Фан клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Или *урот да си извадете очите :ROFLMAO:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Идеалниот тим во Бундес лигата изгледа вака:

Мануел Нојер, Филип Лам, Матс Хумелс, Невен Суботиќ, Марсел Шмелцер, Арјен Робен, Нури Шахин, Артуро Видал, Марио Геце, Марио Гомез, Папис Демба Сисе.
 
С

сашенко

Гостин
Добар ден, добро ве најдов.
Дечки јас може ке кажам глупост сега, ама се надевам ке добијам соодветен одговор.Знаеме колку се точни информацииве кои кружат по фан клубовиве и на кајгана и по официјалните фан клубови (портали) за нашите тимови тоа нема сомнеж., јасно ни е.Деновиве читајки ги нашите ( од јувентус) фан клуб портали се изначитав милион глупости, добар дел од шпекулациите за трансфери беа поврзани со Реал Мадрид па би сакал некој кој ги прати вашите низ светов да ми каже има ли смисла ова што се зборува или само некој си игра курташак со нас.Знаете отприлика како Мурињо планира да игра следната година, знаете кои играчи ви требаат и кои не.Деновиве се шпекулира т.е не само деновиве и порано имаше такви вести дека Јувентус бил заинтересиран за Диара и дека Реал бил спремен да го пушти да оди.Искрено, кои се вашите ставови за ова? Да ги оставиве новинарите, тие пишуваат свашта и често пати колку да напишат само нешто, вие како навивачи (постари) мислите дека навистина Диара нема да му биде потребен на Реал следната година и дека Мурињо навистина сака да го продаде? Искрено не верувам многу во тоа, ниту пак во глупоста на векот дека Мурињо го сакал дегенот Мело, зашто тоа би било најлошиот потег на сите времиња во фудбалот-да го дадеш Диара за Мело.Тоа ми беше првото прашање а второто дали Реал навистина е заинтересиран да го купи Агуеро? Каква е ситуацијата од ваша гледна точка, кои се шансите да дојде и отприлика како би изгледал Реал следната година доколку тој дојде и кој играч би го напуштил клубот? Дали некој од нападот ке оди или некој од срединта и дали воопшто некој би го напуштил клубот поради доаѓањето на Агуеро.Благодарам...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Добар ден, добро ве најдов.
Дечки јас може ке кажам глупост сега, ама се надевам ке добијам соодветен одговор.Знаеме колку се точни информацииве кои кружат по фан клубовиве и на кајгана и по официјалните фан клубови (портали) за нашите тимови тоа нема сомнеж., јасно ни е.Деновиве читајки ги нашите ( од јувентус) фан клуб портали се изначитав милион глупости, добар дел од шпекулациите за трансфери беа поврзани со Реал Мадрид па би сакал некој кој ги прати вашите низ светов да ми каже има ли смисла ова што се зборува или само некој си игра курташак со нас.Знаете отприлика како Мурињо планира да игра следната година, знаете кои играчи ви требаат и кои не.Деновиве се шпекулира т.е не само деновиве и порано имаше такви вести дека Јувентус бил заинтересиран за Диара и дека Реал бил спремен да го пушти да оди.Искрено, кои се вашите ставови за ова? Да ги оставиве новинарите, тие пишуваат свашта и често пати колку да напишат само нешто, вие како навивачи (постари) мислите дека навистина Диара нема да му биде потребен на Реал следната година и дека Мурињо навистина сака да го продаде? Искрено не верувам многу во тоа, ниту пак во глупоста на векот дека Мурињо го сакал дегенот Мело, зашто тоа би било најлошиот потег на сите времиња во фудбалот-да го дадеш Диара за Мело.Тоа ми беше првото прашање а второто дали Реал навистина е заинтересиран да го купи Агуеро? Каква е ситуацијата од ваша гледна точка, кои се шансите да дојде и отприлика како би изгледал Реал следната година доколку тој дојде и кој играч би го напуштил клубот? Дали некој од нападот ке оди или некој од срединта и дали воопшто некој би го напуштил клубот поради доаѓањето на Агуеро.Благодарам...
Наводно Ласана сака да си оди, но Мурињо не го пушта, т.е. сака да го наговори да остане. Што ќе се случи, незнаеме.

Работата со Агуеро стивна, откако се појавија шпекулациите со Санчез и Нејмар. Мислам дека многу е скап а и фановите во Мадрид не го сакаат. Но ништо чудо да дојде. Последно што прочитав е дека Марадона (кој му е „дедо“ на Агуеро) му рекол на Мурињо (со кого демек биле добри пријатели) да го купи Агуеро.

А единствен кој го сака Мело е Drettica. :ROFLMAO:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Имам останато добри импресии од Емерсон а Мело е усовршена безмозочна верзија на него. :love:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.464
Поени од реакции
13.947
Еден од Нејмар, Агуеро или Санчез ќе биде донесен, 99,9%.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
^ Колку се само среќни што се сликале со него...забораваат дека им е свадба :X3:
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Benzema pod istragom: Slao je golišave 'fotke' maloljetnici?

Karim Benzema optužen je da je slao golišave fotografije 14-godišnjoj djevojčici preko Facebooka. Francuski napadač tvrdi da mu je netko ukrao identitet na mreži.

Napadač Real Madrida Karim Benzema ponovo se našao u središtu seks-skandala. Nakon što je prije godinu dana bio op...tužen za seksualni odnos s maloljetnom pariškom prostitukom, francuski nogometaš, navodno je ponovo u nevolji, piše britanski The Sun.

Na Benzemu se sumnja da je 14-godišnjoj djevojčici slao fotografije pornografskog sadržaja preko Facebooka. Obitelj maloljetnice pozvala je policiju nakon što je djevojčica primila uvredljive poruke i fotografije od osobe pod imenom 'Karim Benze', vjerujući da se radi o igraču Reala.

Benze' je pisao o Realu i ljetovanju na otoku Reunion na kojem ona živi, a gdje je Benzema proslavio rođendan prije godinu i pol dana.
Francuz je odbacio optužbe tvrdeći da je netko ukrao njegov indentitet na Facebooku. Zanimljivo je da je mobitel s kojeg su prebacivane fotografije u vlasništvu Real Madrida, što je potvrdila francuska policija.


ХАХАХАХАХАХА
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom