Фан клуб на "Meкларен Мерцедес Ф1"

Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Денеска немавме баш добар викенд за разлика од минативе два,Ковалаинен со 3 бода не извади малку од малку ,ама тоа не беше доволно,Хамилтон ни крив ни дужен се откажа во 1 круг,заради ретердирани возачи,што немаат искуство,буквално се најде во сендвич,Од пред со 1 Браун и позади со 1 Торо росо,Задоволен сум од Хејки од 15 до 6 Браво:smir:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Следно на календарот е Монца.Уфф колку сакам ферари да ги тепаме на домашен терен:zlo:-А не гледам зошто тоа не би се случило :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.590
Поени од реакции
6.952
- Победа во Монца, Спа и Монте Карло е сон и огромно достигнување за секој возач во Ф1 и за нив тие 3 патеки, а особено првата претставуваат голем предизвик. Тоа лично го изјави Хамилтон во пресрет на наредното ГП, на што се надоврзува и вели дека ќе го даде максимумот од себе, како на оваа трка, така и до крајот се додека постојат и најмалите теоретски шанси за одбрана на титулата.

Малце повеќе од оптимистички е тоа, јас лично кренав раце од титулата после Монако и мислам дека би требало нешто поголемо и од чудо да се деси за да се оствари такво нешто. Сепак конкретно за оваа трка, сметам дека на Луис колку-толку му одговара, особено поради тоа што наликува по малце на Спа и е доста брза. МекЛарен би можел да има подобро издание од Ферари во Монца, тоа е реално за очекување, но за победа не знам, можеби .. Ако истера добро на квали. , не го снајдат Луис некои малери како на последните 2 трки и + ако врне :pos:, зошто да не се израдуваме и на втора победа сезонава ..
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Монца е мнооогу рамна патека,каде шо над 75% од времето се вози со полна брзина...Керсот тука и те како ќе ни заврши работа...Не очекувам ништо спекуларно од Хејки,оти е целиот неинспириран од помислата дека деновите во МcM му се избројани...Исто и за Физикела,кој што сеуште е во еуфорија бидејки вози за тимот од соништата-Ферари...Само добар пласман на квалификациите,и поголем дел од работата е средена.Имаме добар болид,само во пит-стоповите да не правиме огромни времињаи се останато ќе помине ОК
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.590
Поени од реакции
6.952
Jа прибра Луис својата втора ПП сезонава, но тенко беше, неполни 2 десетинки го делеа од фантастичниот овој викенд, Адријан Сутил. Монца е патека би требало да им одговара повеќе на болидите кои имаат КЕРС, така да ако Луис ја задржи првата позиција на долгата стартна рамнина, а потоа и на шиканата која што следува, мислам дека ќе нема баш мн. проблеми во понатамошното градење на предноста во однос на второпласираниот.

Супер би било доколку Сутил издржи што е можно подолго да го држи зад себе Кими Раиконен (кој стартува како трет), бидејќи и финецот има во своето Ферари КЕРС и уште од самиот старт ќе му врши огромен притисок на германецот, исто како и нашиот Ковалаинен, кој ќе стартува од ист ред со Кими .. Сутил би можел да биде клуч во победата на МекЛарен утре ако успее барем некои 10ина круга да го држи Кими зад себе, бидејќи ако овој помине уште на почетокот, ќе гледаме мн. дирекни КЕРС дуели Луис-Кими, ќе бидеме на постојан штрек и во голема неизвесност ..

Нека им е среќа утре и на двајцата, па ако ни се поклопат картите, зошто да не се израдуваме и на 1-2. :wink:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Утре ќе биде интересно...Би сакал да заврне,за да биде уште поинтересно :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Многу интересно беше... особено за Ferrari и Раиконен на кого шупакот му поклони место на подиумот.... како можеше да се слупа во последниот круг и мене не ми е јасно.

Џупацот се извинува за “инцидентот“ и признава дека се било во ред со неговиот болид, само малку претерал и му поклони место на пиедесталот на Кими.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Многу интересно беше... особено за Ferrari и Раиконен на кого шупакот му поклони место на подиумот.... како можеше да се слупа во последниот круг и мене не ми е јасно.

Џупацот се извинува за “инцидентот“ и признава дека се било во ред со неговиот болид, само малку претерал и му поклони место на пиедесталот на Кими.
Епа ке се слупа ке се сложите дека е не искусен уште кај бе влага у кривина со 250 км со кој памет која е веројатноста да се изврти?
 

Skunk_skopje

MZT TILL I DIE
Член од
15 февруари 2009
Мислења
179
Поени од реакции
16
Честито се надевам на многу добра и интересна сезона.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Член од
13 април 2008
Мислења
7.590
Поени од реакции
6.952
АКО ферари не му дадат да вози во 2010...ако вози ништо од преддоговорот....
Не ми се верува. Ќе си го задржат они Маса ГАРАНТ, а со доаѓањето на Алонсо ќе го истуркаат Кими од тимот ..
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Не ми се верува. Ќе си го задржат они Маса ГАРАНТ, а со доаѓањето на Алонсо ќе го истуркаат Кими од тимот ..
за да го истуркаат треба да му исплатат 40 милиони американски долари:wink:И јас би сакал да го видам во Мекларен,ама не ми е за верба работава...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Kими како партнер на Хамилтон во Мекларен. Кој можеше да посака подобро?

Нека се мачат Ферари со Маса и Алонсо :helou:
Лелеле ќе биде јако. Само да не се зарчкаат со Хамилтон како што беше тогаш со Алонсо дека тимот повеќе работел за Хамилтон и слично. Сега уште да не се остварат прогнозине на Миленко што збореше за разделба на Мекларен со Мерцедес и се ќе биде најтоп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom