Фан клуб: Струмица

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Ти сега уживај , кулирај и зборувај , се што напиша е снимано ... утре чекам повик од тој вашиот што ми јави денес... немам повеке коментар за тебе , ти си никој и ништо во лозари , незнаеш што се случува , незнаеш ни дека состанок е имало , ни дека сакате примирје , ништо незнаеш а ми зборуваш тука ... ова може на тебе да се одрази кога ке им кажам утре , нивни членови како се однесуваат ... оди порасни ...
PA DA TI KAZAM ISKRENO LOZARI SE MNOGU BOLJE OD VAS
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Моментално од вас можно е .да се болје затоа не збори ...
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ти сега уживај , кулирај и зборувај , се што напиша е снимано ... утре чекам повик од тој вашиот што ми јави денес... немам повеке коментар за тебе , ти си никој и ништо во лозари , незнаеш што се случува , незнаеш ни дека состанок е имало , ни дека сакате примирје , ништо незнаеш а ми зборуваш тука ... ова може на тебе да се одрази кога ке им кажам утре , нивни членови како се однесуваат ... оди порасни ...
Мислиш навивачите на Олимпиакос и Панатинаикос или на Партизан и Ѕвезда се испозаклале и има 44 мртви, па примирје сакале. Абе луѓе по 50 души сте, што ќе ви примирје, повеќе полиција има од вие што сте, нема што да се плашите едни со други. Јас никогаш не би прифатил примирје, без разлика што се случило, а посебно не доколку некој ми украде знаме....ама тоа го мислиме ние членовите на навивачките групи, а не на навивачките дружини
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
Kako prvo ajducite se premnogu glupavo so toa sto mislat deka toa sto ni go zedoa znameto ce gi napravi srekni.....
E sega vaka dokolku sakate da zemete zname na navivacki nacin zemete go vaseto i dojdete 50 lica i nie ke go zememe naseto i ke dojdeme 50 lica pa koj ke pobedi vo tepackata ce si gi nose doma 2-te znaminja toa e fer i navivacki nacin za zemanje zname a toa nas policijata da ne pritiska po skalite za vie da mozete da zemete nekoe zname i na seta taa na strujata zabot mu go skrsija tie od obezbeduvanjeto..... ako ste tolkavi mazi zosto ne nesete zname vo kavadarci nie pak da dojdeme vo strumica pak ke noseme zname pa dojdete zemete ni go od racete ako ste dovolno golemi mazi......
abe a kako ke se soberete tie 50 luge.pa vie sose decata na tribina ne ste ni 35.sramota e da kazete deka vie imate hrabrost da zastanete so nekogo i da se tepate.ako bevte tolku muzi zosto nas ne ne cekavte koga dojdovme vo kavadarci so koli,bevme 25-30 luge i koga slobodno se setavme po kavadarci.trebase togas da dokazete kolku ste mazi,kolku ste ultrasi.ama barem vas vi e dobro poznata onaa narodnata"strav lozje cuva"..za razlika od toa nie i pokraj silnoto policisko obezbeduvanje uspeavme da go ostetime vasiot avtobus,uspeavme da povredime dvajca,i uspeavme da go issamarame toj herojot na koj sto mu se odese vo wc. a koga veke sme kaj znaminjata,nema nieden clen na family sto ke dozvoli da ni zemat zname bez razlika kolku policija i kolku obezbeduvanje ima,sepak znameto e nase obelezje i nema pogolem sram od toa da ti zemat zname,bez razlika na koj nacin e toa napraveno.
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
abe brat dokolku ima potreba mozeme i 600 da se sobereme i toa samo navivaci a ne kako vas ste se sobrale mali deca i zatvorenici na sto lice toa bre daaaa pa duri i neznaete ni pesna da napravite pa gi kradete nasite i na ckembarite ...
pa da zaboraviv jas sestrati mi kazuvase deka site ste niskointeligentni i neznaete da sostavite pesna....
hahahahahah abe 600 luge ne mozete da se soberete ni koga vi delat subvencii od vladata be :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: .a izvini,vie imate "vasi" pesni?

so toa sto spominjas necija sestra mislis li deka nekogo ke navredis ovde,ili pak samo si ja pokazuvas tvojata maloumnost.pa decko be ima i po fin nacin za da isprovociras nekogo a pri toa sam da ne se izblamiras.ali ako,nov si na forumov i ima vreme,ke naucis sto i kako treba:kesa: :kesa: :kesa:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Добро..иузгубивме..што е тука...не е прв пат, а не ни последен..Слаби денови, лоши играчи, заникаде тренер..се е на список. Ама ова не ми е јасно Пуповиќ е пак исклучен..АМАН...Пак ќе играме без центар...Катара..
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
Добро..иузгубивме..што е тука...не е прв пат, а не ни последен..Слаби денови, лоши играчи, заникаде тренер..се е на список. Ама ова не ми е јасно Пуповиќ е пак исклучен..АМАН...Пак ќе играме без центар...Катара..
a zosto e isklucen pupovic?
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Незнам немам информации..ама сигурно е пак за некоја баналност...Знам по првото исклучување, човекот рече дека никогаш во животот не бил ислкучуван, и не е тип кој на теренот провоцира..Којзнае што се случувало синоќа го немам уште гледано натпреварот..
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Зар имаш ти 10000 евра? Зар си видел уствари ти 100 евра?

У тоа селото?!? Кое село? Скопје? Аеродром? Затоа има изјавено дека детето сака да му расте во Аеродром а не во селото струмица (значи цитат што го има кажано на моја добра другарка, што му беше и на свадба) Палата во село и живеење меѓу народ, растење на детето меѓу граѓани...си знае Грне што сака и затоа нема да игра во Струмица веќе, олабави малце, најблизок контак што си имал ти со Грне е што си го гледал од 200 метри, кога на форумов имаш 3 што гарантирам дека стојат многу добро со него, вклучувајќи ме и мене.

А еве ти и одговор од поупатен:
Браво Браво ... Струмица село ...
Абе ти се знаеш и за Миракоски знаеше ...
А за кладба ајде ... Ако мислиш оти не сум видел ајде ... Прави на PayPal пари и ќе ги оставиме passwordeto у администраторо ... Па ќе видаме ...
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Не се инати за џабе..Грне сакаше да си оди уште пред почетокот на оваа сезона...Едноставно сака да продолжи некад не друго место..Можеби МЗТ...ама немора да значи..Не си ги троши парите безврска..
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
kako i da e toa e odluka na grne i ne znam zosto bi ja spodelil so bilo kogo.toj sam ke si odluci sto i kako ke pravi vo zivotot
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
220
Поени од реакции
9
ја бев на утакмица! Пупо го исклучија судиите затоа шо се обиде да се пресмета со Симиќ!!! Само не ми е јасно како може да се испровоцира од морон коа шо е Симиќ? А после почна и да се расправа со едни ретардирани деца на трибини. Уопште непрофесионално, а капак и Грне почна да се расправа со тиа малоумните. И уште ги покажа неговите неквалитети. Се расправа со мираковски, му се закануе на младинците на фершпед, треба да го смират малку оти ако продолже вака сигурно ќе добие суспензија.
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Не се инати за џабе..Грне сакаше да си оди уште пред почетокот на оваа сезона...Едноставно сака да продолжи некад не друго место..Можеби МЗТ...ама немора да значи..Не си ги троши парите безврска..
Точно!Сакаше да си дојде во Скопје и тука во Аеродром да му расте детето.
Иначе имаше некој најави и дека вардар осигурување ќе влезе во МЗТ како спонзор па и грне се споменуваше меѓу првите што ќе дојде да игра во МЗТ.Едно време се рашири и информација дека веќе потпишал ама ништо од тоа не бидна.Сега точно е ќе се врати во Скопје и тука ќе живее ама дека ќе продолжи во МЗТ тешко.Барем не сега.Ќе видиме како ќе стојат кај нас работите од следната сезона има некој најави па се е можно.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
ја бев на утакмица! Пупо го исклучија судиите затоа шо се обиде да се пресмета со Симиќ!!! Само не ми е јасно како може да се испровоцира од морон коа шо е Симиќ? А после почна и да се расправа со едни ретардирани деца на трибини. Уопште непрофесионално, а капак и Грне почна да се расправа со тиа малоумните. И уште ги покажа неговите неквалитети. Се расправа со мираковски, му се закануе на младинците на фершпед, треба да го смират малку оти ако продолже вака сигурно ќе добие суспензија.
Симиќ е тежок болид..не е ни чудо што Пуповиќ бил испоровоциран...А Грне што да кажам..не му е прв пат..има обичај да се пресметува со пубилка и играчи...скроз е луд..ама го ценам поради тоа...
Проблемот е што КФШ пак ќе излезе со некоја долгометражна суспензија на наша штета...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom