Фан клуб:Црвена Звезда

Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Честито победа Цигани!
Момците изиграа храбро, борбено и на крај заслужено ги тепаа милионериве и им ги затнаа гнасните црни муцки на педерите во публиката.

Идемо даље, уште 1-2 засилувања и може да се повтори минатогодишниот успех.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.961

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
50 еврона карта за со Карпош во БТ... :несвест:
 
S

silmarillion

Гостин
За да не му дојде пола Куманово на Подржикоњ :)))) бог да чува со кои пациенти си имаме работа...
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Тешки болесници што друго може да се каже, жените и ќерќите ќе си ги дадат за 3сома мрши смрдливи.
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Где Звездо играш тиии :zloo:

Успеав да влезам в сала без карта без ништо, шо ти значи кога ќе се испоштоваш со редарот кој патем ни го знаев ни го познавав :roker:
Дури и седев во близина на поглавицата од Подржикоњ, какви метании му прават тие од јавна администрација, влегува тој, вика соколи, соколи и цел блок општинари, наставнички, директорки, секретарки стануваат и навиваат по него :pov:
Тек син му со 155 cm шо е играч на Карпош... Многу ми е жал шо не го ставија во игра :facepalm:
Дефинитивно најчудна комбинација на публика шо некогаш сум видол на утакмица. Една трибина со тетки и торковци шо цела утакмица на телефон ја отепаја, друга трибина со деца шо со сила од школо ги носат... Дел од нив и албанчиња, форца фц шкупи пееја цела утакмица :ojeaa:
И 20-30 напалени против србендите, а цела екипа на Карпош е срби/хрвати, дел од нив кинеа живци за секоја топка и на -30, амбициозни дечки нема збор :D.

Како и да е... утакмица за уживање, не со пола него со четвртина гас ги набивме 37 разлика, итоа без Бјелица, Дангубиќ и Волтерс кои се доста битни во ротацијата. Особено разликата беше во тоа што едните играат докторска одбрана а другите бркаја муви 40 минути.
Освен Трајковски и Лабовиќ (кој се распаѓа на паркет) се другото е тешка мизерија, во глобала цела екипа на Карпош е како некој аматер да ја има селектирано, све инвалиди и незналици од по балканов и Пери црнецот на кого свршва цела публика. Дури и дресовите им се грди па не можи човек никакви симпатии да гаи према нив...

Особено го пратев Радоњиќ како му гестикулира на играчите. Човекот е феномен, ваков тренер никогаш немала Звезда, на последниот тајмаут на 4-5 минути до крајот 3-4ца викаа Радоњиќ Дејан и овој се сврти да отпоздрави :cool:
Од играчите, мило ми е за Добриќ, Симаниќ и Ракичевиќ шо добија шанса и упишаа по некој поен(y)
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Где Звездо играш тиии :zloo:

Успеав да влезам в сала без карта без ништо, шо ти значи кога ќе се испоштоваш со редарот кој патем ни го знаев ни го познавав :roker:
Дури и седев во близина на поглавицата од Подржикоњ, какви метании му прават тие од јавна администрација, влегува тој, вика соколи, соколи и цел блок општинари, наставнички, директорки, секретарки стануваат и навиваат по него :pov:
Тек син му со 155 cm шо е играч на Карпош... Многу ми е жал шо не го ставија во игра :facepalm:
Дефинитивно најчудна комбинација на публика шо некогаш сум видол на утакмица. Една трибина со тетки и торковци шо цела утакмица на телефон ја отепаја, друга трибина со деца шо со сила од школо ги носат... Дел од нив и албанчиња, форца фц шкупи пееја цела утакмица :ojeaa:
И 20-30 напалени против србендите, а цела екипа на Карпош е срби/хрвати, дел од нив кинеа живци за секоја топка и на -30, амбициозни дечки нема збор :D.

Како и да е... утакмица за уживање, не со пола него со четвртина гас ги набивме 37 разлика, итоа без Бјелица, Дангубиќ и Волтерс кои се доста битни во ротацијата. Особено разликата беше во тоа што едните играат докторска одбрана а другите бркаја муви 40 минути.
Освен Трајковски и Лабовиќ (кој се распаѓа на паркет) се другото е тешка мизерија, во глобала цела екипа на Карпош е како некој аматер да ја има селектирано, све инвалиди и незналици од по балканов и Пери црнецот на кого свршва цела публика. Дури и дресовите им се грди па не можи човек никакви симпатии да гаи према нив...

Особено го пратев Радоњиќ како му гестикулира на играчите. Човекот е феномен, ваков тренер никогаш немала Звезда, на последниот тајмаут на 4-5 минути до крајот 3-4ца викаа Радоњиќ Дејан и овој се сврти да отпоздрави :cool:
Од играчите, мило ми е за Добриќ, Симаниќ и Ракичевиќ шо добија шанса и упишаа по некој поен(y)
За Радоњин Дејан бев ме повеќе од 10 души,се врти не тражи кој скандира и не поздрави која фаца човече, исто за Јовиќ скандиравме нешто као ``Јовке јебете гробаре у Нишу`` он се смеее,инаку мислам публиката од што беше ддно дна, партиска и деца со сила донесени, мислам дека немаше човек што имаше платено карта :), за играта несакам да коментирам дојде нешто како тренинг утакмица :)
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Nis e crveno bel, znaci kakvi picke sa ej.U kafancevo kaj so redovno gledamo ovoj put ne ni dojdoa posto sekako znaea deka ke go jadat.A inace na kur mi se kacuuat

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Член од
1 јули 2015
Мислења
16
Поени од реакции
6
50 еврона карта за со Карпош во БТ... :несвест:
BRUKI I PAK IMASE POVEKE ZVEZDASI NEGO SO SILA DONESENI POSLUSNICI NEMA LABAVO :bravobe:[DOUBLEPOST=1488589878][/DOUBLEPOST]BRAVO ZVEZDASI ABE NIKOJ NE NI E DO KOLENA NAJISKRENO NI SE POKLONUVAAT SITE SVETSKI TRENERI SO MALKU KULTURA I CIVILIZIRANO BEZ PROVOKACII KAKO NEKOJ T.N GOLEM TRENER SO SAM SI SE NAREKUVA VO ODNOS NA KOSARKARITE A VO ODNOS NA FUDBALERITE SE GLEDA DEKA KE SE PRAVI SE ZA DA ZVEZDA NE BIDE SAMPION AMA ZA INAET NA SITE JAS MISLAM DEKA KE USPEEME VO ZACRTANATA CEL I ZA KOSARKARITE I ZA FUDBALERITE SPORTSKI POZDRAV POSLE PODOLGO VREME : Bravobe:: Bravobe:: Аплауз:: Oleee:: Oleee:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom