Фетиш?

Член од
7 септември 2016
Мислења
11.201
Поени од реакции
18.160
...да се пронајдеме доколку не си го признаваме својот фетиш, а најчесто велиме дека го немаме оти било забегана, настрана работа што не е точно, напротив фетишот е нешто што особата најповеќе го обожава и гласно го искажува тоа, па било тие граници прешироки за нормално прифаќање од партнерот/ката!
...инаку фетишот е пропорционално присутен и кај мажот и кај жената доколку сексуалните хормони нормално работаат (фетишот, жената тешко го признава)!
Риби
, за нив карактеристично е што сакаат да се снимаат за време на сексуалните игри, а најмногу уживаат кога некој им ги допира стапалата, еден од најчудните фетиши - уживаат во стапала ама и фотографиите и воајерство исто им се омилени!
Водолија, карактеристично што се за групен и телефонски секс, си обожаваат сексуални играчки, ама фетишот им е да водат љубов преку интернет, мобилен со дрти “валкани“ разговори!
Јарец, обожава секс на големи височини на пример на некоја планина, и самите високи штикли на партнерката за него се висина и силен фетиш!
Стрелец, обожава било каква сексуална авантура и возбуда и понекогаш прифаќа фетиш од партнерот/ка!
Скорпија, сака да се секса во вода и на јавно место или на некое друго мистериозно место!
Вага, си сака страсните допири по задникот. т.е. силен сексуален фетиш го има “удирањето“ по задница!
Девица, си го крие својот најинтимен фетиш, а тоа е врзувањето со лисици или нешто во врска со ропство, а често сакаат во сексот да ја има улогата на доктор, медицинска сестра!
Лав, обожава груб секс и комплименти да биде пофален во врска со сексуланото знаење и способност, многу сака да флертува како посебен сексуален фетиш како и стриптиз и гризење на врат!
Рак, најмногу сакаат допири по стомакот и градите и секогаш да му се каже дека е посакуван/а, да му се зборува во текот на сексот!
Близнаци, си обожава брз секс, орален секс и сексуални играчки кои се применуваат набрзина!
Бик, обожава бакнежи по вратот и чоколадо и тоа мора да го искомбинира во сексот, посебен фетиш им е да се бакнуваат долго и да направат модрици по вратот !
Овен, најмногу ги возбудува непланиран утрински секс и кога некој силно ќе ги повлече за коса за време на сексуалниот однос, тие го сакаат природниот мирис на телото!п.с
забравив да го кажам мојот омилен фетиш од машки црни боксерици и секс без соблекување! :sramezliv:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom