Фан клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.310
Поени од реакции
29.415
Јас сум презадоволен од играта ама од резултатот не.
Бензема одигра на ниво, се бореше и асистираше за голот на Озил, иако и сам имаше неколку прилики да даде гол, а и можеше да асистра до Роналдо на 2 пати. Кедира малку изгубен али си ги заврши дефанзивните задачи. Замените одлични, Коентрао и Каљехон буквално беа секаде на теренот, единствено Игуаин не се снајде али влезе касно така да и немаше некоја прилика да се покаже. Единствено под ниво Ди Марија.
Одбраната добра али можеше и подобро.
ПС Баш ми направи ќеф Пепе коа го собра Алвес...да му врати за ЛШ:icon_lol:
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Јас па чекав овој глумецот алвеШ пак со количка да го искарат по БРУТАЛНИОТ старт на Пепе ама ништо :/
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
КАТАСТРОФА !!!
Не ми беше толку тажно што заврши вака, него тоа што се невидени гзлари, а не успеаа да мрднат !!
Како и увек ние оштетени, ама нема врска, да беа они у прашање колежи ќе имаше.
Спасот да се бара само кај амерички судии, кај нив нема цмиздрење и плачење.
ајт:mad:
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Честита победа....Формата е повремена,КЛАСАТА Е ВЕЧНА....Пепе,Кедира,Каљехон,Коентрао-се тоа до едно истренирано кунг фу<3 Играта мн ми се допадна.....Бензема ЦАР!!!!! Плус на оваа утакмица си добив потврда дека Валдес е најрасипаното нешто од Барселона :)) HALA MADRID...
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
408
Инаку честито на одличната игра штета што не ги наполнивте и мора да седи на клупа следниот дуел Пепе многу е спор и лесно со еден потек може да се исфрли од баланс (се виде против меси) и се надевам следната утакмица ке заврши со ваша победа
 
Член од
13 август 2011
Мислења
82
Поени од реакции
7
Јас сум презадоволен од играта ама од резултатот не.
Бензема одигра на ниво, се бореше и асистираше за голот на Озил, иако и сам имаше неколку прилики да даде гол, а и можеше да асистра до Роналдо на 2 пати. Кедира малку изгубен али си ги заврши дефанзивните задачи. Замените одлични, Коентрао и Каљехон буквално беа секаде на теренот, единствено Игуаин не се снајде али влезе касно така да и немаше некоја прилика да се покаже. Единствено под ниво Ди Марија.
Одбраната добра али можеше и подобро.
ПС Баш ми направи ќеф Пепе коа го собра Алвес...да му врати за ЛШ:icon_lol:
Да да..Се гледа колку се ривалски настроени..
Од резултатот никој не е задоволен (навивач на Реал)
ама битно ова беше како генерална проба за во среда кога мора да се победи...
а и роналдо имаше неколку шанси шо требаше да ги искористи :)
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Ma koj gi ferma...Benz si e Diamond Boy, zatoa od sega Higo na klupa:D
--- надополнето: Aug 14, 2011 10:20 PM ---

Pepe vredi zlato be:D
Играчот што го мразат повекето навивачи на Реал,а ти го браниш и го сакаш,пепе тако звани Чак Норис !!! :D
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Пепе не знае шо прај, му стартува на Алвеш 100 метри од голот на Реал без потреба место да трча назад.Значи него целта му беше да добие црвен изгледа :). Позитивно мислење имам за Бенз и покрај промашената топка, цело време трчаше, добро се градеше итн. Се на се убава за гледање и динамична игра од Реал и нема да го коментирам резултатот. ХАЛА МАДРИД
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Играчот што го мразат повекето навивачи на Реал,а ти го браниш и го сакаш,пепе тако звани Чак Норис !!! :D
Mene ne me interesira koj sto i kako misli ile. Pepe koa saka znae da izigira fantasticno e sega on e tip koj lesno mozes da go isprovociras i saka odma da tepa:icon_lol:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Имаме голем тим,овде се гинеше на терен од се срце се играше,и на крај све иде у курац кога имаш психа на терен.Ќе ни заеба утакмица и после пцуеме по судии шајки,кај одиш бе,видовте на Педро без потреба.Дај бе го имаме златен Варан играме со глаучов.Друго све во ред,освен шансите ама ќе проработи реализацијата е мал проблем.ВАМОСССССС!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom