Фан клуб: Струмица

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Значи.....од натпреварот..не сум задоволен...иако победивме...со овој состав..треба да играме цела натпревар..како третата четврина...која и беше одлучувачка за победникот на овој натпревар.....имавме многу падови во играта....во првото полувреме....неорганизираност...и сл...
Се надевам дека овој...мајмунов(со извинение ама го мразам у душа)...ке ја стабилизира играта...и постојано ке играме на едно високо ниво..како и што се очекува..!!:smir:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.459
Поени од реакции
426
Значи.....од натпреварот..не сум задоволен...иако победивме...со овој состав..треба да играме цела натпревар..како третата четврина...која и беше одлучувачка за победникот на овој натпревар.....имавме многу падови во играта....во првото полувреме....неорганизираност...и сл...
Се надевам дека овој...мајмунов(со извинение ама го мразам у душа)...ке ја стабилизира играта...и постојано ке играме на едно високо ниво..како и што се очекува..!!:smir:
Мислам оти добро е шо победииме, да се врнаме на победничките патеки.. Играта ќе дојде дек и да е
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Bravo Joco go polvlece vistinskiot poteg so Zonata .. Ama neznam kako mozese cela utakmica da ni igrat pick and roll i igrame so prezimanje .Toa besa greskata na Joco i igracite i zatoa Simic se iznaigra.No nema veza bravo Strumica .Bravo Joco .Ne e ubavo da se istaknuvaat poedinci no sepak Man of the Match : Damir Latovic!Na site ni dokaza deka vredi(site zaedno i so mene)
 
V

Viktoranius

Гостин
Браво, супер беше.
Искрено за Давитков не го очекував тоа, ама човекот е стварно добар, го покажа тоа вчера.
Браво за Струмица одиме понатаму со победничка низа.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Зашо бе сеа давитков добар
затоа шо победивме ли
ја сепоак мисла дека не е ок
ама јебига
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
Браво, супер беше.
Искрено за Давитков не го очекував тоа, ама човекот е стварно добар, го покажа тоа вчера.
Браво за Струмица одиме понатаму со победничка низа.
[FONT=&quot][/FONT]
a што нaпрaви Дaвитков вчерa?
 
V

Viktoranius

Гостин
Зашо бе сеа давитков добар
затоа шо победивме ли
ја сепоак мисла дека не е ок
ама јебига
Брат как не знааш за што се права муабет не зборувај. Нема врска победата ништо, Давитков и пред победата се покажа во добро светло.
Јас си знам за што зборувам.
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
Да да 3наеш :smir:.Бтв со добра постава играше Јоцо.Да беше Србинот ке и3губевме и денеска
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Победа над Работнички, ни станаа стални пациенти во последно време :)
Туку, натпреварот...
Ми се допадна она „ууууу“ на претставувањето на екипите кога беше спомнат Давитков. Може е тренер на Струмица, ама за мене не е тренер кого ценам...
Победата дојде во време на турбуленции во клубот и е многу битна од таа страна за градење на самодовербата на екипата. Психолошки Струмица издржа и се врати после негативата од првото полувреме.
По мене, би го издвоил Бошњак, дечкото изигра феноменално, и Тасовски исто така кога се одлучуваше натпреварот...
Судиите се посебна приказна...намерно или не, направија премногу грешки, едноставно беа недораснати за овој натпревар, повеќе судеа на штета на Струмица, па се обидуваа да компензират со што во првото полувреме направија огромна тензија, и на теренот но и на трибините.
Зошто бе Ајдуци ќутевте на -11? Се разбудивте на -1...ај вие си знаете, јас не ви се мешам.
И, на крајот Симиќ излезе најголемо говедо, одмавна и избега како п***а во соблекувалната, додека останатите на центарот спортски се поздравија.
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Браво браво за Струмица честито !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom