Феминизам!

Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Децава мислат се работи за војна мажи против жени :pos:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Знам дека ти постави екстремно глупо прашање, но би требало да му одговориш. Чисто информативно да видиме која му е намерата.
Па еве немам ништо против да гласаат, дали тоа мене ме прави феминист?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Чим сакаш жените да гласаат и ти си феминист нема друго.
правото на глас не го глеам ко некое мерило, мене ми е сосема небитно, ако сакаат и на мајмунине во зоолошка нека им дадат да гласаат:icon_lol:
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.073
Поени од реакции
19.871
Па еве немам ништо против да гласаат, дали тоа мене ме прави феминист?
Тоа те прави човек со здрав разум, но ете, некои пациенти тоа го нарекуваат феминизам. Семантика, јеби га. :ROFLMAO:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Blade Runner 2049 disappoints at US box office

Paul Dergarabedian, senior media analyst with comScore, said: "The core of enthusiastic and loyal 'Blade Runner' fans were over 25 and predominantly male, and propelled the film as expected to the top spot, but a lengthy running time and lesser interest among females made it tougher for the film to reach the original weekend box office projections."

Заради жени, Блејд Ранер веројатно нема да има продолжение, додека оној "50 Нијанси..." растури во кино. Блиску се тие два филма во возрасните групи шо треба да ги привлекуваат. Едниот е егзистенцијално ремек дело, другиот е за некоја типка шо сака кинки секс со доминантен алфа мажјак.

We are what we consume. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom