уживаат во стапала ама и фотографиите и воајерство исто им се омилени!
  Водолија, карактеристично што се за групен и телефонски секс, си обожаваат сексуални играчки, ама фетишот им е да водат љубов преку интернет, мобилен со дрти “валкани“ разговори!
  Јарец, обожава секс на големи височини на пример на некоја планина, и самите високи штикли на партнерката за него се висина и силен фетиш!
  Стрелец, обожава било каква сексуална авантура и возбуда и понекогаш прифаќа фетиш од партнерот/ка!
  Скорпија, сака да се секса во вода и на јавно место или на некое друго мистериозно место!
  Вага, си сака страсните допири по задникот. т.е. силен сексуален фетиш го има “удирањето“ по задница!
  Девица, си го крие својот најинтимен фетиш, а тоа е врзувањето со лисици или нешто во врска со ропство, а често сакаат во сексот да ја има улогата на доктор, медицинска сестра!
  Лав, обожава груб секс и комплименти да биде пофален во врска со сексуланото знаење и способност, многу сака да флертува како посебен сексуален фетиш како и стриптиз и гризење на врат!
  Рак, најмногу сакаат допири по стомакот и градите и секогаш да му се каже дека е посакуван/а, да му се зборува во текот на сексот!
  Близнаци, си обожава брз секс, орален секс и сексуални играчки кои се применуваат набрзина!
  Бик, обожава бакнежи по вратот и чоколадо и тоа мора да го искомбинира во сексот, посебен фетиш им е да се бакнуваат долго и да направат модрици по вратот !
  Овен, најмногу ги возбудува непланиран утрински секс и кога некој силно ќе ги повлече за коса за време на сексуалниот однос, тие го сакаат природниот мирис на телото!

  [​IMG]

  п.с
  забравив да го кажам мојот омилен фетиш од машки црни боксерици и секс без соблекување! :sramezliv:
   
  Последно уредено: 7 ноември 2018
  На i.van777 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.712
  Допаѓања:
  3.690
  Bondage :нинџ:
   
  На i.van777 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sila83

  Sila83

  Член од:
  8 август 2018
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  14
  БДСМ и Доминација
   
  На i.van777 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. libertadee

  libertadee

  Член од:
  10 јули 2018
  Мислења:
  268
  Допаѓања:
  136
  тешко проодни прашуми
   
  На i.van777 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. AwesomeNuts

  AwesomeNuts

  Член од:
  19 октомври 2015
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  12
  Дупо на мачката :vozbud::busi:
   
  На gumush и i.van777 им се допаѓа ова.
 9. gumush

  gumush

  Член од:
  5 септември 2017
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  21
  so kurva sex bez zastita
   
  На SK-92 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sila83

  Sila83

  Член од:
  8 август 2018
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  14
  Плескање по газ да плескам газе :zloo:
   
  На filoksenos му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Дамјана Ѓ

  Дамјана Ѓ

  Член од:
  30 декември 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  7
  Целиот негов говор на тело...
  како да очекува да му се наденам сама
   
  filoksenos, kupusenko, Aceeeeeee и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. barselona123

  barselona123

  Член од:
  3 август 2015
  Мислења:
  430
  Допаѓања:
  288
  SVRSUVANJE VO GAZE
   
  На filoksenos му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Staeseng

  Staeseng

  Член од:
  21 јуни 2018
  Мислења:
  243
  Допаѓања:
  92
  Да не ти замасти ауспухот
   
 14. brnjomkd

  brnjomkd kobra

  Член од:
  23 ноември 2017
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  18
  постара жена и за време на секс да ме вика сине :)
   
  На filoksenos му/ѝ се допаѓа ова.
 15. barselona123

  barselona123

  Член од:
  3 август 2015
  Мислења:
  430
  Допаѓања:
  288
  Nema maka so lubrikant
   
  На filoksenos му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: