Фан клуб: Струмица

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
На кладба од 10000 евра???? Сакаш ли ... Ќе оде он да живее во тоа село ... Имајќи у струмица у Палата да живее тука ќе иде у тоа село таму ...... Можеби таму ќе живее ама у струмица ќе ИГРА ...
Зар имаш ти 10000 евра? Зар си видел уствари ти 100 евра?

У тоа селото?!? Кое село? Скопје? Аеродром? Затоа има изјавено дека детето сака да му расте во Аеродром а не во селото струмица (значи цитат што го има кажано на моја добра другарка, што му беше и на свадба) Палата во село и живеење меѓу народ, растење на детето меѓу граѓани...си знае Грне што сака и затоа нема да игра во Струмица веќе, олабави малце, најблизок контак што си имал ти со Грне е што си го гледал од 200 метри, кога на форумов имаш 3 што гарантирам дека стојат многу добро со него, вклучувајќи ме и мене.

А еве ти и одговор од поупатен:
To4no e toa za Grne deka planira letoto da zamine vo drug klub
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Aj kazejte eden predlog za trenerskoto mesto na Davitkov.Coveko so ne go biva ne go biva ama aj koj da dojde.A mislam oti redno e veke i na Drago da mu dadat da ga vode ekipata.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Драго? не ме заебави бе? треба си влаикидис да се врате јас мислам! човек за нашиот тим! Позз
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.345
По незнам кој пат ќе го кажам она што го зборував уште кога Јорданчо беше назначен за „капетан лаѓе“, а тоа е дека едноставно не го бива...И дека не е тренер за Струмица...
За жал, тоа се покажа во најлош можен момент.
Абе луѓе, нашиве не се кондиционо спремни...тактички сме катастрофа...повеќе потребно е?!
Незнам зошто, по поразот од АМАК ми се мотаа црни мисли дека ќе губиме од Работнички, и за жал, се остварија таквите прогнози.
Јорданчо не е првпат во Струмица...и пак не постигна успех. Напротив, направи штета.
Ако ги земеме предвид последните две сезони, вака би рангирал тренери:
1. Власиос Влаикидис. Ги подигна нашите психички, внесе спокој во тимот, што во моментот на неговото доаѓање беше и најважно да се постигне. Башка, се гледа школата на Дуда.
2. Стратос Кукулекидис. Го создаде шампионскиот тим. Создаде одлична игра во одбрана и добар напад. Но, не успеа на психолошки план. Сопствената нервоза ја пренесе на тимот, што придонесе за огромен пад во играта. Тоа и го истера од Струмица
3. Јовица Арсиќ. Типичен претставник на екс-ЈУ кошаркарската тренерска школа. Можеби сосем малку над тој просек, искористи некои од придобивките на претходниоте двајца, но пукна тиквата, не се снајде најдобро.
4. Треба ли да спомнувам околу Давитков? И премногу имам кажано.
И, секако, честитки за екипата на Работнички.
 
V

Viktoranius

Гостин
Aj kazejte eden predlog za trenerskoto mesto na Davitkov.Coveko so ne go biva ne go biva ama aj koj da dojde.A mislam oti redno e veke i na Drago da mu dadat da ga vode ekipata.

Каков Драго не заебави.

Еднаш му дадоа да ја воде екипата и загуби од МЗТ. Сепак си треба искусен на тоа место, да се врате еден од грците мислам дека ќе биде во ред.
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Абе шо се карате без веза околу грнчаров , он сакаше уште минатата сезона да оде у мзт , на полусезоната правеа муабет , некој мухаетов (не ме фајкајте за збор за имет) сакаше да го доведе во мзт , се беше договорано околу парите , за жал грнчаров мислеше дека струмица нема да стане шампион , имаше договор 1 х 1 ако станаме шампиони .
Така да таа сезона сега договоро не му е така намерно пак да не се зафркне , значи го сака мзт човекот нека оде . .
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Каков Драго не заебави.

Еднаш му дадоа да ја воде екипата и загуби од МЗТ. Сепак си треба искусен на тоа место, да се врате еден од грците мислам дека ќе биде во ред.
Нема врска ке му дадее да га воде екипата го тепа на пелистер 3 разлика , минатата сезона кога станавме шампиони.

Не сакам да го бранам , и јас сум за тоа дека не е да ја води екипата .
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Арно кажа струмикс... само влаикидис..мислам треба некој притисок на утакмица за влаикидис да се врати скандирање ово она...
 
V

Viktoranius

Гостин
Арно кажа струмикс... само влаикидис..мислам треба некој притисок на утакмица за влаикидис да се врати скандирање ово она...
Добра идеја, ама поефикасно ќе биде ако се фате мајмунчето во кладилницата да се натепа добро па да си даде сам отказ.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Не такви глупости бее... треба скандирање пароли транспаренти да сфати оти не го сака никој
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
treba sega vo sabota so karpos nesto da se napravi ili da go izakame ili da skandirame po nego i tk NEKA SI ODI TAJ MAJMUN
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
abee e taj majmun po sekoo cena mora da si ode mora
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Абе шо се карате без веза околу грнчаров , он сакаше уште минатата сезона да оде у мзт , на полусезоната правеа муабет , некој мухаетов (не ме фајкајте за збор за имет) сакаше да го доведе во мзт , се беше договорано околу парите , за жал грнчаров мислеше дека струмица нема да стане шампион , имаше договор 1 х 1 ако станаме шампиони .
Така да таа сезона сега договоро не му е така намерно пак да не се зафркне , значи го сака мзт човекот нека оде . .
kako sto znam jas grne slednata sezona ke igra vo nov klub....neznam koj ama kako sto slusam ke odi vo mzt....zivot bi dal za mzt da se razbereme...ali jas grne go pocituvam najmnogu od site kosarkari vo strumica....no i vo cela liga...toa e negov izbor....mislam deka toj na strumica i dade dovolno i mnogu poveke osvoi sampionski trofej sto uste bi posakal...sega saka da odi vo klubot od destvoto pa go svakam....zi da vi kazam grne e covek so mnogu golemo srce,za koj klub da igra gine na terenot zatoa go cenam......pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom