Фармерите се судрија со полицијата пред Влада

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Лаат под погрешно дрво....
Блокираат патишта, протестираат пред влада, собрание и кај све не....
Ми го блокираат пола fuking град....
Имаат проблем со млекарата, а не со влада на РМ....
Нека идат таму нека лаат, нека ја демонтираат ако сакаат млекарата и нека си ја носат дома и нека ја продаваат на делови...аман веќе...
Го пробаа и тоа,ама Специјалните Единици за брзо распоредување,ги спречија во намерите.Македонските полицајци ја чуваат Шведмилк како да е во сопственост на нивната шефица Горде.:pos2:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
На фармерите никој не им е крив.
Дали мене ми е крива држават што некој ми должи нешто ???
Ме заболе за тие јадни земјоделци па не се кралеви...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
На фармерите никој не им е крив.
Дали мене ми е крива држават што некој ми должи нешто ???
Ме заболе за тие јадни земјоделци па не се кралеви...
Кравите им се криви бе,од неухранетост во последно време и во буквална смисла на зборот “криви“.:smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
На фармерите никој не им е крив.
Дали мене ми е крива држават што некој ми должи нешто ???
Ме заболе за тие јадни земјоделци па не се кралеви...
Ти си џанки, тебе државата не ти вети купувачи за дрогата шо ја дилаш. На момциве им вети дека ќе им среди откуп за млекото.

:eek:ftopic: п.с. Тоа што го носиме на рамења, се вика глава и некои тврдат дека внатре има нешто... што, не знам?! :toe:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
На фармерите никој не им е крив.
Дали мене ми е крива држават што некој ми должи нешто ???
Ме заболе за тие јадни земјоделци па не се кралеви...
Да беше на нивно место немаше така да размислуваш,како владава ви мачка очи тоа страшно нешто.
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
0
Е мои сточари вчера го гледав Груевски на митинг како се чукаше во гради дека им опростил на фирмите што не плакале даноци и придонеси 200 милиони евра наши пари а нема да даде 4 милиони ,,Па со кое право тој опростува наши пари??а ние сто сме плакале редовно ? ке ни ги вратат?....срам да им е....
 
K

kaiser soze

Гостин
Абе што и да се каже е залудно.И јас сум огорчен и фрустриран од политиката на владата кон овие фармери,а можам само да замислам како им е нив.Сепак истата влада која ги советуваше да инвестираат во сточарството,а и им гарантираше сигурен откуп,сега се оградува од раководството на шведската млекара и случувањата таму.А само пред неколку месеци истата таа млекара,а и нејзиниот менаџер,беа адути во нивната предизборната кампања.Проблемот треба што побрзо да се реши,макар да има и стечајна постапка,што во овој случај е речиси неизбежно.
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
0
se ke ime se vrati na glava ..kako so rece nedovetniot Ivanov ,nesrekka ke gi snajde do sedmo koleno...haha
 

Kajgana Shop

На врв Bottom