Фан клуб: Струмица

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Ова веќе нема смисла, цело време се зборува ќе имаме тим, па ние почнавме и играјачите да ѓи набројуваме. А сеге повторно информации дека нема да имаме тим.
Тие играјачи кој беа набројани во претхофните постови (Зоки, Јоцо, Даријан и др.) зарем не постое до сега, зошто не се фатеше работата на време и да се склопи тој тим. А не да се чека последната недела да се формира тим, а до сега останатите и по турнири беа, ио изиграа многу пријателски.

Времето тече. 4-ти октомври е се поблику.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Абе Галактикос не се надевај веќе.крај е и последната надеж умре.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Што да кажам освен жал ми е што згасна еден таков клуб како Струмица па да се надеваме брзо враќање на Струмичката кошарка во најбрзо време.:wink:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
One Comment...Жално!
Правааме мабет порано незнам само на кој фан клуб дали беше струмица,мзт или фени незнам ... колко големо значење имат тии младински школи и ја се покажува на дело оти си треба секој клуб да има младинска школа.
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
:smir:Само ќе ни останат едни убави спомени...се надевам оти пак ќе заживее кошарката...:smir:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Neznam so da kazam luge...Bese prekrasno rivalstvo a traese kratko.Cim mene mi e tesko mozam da zamislam Vas.Ako vi sluzi za uteha i nie ja imavme ORKA se rasturi i cekavme 10 godini za FENI.Se nadevam nema da cekate tolku.A koga ke se vratite se nadevam i nie ke bideme tuka i da go prodolzime rivalstvoto Kavadarci-Strumica
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
добро нешто не мее јасно заврши сезоонта кажаа оти ке се растуре клубо после 1-2 недели кажаа оти ке биде појак од лани па нетизна шо как кои засилувања се тии глупости после некоо време кажаа оти па нема да има , па некоо време после казаа оти ке има и сега со излезе има или нема досадно е се за тава да се праа маабет дали ке постоо или нема ако веке 100% нема КАНТА и повеке да не се нервирам
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Од ка се откажа градоначалнико,панајот кажал мислам оти сам неможе да го сносе спонзорството и затва се откажуват. Библ даде рок ама и од тама се повлече пријавата.После имаше преговори со лукоил и алфа банка за спонзорство зашо пропаднаа незнам. Пак после излезее информации дека ке има спонзор ама ништо. Се донесе власос на клупата и сите мислеа оти ке има пак шампионски тим.Ништо и од тва.Од тогај се беше у мирување до тии денове од ка излезе информација дека ке има тим макар и со младинци ама најновите вести се оти и од тва ништо а 4 октомври е таа недела и почине првенството. Така да 99% нема тим.

П.с Тва беше у кратки црти.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Од ка се откажа градоначалнико,панајот кажал мислам оти сам неможе да го сносе спонзорството и затва се откажуват. Библ даде рок ама и од тама се повлече пријавата.После имаше преговори со лукоил и алфа банка за спонзорство зашо пропаднаа незнам. Пак после излезее информации дека ке има спонзор ама ништо. Се донесе власос на клупата и сите мислеа оти ке има пак шампионски тим.Ништо и од тва.Од тогај се беше у мирување до тии денове од ка излезе информација дека ке има тим макар и со младинци ама најновите вести се оти и од тва ништо а 4 октомври е таа недела и почине првенството. Така да 99% нема тим.

П.с Тва беше у кратки црти.
хехе ако почнеш длгите да ги кажуваш ти треба цел форум:pos2::pos2:абе ај заебајте тај клуб веке нели гледате нема народ тука се е заебано незнам шо се замарате веке коо гледате оти не бива гледајте си работа ич да не ви дрема
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
tim4e ne se nerviri,100% nema klub...cico Zoki deklarativno saka klub,na delo go nema nigde.Izleze na videlo deka glavna osovina ovie godini u klubo bil Panajot.On se povlese i se zgasna.Sram za strumicane da ne se najde spas...dodeka bese grko OK,tuka sme da se slikame ,nego go nema aj se u kurac.Prv pat od samostojna Makedonija Strumica ke nema prvoligas,a porano imase i dva kluba so osven Skopje za drug grad bese nezamislivo.Alal da mu e na cico Zoki (ne glasam za nego,ebati skrzaveco),da ne mu se dava 5000 evra mesecno za kakov takov klub dodeka da se stabilizirame.Saa mos posle 5 godini ka ke porasnat decata od Milenium pa da se vratame,do togaj da laame na mesecina i da mu pluskame race na cico Zoki,ocuvot na gradot.Aj ke go gledame Milenium
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
tim4e ne se nerviri,100% nema klub...cico Zoki deklarativno saka klub,na delo go nema nigde.Izleze na videlo deka glavna osovina ovie godini u klubo bil Panajot.On se povlese i se zgasna.Sram za strumicane da ne se najde spas...dodeka bese grko OK,tuka sme da se slikame ,nego go nema aj se u kurac.Prv pat od samostojna Makedonija Strumica ke nema prvoligas,a porano imase i dva kluba so osven Skopje za drug grad bese nezamislivo.Alal da mu e na cico Zoki (ne glasam za nego,ebati skrzaveco),da ne mu se dava 5000 evra mesecno za kakov takov klub dodeka da se stabilizirame.Saa mos posle 5 godini ka ke porasnat decata od Milenium pa da se vratame,do togaj da laame na mesecina i da mu pluskame race na cico Zoki,ocuvot na gradot.Aj ke go gledame Milenium
Ти многу се надеваш на нас :vozbud::vozbud:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Pa u vas mi se krie okceto.Se rabote seriozno,dobri ste,gi peglate vasite vrsnici niz MKD,ke ve bide.Ama i kaj vas treba pari,Ahtaro dusta mu izleze,samo sitnis da pribira i da pomagame koj kolku moze.Ama ke go opraame taj del vajgodina.A so inace u ABA le da se nadevam,i tam si ebale veko,od vtora liga da ispadnas epten treba da si bos
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Pa u vas mi se krie okceto.Se rabote seriozno,dobri ste,gi peglate vasite vrsnici niz MKD,ke ve bide.Ama i kaj vas treba pari,Ahtaro dusta mu izleze,samo sitnis da pribira i da pomagame koj kolku moze.Ama ke go opraame taj del vajgodina.A so inace u ABA le da se nadevam,i tam si ebale veko,od vtora liga da ispadnas epten treba da si bos
:):)Благодарам на убавите зборови:vozbud:
П.С Ако сакаш,одговори ми на приватната порака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom