Фан клуб:Црвена Звезда

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
ХА ХАХ АХ А
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Какво лудилооооооооо...
Оборен е рекордот во посетеност во сала: 24.232 гледачи!

Луда утакмица, ова не се доживува секој ден! Измрдавме во кафиќ, како ли е во Арена... Џенкинс е цар!
 
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.502
Поени од реакции
8.715
ЛУДИЛООООО....


KK Crvena zvezda Telekom večeras je oborio rekord Arene po posećenosti. Utakmici četvrtfinala Evrokupa prisustvovalo je 24.232 navijača, međutim na internetu se pojavio snimak kojim autori žele da diskreditiju ovaj uspeh kluba. Ipak, istina je samo jedna, a ona glasi - zbog prevelike gužve pre početka utakmice, radnici Eventima su bili primorani da izmene proceduru. Nisu odmah otkucavali karte već su uzimali cele ulaznice ili su cepali deo sa bar kodom, zatim dozvoljavali navijačima da uđu na tribine i potom očitavali karte.
Sve ulaznice koje nisu mogle odmah da budu evidentirane prilikom ulaska navijača očitane su kada je veliki nalet navijača prošao Na taj način sprečena je velika nervoza i omogućeno je da svi na vreme budu u hali na svojim mestima i prisustvuju spektaklu.
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Каква одбрана денес... :cuc:

Ваљда ќе бидат доволни 11 :sneaky:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Атмосфера да се најежиш :)
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Фантастично беше стварно, и по пат и на утакмица и после неа (само ми е криво што шалчето ми одлета на автопат :icon_mrgr:).

Сите ко еден пеевме, уште болат и рацете и грлото, али многу позитивна атмосфера во и околу Арена.

Би требало да издржиме со овие +11, па да ја дочекаме и Валенсија човечки. :cool:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Црвена Звезда е јуниорски шампион во Евролига, го растурија Реал Мадрид. :icon_lol:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.484
Поени од реакции
109.574
Како изиграа децата алал да им е, ова денес се викаше лекции по кошарка. Баш школски напади, школска одбрана, децава играат страшна кошарка. Го прегазија Реал, не му дадоа да прдне, иако Реал беше 250 пати појак под кошевите од нив. Браво уште еднаш, секоја чест.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Да ја отвориме и новата сезона овде. ;)

Одличен почеток засега, 3 од 3 во АБА и сигурна победа пред 20.000 Цигани против Галатасарај во четвртокот. Нормално, бевме таму да уживаме :P

Вилијамс, Јака, Ѓенка, Боби, Калина, Митровиќ... Ќе има доста уживање сезонава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom