Фан клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Кога ќе му успее тоа со Интер и Челзи на Пеп тогаш ќе правеме муабет. Не е се до финансиите што ги имал Мурињо во другите клубови, за да се гради тим треба време. Сити имаат најмногу финансии но каде е резултатот можеби дури оваа година да покажат нешто, а Пеп ја превзема Барселона Тип-Топ и џабе се тие споредби.
Да не ја труеме темава фино лепо пиши ми една ПП да ми објасниш која е таа тип-топ екипа шо ја превзема Пеп, оти очигледно јас сум гледал некоја друга Барса во последната година на Рајкард.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Башка Меси во една ситуација ја шутна топката по свиреж на судијата... Ван Перси за истата работа доби втор жолт картон.
Toa e brat koga uefa gi turka... inaku tamu ima od se po malku (zongleri, glumci, plackovci) samo fudbaleri ne!

Sramota e za navivacite da se falat na titulite koga nitu edna ne im e cista!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.363
Поени од реакции
58.076
Ако има некој нерви на кратко да ми објасни што се случувало, пошто неколку дена не сум седнал пред ТВ. Или уште подобро ако има саглам хајлајтс на youtube да ми даде линк. Ми треба за билдање омраза :)
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ако има некој нерви на кратко да ми објасни што се случувало, пошто неколку дена не сум седнал пред ТВ. Или уште подобро ако има саглам хајлајтс на youtube да ми даде линк. Ми треба за билдање омраза :)
Еве ти од првиот меч
И еве од вториот. Фул хајлајтс ти се и со солиден квалитет.
 

SenoraRamos

Tu voz - nuestro sentimiento!
Член од
20 март 2011
Мислења
191
Поени од реакции
108
Да не потсетувам што им правеа на играчите на Интер пред две години во 1/2 финалето, галамеа, намерно не ги оставаа да спијат, фрлаа со камења, се со цел да ги вознемират играчите на Интер и истиве да не можат да играат на раат утредента али останаа само со прскалките на крај...
И на нашите истото им го направија, добро, освен прскалките.

Ако има некој нерви на кратко да ми објасни што се случувало, пошто неколку дена не сум седнал пред ТВ. Или уште подобро ако има саглам хајлајтс на youtube да ми даде линк. Ми треба за билдање омраза :)
Јас ти ги препорачувам двата линка:
In Case You Missed it - the bad edition
In Case You Missed it - the good edition т.е. drama-free.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
И по којзнае кој пат, Ласс е пред комплетирање на трансферот во Тотенхем. Сега за 10м фунти...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.224
Поени од реакции
29.114
Дечки Шпанско нема да има 2 кола , така?
 
A

apidrone

Гостин
На Алфа кажаа дека второ коло ќе си иде по планираното, а првото ќе се игра во декември...
 
Член од
5 август 2011
Мислења
42
Поени од реакции
8

сега читајте само:
оваа не е Меси, нееее нема шанси да е Меси сигурно е двојник....Ахх тој Коентрао се гледа дека сакеше да го удри...Вие сте мајмуни за во зоолошка бла бла...
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302

сега читајте само:
оваа не е Меси, нееее нема шанси да е Меси сигурно е двојник....Ахх тој Коентрао се гледа дека сакеше да го удри...Вие сте мајмуни за во зоолошка бла бла...
Не е Меси ова монтирано е !


Едит :
Не видов дека сум на Реал Мадрид фан клуб !

За видеово е дискутирано и јасно е дека Меси возвраќа на провокацијата од Мурињо
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom