Фата и Мујо

Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Ја прашува Мујо Фата:
Фато можели од сега да те викам „Ена„
Фата:
Зошто?
Па ти си ми прва!вели Мујо.
После тоа Фата го прашува Мујо:
А може ли јас тебе да те викам„Peugeot"?
А зошто?
Па затоа што си ми 607!
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.035
Фата и Мујо се будат во една ојлујна ноќ, во три сабајле. Некој силно чука на вратата. Мујо ја отвара вратата, а пред него стои еден пијан, скроз фрескосан, одвај стои на нозете. Пијаниов го моли Мујо да излезе малку надвор да го турне.
- Нема теорија, му вели Мујо, па човече, три е саатот сабајле! и му ја треснува вратата пред нос.
- Кој беше? - прашува Фата.
- Ма еден пијан, бара да го турнам- одговорил Мујо.
- И, му помогна ли?- повторно прашува Фата.
- Не сум луд! Па надвор ужасно врне!
- Срам те било- се лути фата: А се сеќаваш ли, кога пред два месеци се враќавме од кај Суљо, кога колата ти цркна во оној дожд, да не застанеа оние двајца да те турнат, уште би стоеле таму!
Мујо малку се засрамил, на крај се облекол, ја отворил вратата и се развикал во темницата на дождот:
- Еј, уште ли си тука?
- Тука сум!, се дере пијаниов.
- Ти треба ли уште да те турнам? прашува Мујо.
- Треба, фала многу! вели пијаниот.
- А каде си? повторно прашува Мујо.
- Еве сум на љуљашкава!
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Отишол Хасо на гости кај Фата и Мујо. Кај нив имало и други гости, па седнале, се расположиле, пивнале по некоја чашка и на Хасо му се видела Фата многу убава. Размислувал тој како да и каже дека му се прави нешто и најпосле зел салвета и и напишал порака:
"Фато, јас би сакал да те е*ам. Ако се согласуваш стави ја раката под маса и повлечи ме за ку*от еднаш, а ако не си за тоа повлечи ме едно три - четириесет пати и тоа малку побрзо."
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.035
Фата му рекла на Мујо..
-Слушај Мујо од сега па натаму ќе ме ебеш толку пати колку што јадеш..
На тоа Мујо одговорил..
-Немој Фато зарем сакаш да умрам од глад..
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Отишле да се венчаат Мујо и Фата. Сите поканети луѓе ја чекале Фата да дојде но неа никаде ја немало... Одеднаш на цел глас Мујо се издрал: Фатоооо кај си????.. --- и Фата одговорила :: Чекај да се доебеме со попот за 15 минути и идам....:pos2:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.035
Отишол Мујо во војска и по пола година одлучил на Фата да испрати слика во писмо. Се сликал меѓу два коња и ја праќа сликата со следниот текст:
- Драга моја, ево ти праќам слика. Јас сум овој во средина..."
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.035
Му се жали Мујо на Хасо:
-Вчера ја фатив Фата во кревет со јапонец!
-И ..?
-И ништо, од кај да знам јас јапонски!
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Се пријавиле Фата и Шемса на конкурс во јавна куќа. Се враќа вечерта Фата дома, а Мујо прашува:
- И, како поминавте?
- Јас супер, Шемса падна на усно.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Мујо: -Знаеш, другите кога ќе видат женска, се што гледаат се 2 цицки?
Фата: -Да
Мујо: -Епа јас не гледам така!
Фата: -Тоа е толку уб...
Мујо: -Јас гледам 3 цицки!
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.035
фата:Мујо сакас да ти испечам јајца за вечера?
Мујо: Сакас јас тебе цицка да ти откинам
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Мујо и вика на Фата:
- Фато,што има за јадење?
- Тоа што јадеш секој ден.
- Пак ли гомна бе...
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Доаѓа Мујо дома, ја наоѓа Фата никаква, неуредна и со сожалување и вели:
"Фато, зошто си таква? Мојата секретарка е секогаш уредна, нашминкана, дотерана. Ситна работа, ама многу значи."
Утредента истата сцена. Фата неуредна, а Мујо пак и вели:
"Фато, дај среди се малку. Мојата секретарка е секогаш дотерана. Ситница, ама многу значи."
Третиот ден доаѓа Мујо од работа, а Фата ја псма дома. Доаѓа дури вечерта и Мујо ведпаш ја прашува каде била.
Фата му одговара:
"Бев кај комшијата Хасо. Неговиот е 2 цм подолг од твојот. Ситна работа, ама многу значи."
 
Член од
12 август 2009
Мислења
15
Поени од реакции
1
Прва бракна ноќ на мујо и фата . Но кога отисле да легнаат мујо во еден кревет а фата во друг . И фата му рекла на мујо.....мујо мозит да дојдам кај тебе дека сама во кревем ми е ладно .....и кујо е не одбил е рекол дојди . но мујо пак заспал . И по некое време Фата му вели на мујо..... абе мујо ладно ми е несто кај градиве дали ке ме стоплис....и мујо ја клафа раката во гради и меша.....и по некое време ја трга . Ама фата се изнервирала и му вели на мујо.... аве мујо имам сдна дупка во среде нозе ..и мујо и одговара ..аааааа од тука да не ти дува тебе .:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom