Фан клуб: Роџер Федерер

Дискусија во форумот 'Тенис' започната од Clubber, 1 април 2007.

 1. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  9.313
  Допаѓања:
  5.589
  a9c137aaa693ec0ea021366b376bf4de--roger-federer-ben.jpg

  Sho se mora priznati, nije teshko.
   
  На Scirea и Psyside им се допаѓа ова.
 2. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.784
  Допаѓања:
  15.239


  2:36....


  [​IMG]
   
  На Scirea, Ilumious и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
 3. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.784
  Допаѓања:
  15.239


  The King!!!!!!!!!! :cuc::love:
   
  На Rosemberg, Божино и Ilumious им се допаѓа ова.
 4. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.784
  Допаѓања:
  15.239


  ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА

  :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
   
  На Scirea му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.784
  Допаѓања:
  15.239
  7:07, К Р А Ј.


  Најбрутален натрпевар ever,

  [​IMG]
   
  Последно уредено: 13 март 2018
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.784
  Допаѓања:
  15.239


  :popce:
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Божино

  Божино 4815162342

  Член од:
  27 јуни 2007
  Мислења:
  8.091
  Допаѓања:
  11.710
  Утре можност за 99та титула во кариерата.
  Ако по некоја случајност успее да освои во финалето во Лондон и достигни 100ка, мислам дека ќе е таман повод за пензија, фино поштено.
   
 8. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.646
  Допаѓања:
  58.702
  За Лондон ќе треба Ноле да доживее некоја несреќа за да освои овој. :D
   
  На Божино му/ѝ се допаѓа ова.
 9. KikoMontana

  KikoMontana

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  736
  Допаѓања:
  556
  Втор во Open ерата кој стигнал 100+ титули, со победа на врвни млади надежи како Борна и Циципас.
  :oleee::oleee::oleee:

  Се сеќавам дека пред неколку години еден член беше пишал дека шансата Федерер да стигне до стотка е само ако се повампири.
  Ете и тоа се случува :cuc:
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: