Фатени во расчекор

Член од
14 декември 2021
Мислења
693
Поени од реакции
2.651
Ај вака еве кога ме влечеш за јазик да ти кажам два три збора.

Зошто ако нема вистина некоја, барем малку, има факултет по астрологија???? Да постои таков факултет и луѓе студираат со години и не!!! Не е едноставно да се изработи натална карта,ама добро да се изанализира, треба сите аспекти да се земат во предвид, не е знакот битен, знакот е само мал дел од мозаикот, од сложувалката, ти однадвор делуваш како Јарец ♑, но емоциите ти се диктирани од знакот во кој што ти паѓа месечината , а подзнакот како што реков е доминантен после 30 тата година, ова е само мал дел од сето тоа.

Еве и друго нешто необично, а ми се има мене лично случено. Бев кај еден човек, кај кого е многу гужва, видовит е човекот, едвај се доаѓа на ред, и едвај се закажува, доаѓаат од странство, доаѓаат од секаде! Само да им гледа, како тој човек го кажа името на мојот сегашен сопруг 10 години, пази 10 години пред да го запознаам??? и ми кажа и кој хороскопски знак е и дека ќе имаме дете и дека ќе ми понуди брак. Ај објасни го тоа? Штета што повеќе не гледа,заради короната се повлече неможев да закажам. Иако покушавав периодов, не се сите Милан тарот знаеш. Како ќе ја објасниш баба Ванѓа????
Мојата прабаба била кај неа и Ванѓа се и погодила, од исто Струмичко село се.
Тој човек ја предвиде смртта на 2 мои роднини како и нивната болест 8 години пред да се разболат од истата.
Зоран Крстевски астрологот?
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.417
Поени од реакции
2.400
Зоран Крстевски астрологот?
Бев и кај тој еднаш, одамна, ама ептен ништо не погоди, и на другаркиве ништо, а скап е, овој човек не е астролог, за кого зборувам.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.754
Поени од реакции
9.335
Мене освен на кафе ми имаат гледано и на јогурт...
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.270
Bas naprotiv, zenskite se se' popametni i ne dozvoluvaat tupavci da gi manipuliraat ali na vas toa ne vi odgovara, jasno mi e.

Koe ego, pravena e statistika deka samo 4% od zenskata populacija za sebe misli deka e ubava i pokraj site dodvoruvanja,
taa deluziona samodoverba vi pripagja na vam posho sekoe masko za sebe smeta deka ima kvaliteti i ima samodoverba do plafon.
Е па блокирај ги тие шо те замараат или мањачат шо е толку тешко.Ова со процентиве врска нема, можада важи за Иран или за Авганистан за овде и на запад сигурно не.Жените никогаш во историјата не биле поарогантни и посамоуверени како денес.За тоа огромен допринос имаат мажите кои никогаш не биле поочајни.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
Е па блокирај ги тие шо те замараат или мањачат шо е толку тешко.
Sum gi blokirala jas ne se sekiraj tuka se diskutira opsto za zeni ne za mene.
Ова со процентиве врска нема, можада важи за Иран или за Авганистан за овде и на запад сигурно не
Toa ne se moi izmisleni procenti, odvoj 2 minuti sam izguglaj i potrazi statistiki.
Жените никогаш во историјата не биле поарогантни и посамоуверени како денес
posho sfatile kakvi idioti se mazite.
мажите кои никогаш не биле поочајни.
Mazite nikogas poocajni a istovremeno najgolemi eksperti za zenska psihologija kako toa, ne mi ide edno so drugo
 
Последно уредено:
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.270
Sum gi blokirala jas ne se sekiraj tuka se diskitira opsto za zeni a ne za mene.
Toa ne se moi izmisleni procenti, odvoj 2 minuti sam izguglaj i potrazi statistiki.
Mazite nikogas poocajni a istovremeno najgolemi eksperti za zenska psihologija kako toa, ne mi ide edno so drugo
Ма кои експерти кои статистики,излези надвор на улица ќе видиш шмизли нашминкани дотерани,опнати ноочари за сонце ,носевите кренати до небо.Зрачат со ароганција и егоизам.Има искчучоци ама појкето се вакви.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
Ма кои експерти кои статистики,излези надвор на улица ќе видиш шмизли нашминкани дотерани,опнати ноочари за сонце ,носевите кренати до небо.Зрачат со ароганција и егоизам.Има искчучоци ама појкето се вакви.
ako tolku dobro ja poznavate zenskata psihologija zasto ne ste uspesni so zeni?
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.417
Поени од реакции
2.400
Јас сум женет и не планирем да бркам швелерки,инаку маф ми е работата.:D
Паметно размислуваш, богами бери памет, немој после да почнеш и ти како мнозинството мажи ваму да кукаш, жалиш и паѓаш у депресии, чувај си го женичето, и опашката свиткана меѓу нозе. Подобро врапче во рака, отколку гулаб на гранка.:icon_lol: :smirce::cool:
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.465
Поени од реакции
6.976
Паметно размислуваш, богами бери памет, немој после да почнеш и ти како мнозинството мажи ваму да кукаш, жалиш и паѓаш у депресии, чувај си го женичето, и опашката свиткана меѓу нозе. Подобро врапче во рака, отколку гулаб на гранка.:icon_lol: :smirce::cool:
Ovde ima samo ajkuli, gulabite letnaa odamna :LOL:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
ako tolku dobro ja poznavate zenskata psihologija zasto ne ste uspesni so zeni?
Frojd najdobto ja pznaval zenskata psihologija ama prv sex mu bil na33g, (Desanka ne se broi)
A okolu statistiki i ispituvanja ima KUP lagi i gluposti... Eve vcera plasiraat zenite imale 18% poveke sex od mazite... a so kogo toa 18%+, so drugi zeni, Dildo, kucheto????
Ili pred nekoj mesec, nekoj shutrak otkril deka momchinja do 15g kaj nas bile mnogu poiskusni od vrsnichkite???
Pa koj toa gi obuchil, kaj nas slabo ima uchitelki pedofilki, ne sum chul za takvi... Ako mislat deka ima vo sekoe shkolo po nekolku vrsnichki koj gi educiraat site, pa nivnite iminja se napishani po zidovi i vrati na toaletite, toa e laga.. Ima takvi ama imaat postari partneri od nadvor.. Pa ushte od vremeto, praevme matura, nie mashko shkolo so zensko shkolo.. Maturantkite gi chekaa polnoletni dechkovci so stojadini i tristaci, nie bevme samo DEKOR
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.957
Поени од реакции
35.885
@Sussaro слично што те праша и еден член за книга, ги имаш ли овие пишувања за машко-женски релации во постови овде на едно место? Или да се направи напор рачно или автоматски скрапер да се најдат сите постови и извлечат на едно место?
Јас лично учев малку од мои и повеќе од туѓи грешки но да имав прочитано претходно вакви текстови, ќе заштедев многу време и енргија а малку и пари во многу ситуации со жени. Секоја чест, модерна народна мудрост.
Автоматски споено мислење:


:place:
Чичин, не ти треба книга, еве ти ја целата мудрост во 3 минути:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom