Феноменот на нереални цени на Пазар3 ?

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
дечки забегвате од темата малку.....сепак сите ќе се согласиме дека и голфот и опелот нудат квалитет,добра потрошувачка,добра достапност на деловите,исто така добра цена за купувачите....меѓутоа автомобил стар над 15 години не е реално да држи цени како кај нас !!!
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
За колку би можел да продадам Застава 128 (скала 55), од 90та година, со а-тестиран плин, регистрирана и одлично сочувана?
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
1
2
3
4
5
6

Имаш многу голем избор за цени до кај 500-600 евра шо е многу голема разлика до 1600. Ако не ти се доволни овие примери, знаеш и самиот страни, разбуричкај малце... јас сигурно не тропам од памет, онака од шо ми е досадно, или само за инает да терам.

А тоа дека се иста класа шо викаш корсата и голфот, еве види и самиот шо вика википедија: Corsa vs. Golf.
Opel Corsa - class: Supermini - A supermini is a British car classification term that describes automobiles larger than a city car but smaller than a small family car.
VW Golf - class: Small Family Car - A compact car (North America), or small family car (Europe), is a classification of cars which are larger than a supermini but smaller than or equal to a mid-size car.
ти рече 200-300 евра... а не 500-600... не ги отворив линковите ме мрзи вака посабајлечки. ај да речеме и дека стварно ке ја купиш негде за 200 евра, и уште колку ке дадеш за да ја донесеш тука таа кола? (а неможеш ако е постара од 16 години) ама да речеме ете дека можеш, ти дозволува законот.... и колку ке испадне?
а за 1600 и јас реков дека е претерано, а реално околу 1300. значи стварно појдовме офф топик ептен се фативме ко будали за една опел корса и голф 2... не сум ни кадар ни желен да те убедувам што и како со цените, секој со својот ум нели... според мене реална е таа цена од 1200-1300 евра. и ако можеби би купувал би гледал на други работи кои не можеме да ги видиме од слика нели... можда на крај ке додјеме со заклучок дека реална и е 600 евра ако се издуван мотор, сјебана предница (гумите не ги видов), и нешто такво... не би више понатака да идам во офф топик кога не ја купуваш колава а ни јас не ја купувам... све најлепше ти желим, поздрав...


туку мое мислење за прашањево е:
За колку би можел да продадам Застава 128 (скала 55), од 90та година, со а-тестиран плин, регистрирана и одлично сочувана?
зависи колку стварно ти е сочувана, регистрација уште колку има и слично... од 400 до 800 евра... ама за 800 треба стварно топ да биде како за застава, да нема гребаници и “исчешотини“ по врати, крила и хауба, моторт сув, солидни гуми, да не брчи лагер некој, без луфта на предница, тапацири и седишта здрави, да нема корозија или подкожурена боја на праговите, полумесеците или ивиците од гепек и хауба и слични работи, да не набројувам... стави една слика (или неколку) од колата на темата за продажба, и ке добиеш совети од луге на форумов...
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
ти рече 200-300 евра... а не 500-600... не ги отворив линковите ме мрзи вака посабајлечки. ај да речеме и дека стварно ке ја купиш негде за 200 евра, и уште колку ке дадеш за да ја донесеш тука таа кола? (а неможеш ако е постара од 16 години) ама да речеме ете дека можеш, ти дозволува законот.... и колку ке испадне?
а за 1600 и јас реков дека е претерано, а реално околу 1300. значи стварно појдовме офф топик ептен се фативме ко будали за една опел корса и голф 2... не сум ни кадар ни желен да те убедувам што и како со цените, секој со својот ум нели... според мене реална е таа цена од 1200-1300 евра. и ако можеби би купувал би гледал на други работи кои не можеме да ги видиме од слика нели... можда на крај ке додјеме со заклучок дека реална и е 600 евра ако се издуван мотор, сјебана предница (гумите не ги видов), и нешто такво... не би више понатака да идам во офф топик кога не ја купуваш колава а ни јас не ја купувам... све најлепше ти желим, поздрав...


туку мое мислење за прашањево е:


зависи колку стварно ти е сочувана, регистрација уште колку има и слично... од 400 до 800 евра... ама за 800 треба стварно топ да биде како за застава, да нема гребаници и “исчешотини“ по врати, крила и хауба, моторт сув, солидни гуми, да не брчи лагер некој, без луфта на предница, тапацири и седишта здрави, да нема корозија или подкожурена боја на праговите, полумесеците или ивиците од гепек и хауба и слични работи, да не набројувам... стави една слика (или неколку) од колата на темата за продажба, и ке добиеш совети од луге на форумов...
ако се во ред како што наброја со оглед на атестираниот плински уред можи да добие 1000 евра
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
487
а за 4000 можеш да најдеш кола стара 5 години
а за 8000 можеш да најдеш нова кола.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
ако се во ред како што наброја со оглед на атестираниот плински уред можи да добие 1000 евра
тешко дека за застава која ја крши својата 21-ва година од векот дека ке земе 1000 евра....


п.с. другите, над мене, не мора толку сарказам тука по вакви прашања...
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
И човекот кога го прочита постот колку му вреди неговата 128 уште еднаш нема да се појави на форум :pos2:

А баш сакав да ја видам како изгледа ;)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Штета што нема опција да можи да се оставаат коментари по огласиве... да му кажам два-три збора... :uvo:
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
можеш да му кажеш 2-3 збора по меил... ама џабе. плус бев на плацов баш вчера. барав нешто друго и го видов. го видов беМбево... стварно е коска ама цената му е леле мајко...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
башка тоа, старо е 10 години, колку и да е коска, не се малце години, не знајш шо има видено и поминато...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom